Pronat e dobishme kërpudha tibetiane qumësht


Kërpudha tibetiane qumësht ose kërpudhat kefir, ka shumë prona të dobishme dhe shëruese. Përdorin atë për të hequr qafe e shumë sëmundjeve kronike dhe rivendosjen e shëndetit të humbur. Edukuar këtë kërpudhat në Tibet dhe për shumë vite të pronave të dobishme të qumështit kërpudha tibetiane qenë një mister mister i mjekësisë tibetian. Por kur diçka është e fshehtë dhe misterioz bëhet e qartë, dhe kërpudhat tibetian u prezantua në Evropë, dhe nga na erdhi e vërteta. Shumë nga shtëpia e tij të edukuar dhe të trajtohen infuzion qumësht, i ngjan kos. Mushroom pamja e tyre ngjan një djathë të madh. Trupi i tij është e bardhë.

Në periudhën fillestare të rritjes dhe zhvillimit të diametrit të saj është vetëm 5 mm. Pastaj, rritja dhe ndarje para se ai të arrin në 50 mm. Konsideroni pronat e dobishme e kërpudhat qumështit. Pronat medicinale e kërpudha qumështit aplikoni një tretësirë. Kjo do të ndihmojë për të lehtësuar dhe plotësisht të kuruar sëmundje të zemrës, sëmundje vaskulare dhe arteriosklerozës. Kërpudha qumësht trajtim tibetian mundur për hipertension. Infuzion i tij i madh i trajton sëmundjet e mëlçisë dhe të traktit biliar, shkrin gurët në kanalet biliare. Pronat e dobishme e kefir kërpudha qumështit thelbësore për të kryer një periudhë rehabilitimi pas sëmundje të rënda.


Ai fuqishëm tregon trupin e antibiotikëve, duke lejuar siç duhet mbrojtur dhe rivendosur florën e zorrëve. Disa praktikues të mjekësisë tradicionale pohojnë se konsumi i rregullt i kërpudha qumësht infuzion mund të parandalojë zhvillimin e qelizave të kancerit dhe pastron trupin nga produktet e kalbjes dhe prishjes. Pa dyshim, kërpudha qumësht Tibetan ndihmon rinovimin e trupit. Me infuzione të rregullta të administruara me gojë mund të përmirësuar rezistencën në dimër, të gjitha sistemet dhe organet e njeriut fillojnë të punojnë normalisht. I domosdoshëm atë për diabetikët. Këta njerëz kryesisht kanë të kufizojnë veten e tyre dhe të marrin ushqim lehtësisht të tretshëm.

Në këtë rast, kos ynë mjekësor thjeshton jetën e tyre. Ne të gjithë e dimë se si popullor në ditët e sotme dietat. Mënyrat për të humbur peshë, ka shumë, disa janë vetëm të rrezikshme për shëndetin e njeriut. Por ne të gjithë e dimë se duke përdorur vetitë minerale është kërpudha qumësht shumë Tibetianisht mund të rregullojë metabolizmin e njerëzve dhe e madhe për t'u marrë me të qenit mbipeshë. Si funksionon kjo gjë? Pasi brenda, kos mjekësor në mënyrë aktive prishet yndyrë në trupin e njeriut konverton atë në kimikateve të thjeshta dhe heq nga trupi. Kjo pije medicinale lehtësimin e dhimbje koke, të ndihmojë në normalizimin e tensionit të gjakut, të zvogëlojë lodhje.

Kërpudha veçanërisht popullor tibetian fituar në cosmetology. Me atë që ata shpenzojnë përtëritje dhe lëkurën zbardh, rrudhat e qetë dhe maskë flokët me kërpudha qumësht stimulon rritjen e tyre. Gatim tibetian kërpudha kërpudha qumësht lugë të vënë në një kavanoz qelqi dhe derdh një litër qumësht të freskët të papërpunuar në temperaturë dhome.
Cover dhe të lënë marlechkoy bankare në ditë. Kos mjekësor një ditë është gati. Tendosje atë nëpërmjet një sitë. Infuzion është gati për përdorim. Një mbetur në filtër kërpudhave shpëlarje nën ujë të ftohtë të rrjedhshëm të pastër, të vendos një kavanoz të pastër dhe derdh qumështin e freskët përsëri.

Mushroom nevojë çdo ditë për të larë dhe të mbushur me qumësht të freskët. Nëse jo, shërues juaj errësojë zhduken pronat e saj medicinale, ajo mund të ketë të sëmurë dhe të vdesin. Si për të bërë kërpudha qumësht duhet të pini një gotë trajtimit kefir për 10 minuta përpara se të hahet. Me anë të teknikave të duhet të spaced të paktën 05:00. Kursi i trajtimit - një muaj, pastaj të marrë një pushim muaj, pastaj të përsëritur trajtim. Në ditët e para të marrjes së fondeve mund të zorrëve çrregullimeve, por ajo do të jetë së shpejti, kështu që nuk ndalet trajtim. Siç mund ta shikoni, pronat e dobishme e kërpudha qumështit tibetian mund t'ju ndihmojë ju dhe familjes tuaj për të hequr qafe e shumë sëmundjeve, blej rininë dhe bukurinë, bëhet më e fortë dhe montues.

Pra mos hezitoni, nëse është e mundur, të merrni një mjek të tillë një natyrore. Kur të rritet, të japë një copë kërpudha miqtë tuaj dhe fqinjët dhe pastaj përtëritje recetë tibetian, shëndetësor do të ju ndihmojë. Cheers! Svetlana,