Kuvendi Turf i hipotension


Hipotension - një presion gjaku i ulët. Shkaku i hipotension është metabolizmi i gabuar, e cila e bën ind vaskular shtrirë dhe i butë. Në mënyrë tipike, kjo është për shkak të mungesës së proteinave, vitaminave B dhe C dhe ushqyesve të tjera dhe oksigjenit në indet. Por më e zgjatur hipotension duke shkaktuar zhgënjim, emocionet dhe stresi emocional. Më shumë hipotension mund të zhvillohet për shkak të gjakderdhjes në organet e brendshme dhe humbje gjaku. Dietë. Trajtimi i hipotension në fakt qëllim sjelljen e gjithë trupit kthehet në normale. Vitamina C dhe grupore vitamina B, proteina konfirmuar shërbimeve të tyre praktike për parandalimin dhe trajtimin e hipotension.

Veçanërisht e dëshirueshme për të rritur sasinë e vitaminës B3 në dietë (mëlçi, maja, pjesë e gjelbër e bimëve, e verdhë veze veze, karrota, qumësht, etj) Ju gjithashtu mund të telefononi një nga mënyrat më efektive -. Lëng panxhar të papërpunuara. Kështu që trajtojnë hipotension duhet të pini 100 -200 ml lëng panxhar 2 herë në ditë dhe 3-4 ditë të ndjehen një përmirësim të caktuar. Rekomanduar ditore pije 1 filxhan të ujit në të cilin shpërndahet 1/2 h. L. kripë. Fllad brewed çaj jeshil apo të zi, ju gjithashtu të ndihmojë. Përveç kësaj, ju do të ndihmojë bimor i hipotension. Bimor. 1. Mix bimët bimor: gjethe delli i madh (gjethe), rigon (barishte), Qipro (gjethet) - në 4 pjesë, hips (fruta) - 6 pjesë të shpendëve malësor (bar), pikturë gjineshtër (bar), m 'pestë (gjethe), lulemine (gjethe) - 2 pjesë, dhe p (rrënjë) - Pjesa 1, Wort Shën Gjonit (barishte) - 14 copë.


Pastaj 2-3 tbsp. l. Vendos përzierje e barit në mbrëmje në një termos, dhe oblyyte 0,5 litra ujë të valë. Filtër mëngjes. Pranuar 2 gota e përzierje të ngrohtë pije për 3 p 20 -. 40 minuta. përpara se të hahet. 2. bimët bimor Mix, bar pikturë fshesë, Verbena officinalis bari, gjethet karamele mente, knotweed bar - 1 pjesë; Boudreau bari plyuschevydnoy, kypreya bari i ngushtë, Rigon bar, gjethe delli lë - 2 pjesë; rhizome moçal calamus, dëllinjë fruta të zakonshëm - 1/2 e barishte Hypericum perforatum - 7 pjesë, hips kanellë - 3 pjesë. Evening 2 - 3..

l. bimor plotësoni një termos 0,5 litra ujë të valë. Në mëngjes, të filtruar dhe të pini të gjithë infuzion për 3 d. Në formën e ngrohjes për 30 minuta. për të ngrënë në qoftë se ju neurocirculatory Dystonia e llojit hypertensive. Bimor 3. Connect: Peppermint (fletë) elfwort (root) - 1 pjesë hisop officinalis (barishte), horsetail (bari), lulushtrydhe druri (gjethe), rrush pa fara e zezë (bar ), hithër (bar) - 2 pjesë; Majalis Rosa (fruta) - 6 copë; Tatarniuk me gjemba (bar) - 10 copë Luleradhiqe (root), Veronica officinalis (bar), thupër e bardhë (gjethet) - 4 pjesë. Pastaj 2 - 3..

l. krijoj bimor përzierje në një termos 0,5 litra ujë të valë para se të shkojnë në shtrat. Ditën tjetër, mori një infuzion të ngrohtë pije për 3 Vite. 30 minuta para ngrënies. 4. Mix Wort e uzinës bimor-së (barishte) - 2 pjesë, murriz (fruta), hithër (fletë) - 3 pjesë, ijet (fruta), djallit të lartë (root), Rhodiola Rhodiola (root) - 4 pjesë. 2 tbsp. l. bimor pour 0,5 litra ujë të zier, rreth 10:00, atëherë kërkoni për 1 minutë në një banjë me ujë të valë, filtruar, cool. Pini 3 g. Per dite e 100 ml supë. Sigurisht, përdorimi i hipotension bimor duhet të kombinohet së bashku me dietë.
Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!