Dush bimor avull për fytyrë


Dush avulli - është një nga metodat më të vjetra për të thellë spastrimit fytyrës. Mendoni si një shtëpi alternative pamundur. Nën ndikimin e avull hermafrodit lëkurës vet liruar nga toksina dhe i poshtër që vijnë në sipërfaqe të lëkurës. Avujt e ujit aktivizon gjëndër poret, rrit qarkullimin e gjakut, zbut shtresa me brirë e lëkurës dhe e bën të lehtë për të hequr atë. Banja me avull janë veçanërisht të dobishme për lëkurë të sëmurë, të prirur për lëkurë, formimin e spote vdekur dhe puçrra fytyre. Korrekt përbërë "mbushje" dush ndihmon për të zoom në mënyrë efektive e plakjes. Përveç kësaj, me procedurat e rregullta të kujdesit të lëkurës të çdo lloji shumë më e lehtë, përveç lëkurë merr në maska ​​dhe krem ​​sasi më të madhe të ushqyesve.

Si për të bërë një banjë me avull për fytyrë? E pra së pari, vihet në një pjatë kapacitet prej një litër ujë, të sjellë një çiban dhe rënie dy ca grushte bimëve. Pastaj fik sobë, mbuluar pan me një kapak për 2 minuta, shtoni 10 pika vaj esencial. Mbani personi 30 cm nga sipërfaqja e ujit për 5 minuta, tenxhere e mbuluar dhe në kokë me një peshqir.
Relax trupin tuaj, apo muskujt e fytyrës nuk mund të relaksoheni. Në fund të procedurës, fshij locion fytyrë me herbs, mund të bëjë maskë ushqyes. Dhe çfarë janë komponentet e banjë me avull bimor për fytyrë? Ne e dimë se një specie të bimëve medicinale ekspozitave ndikimin unidirectional, por ne gjithashtu duam të merrni të përfitojnë më shumë nga procedura!


Prandaj, një banjë me avull bimor mund të kombinojnë disa lloje të vajrave thelbësore dhe bimëve. Për kujdesin intensiv ka nevojë për një prej tyre është trajtuar dhe zbutur lëkurën, ndërsa të tjerët të përmirësuar qarkullimin, dhe të tjerët - marrë nga toksina. Dush me avull për lëkurë të thatë mund të bëjë 1 në çdo 2 javë pas krem ​​e saj të mëparshëm lubricating për shumë të thatë 1 në muaj për yndyrë - një herë në javë. Per me vaj kombinim të lëkurës të përshtatshëm të fletë gji, jamball, ca balsam, oe limon, comfrey, bari limon, livando, rozmarinë, lulemine, kumak, dru sandali. Gjithashtu hedhin në vluar gjallëri ujë e limon, vaj pemë çaji, qiparisit dhe dëllinje.

Për lëkurë normale, provoni një kombinim të Sandalwood, u rrit, gjethe gji, kopër, jamball, kamomil, trumzë, karafil, comfrey, alte, livando. Shtoni vaj të bergamot, barbarozë dhe livando. Për lëkurë të thatë, të aplikojnë një kombinim të dandelions, fletë gji, jamball, kamomil dhe comfrey. Shtoni gjallëri e një vaj portokalli dhe Sandalwood, u rrit dhe Neroli. Për plakjen e lëkurës përdorni një kombinim të anise, fletë gji, jamball, kopër, karafil, kanellë, karamele mente, eukalipt, acaroj, xhenxhefil dhe lëvozhgë portokalli me vajrat e rozmarinë dhe i urtë. Vetëm për lëkurë të thatë është e barasvlershme me zëvendësimin dush bimor avull - fasha.

Ngrohtë apo të ftohtë, apo kompresa të ndikojë atë si dhe banjë me avull bimor për fytyrë. Krijoj me valë të ujit të mbledhur barëra dhe vajra esenciale të listuara më sipër, njom leckë supë për të compress dhe aplikojnë atë në fytyrën tuaj për 5 minuta. Preferohet përdorimi dy strips e rrobave, një për hundë, cheeks dhe ballin, por një për qafë dhe mjekër. Pas compress bimor lëkurë të thatë më të mira se kurrë do të jetë i përgatitur për trajtim dhe kujdes të mëtejshëm. Në përfundim, aplikoni një maskë hidratues, lani fytyrën tuaj përmes një ujë mineral. Kundërindikimet banjë me avull për një person mund të jetë një ndjeshmëri në rritje të nxehtësisë dhe avullit, tension të lartë të gjakut, sëmundjet kardiovaskulare, tiroide, zemrës.

Brenda një ore pas procedura nuk shkon jashtë në rrugë!