Fat nga rrushi ose të humbasin peshë


Rrush shëndet i mirë ishte i ndotur nga njerëzit në kohët e lashta. Prandaj, qëndrimi në këto manaferrat ishin të veçantë. Grapevine i ruajtur strehim shumë shpesh më të mirë. Kjo është për shkak jo vetëm për prodhimin e verës, por shumica e vetitë e saj shëruese. Rrushi janë konsideruar një ilaç që mund të kuruar një mijë e sëmundjeve. Vetëm një rrush pak prapa energji trupit në momentet e lodhje, grabitje astma dhe gëlbazë në bronke. Për shkak të vitaminës A, B6 dhe C, ajo është përfshirë në mënyrë aktive në prodhimin e acidit folik në trup. Rrush të përsosur në fund të një dite të vështirë. Furçë e tij e shpëtoj të qenët i përgjumur, dhimbje prapa dhe parehati në stomak e një sanduiç përgjuar me ngut, shtoni vitalitetin në të gjithë trupin.

Por shumë njerëz janë të gatshëm të heqin dorë nga frika e paund rrush të fitojë shtesë. Po ata janë të drejtë apo jo? Le të përballen me atë dhe të gjeni nëse yndyrë ose të humbasin peshë nga rrushi. Kohët e fundit mjekët Pennsylvania gjetur se konsumi i rregullt i rrushit të gjelbër të çon në humbje peshe njeriu. Ajo u gjet se verën dhe gjithashtu promovon humbje peshe. Eksperimenti i përfshirë 100 vullnetarë mbipeshë. Për pastërtinë e eksperimentit ishin të ndarë në 4 grupe. Ata nuk janë të përshkruara dieta të veçanta, dhe e pyeti për të ngrënë si gjithmonë dhe domosdoshmërisht gjysmë ore shëtitje. Grupi i parë ka marrë një holluar pije lëng rrushi, i dytë - lëng nuk natyror rrushi i holluar, grupi i tretë - rrushin, dhe grupi i katërt u ushqyer me çdo produkt tjetër se rrushit dhe verës.


Pas 2 muajve të eksperimentit të gjithë Subjektet humbur peshë . Konsumatorëve lëng i pastër rënë me 1,5 kg, ata që pinin lëng i holluar dhe hani fruta - rënë në 1 kg. Ata që hanin nuk rrushin rënë më pak se gjithë të tjerët - vetëm 0,5 kg. A nuk është kjo dëshmi rrush aftësinë ndihmojë të humbni peshë! Në të njëjtën kohë rrushi është shumë produkt të lartë kalori, kështu që përdorimi i saj në sasi të mëdha sa mund të ndikojnë në shëndetin e fëmijëve dhe të rriturve. Në këtë kuptim, një shembull tipik të modeleve që, nga njëra anë shumë xhelozi shikuar peshë dhe shtetërore shifrat e tyre, dhe nga ana tjetër, orari i tyre është aq i ngushtë që plotësisht të hani vetëm nuk është e mundur, dhe është vetëm një rostiçeri.

Si një meze të lehtë në modele zakonisht përfshijnë arra, reçel ose rrush, banane, datat, fiq apo prunes. Këto snacks ëmbël të përkryer shuaj urinë, të kthehet gaz sigurojë energji. Pas kësaj urie, ushqim, kur ajo ishte, që të jetë shumë e kënaqshme, përndryshe këto snacks shpejt ju mund të "zgjas këmbët e tij." Pra rrushit - kalorive.
Për shembull, një sanduiç me salsiçe mund të intensifikojë vetëm uri, nuk zbutur atë. Dhe rrush, të cilat një shumë e karbohidrateve, të përkryer ushqen trupin kur konsumohet në sasi të vogla, në mënyrë të përkryer të përballen me uri.

Sepse yndyrë nga rrushi vetëm në qoftë se ju përdorni atë shumë, ose në kombinim me ushqime të tjera të lartë kalori. Pra cilat janë substanca që përbëjnë vreshtat, duke e bërë të rrezikshme për njerëzit nuk duan të shërohen? Kjo sasi e madhe e karbohidrateve. Sidomos një shumë të sheqerit të përfshira në lëkurat e rrushit. Prandaj, njerëzit të cilët janë përdorur për të monitoruar konsumin e karbohidrateve për të trajtuar rrush me kujdes. Edhe pse në qoftë se keni ndërmend të punojë shumë pastaj përdorimin e rrushit, më do të bëjë që ju të mirë. Në të vërtetë, në këtë rast, ju do të sigurojë veten me vitamina për të ditës, dhe ju nuk do të largohet energji.

Ushqimi i duhur gjithashtu ju lejon për të luftuar kundër peshë të tepërt. Për të pastruar trupin e toksinave dhe toksina, një dietë të veçantë rrushit që ndihmon shumë njerëz. Nuk ndikon fituar peshë dhe verë, në qoftë se në vend të marrjes së produkteve të tjera. Ky konsum i rrushit ndihmon në kundërshtim shpëtoj e "dyqane tepërta yndyrë." Një lëng plus nga rrushi është një kozmetike mrekullueshme për përtëritje të lëkurës, për të luftuar rrudhat. Dhe, sigurisht, ajo është e përkryer shuan etjen në kohën më të nxehta të ditës. Duke përmbledhur dhe duke u përpjekur për t'iu përgjigjur në mënyrë të qartë në pyetjen - nga yndyra rrushit, apo të humbur peshë, ne mund të themi se përfitimet në këtë rast nga rrushi i padiskutueshëm.

Nga ajo që ju mund të vërtetë të shtoni peshë, por vetëm në ato raste kur ata hanë vazhdimisht dhe në sasi të pakufizuar, ose të përziera me ushqime të tjera të cilat janë të larta në kalorive. Prandaj, mos kini frikë të kenë rrush, vetëm të vini re disa karakteristika të këtij kokrra të kuqe, dhe pastaj ajo do të ju jap shëndetin dhe vitalitetin. Hani atë çdo ditë, por të moderuar, të pijë verë, as produktet ob'yidayuchys kalori! Carolina,