Kërpudha tibetiane qumësht në kozmetikë


Të gjitha të mirë-njohur se një parakusht për ruajtjen e bukurinë dhe lëkurën rinor është punë e vështirë e përditshme për veten tuaj. Kujdesi për lëkurën dhe trupin, ushtrime, i përshtatshëm jetese, i shëndetshëm - çelësi për një trup të shëndetshëm dhe pamje tërheqëse. Gratë moderne janë gjithnjë e kthyer natyrore, produkte natyrore kujdesit të bukurisë, duke u dhënë atyre një avantazh. Ne kemi realizuar gjatë se bukur, e shkëlqyer, kavanoza publikuara nuk janë gjithmonë atë që është e mirë për shëndetin tonë dhe bukuri. Ndër produktet natyrore të përdorura në kozmetikë, thekson kërpudha tibetian qumësht.

Pronat e saj medicinale dhe mënyrën e kultivimit, infuzion, shpjegoi në detaje në faqen tonë të internetit. Megjithatë, ju gjithashtu mund të përdorni kërpudha tjetër tibetian e qumështit. Maska Recipes, lani, dush - ky konfirmim. Pra, sot ne do të diskutuar vetitë tjera të dobishme e kërpudhat. Le të flasim rreth asaj se si të përdorin kërpudha qumësht tibetian në cosmetology. Çfarë një gjeni qumësht tibetian përdorimi kërpudha në kozmetikë? Përdorimi i rregullt i infuzion (kos) kërpudha qumësht, shtoni atë në gjendje të shkëlqyer kozmetike prek lëkurën tonë dhe flokët.


Recipes në bazë të tij do të na ndihmojë që të duken më të rinore dhe tërheqës. Infuzion kërpudhat pastron, freskon lëkurën, rinovimin atë. Kefir ofron forcimin efekt mbi flokët dhe jepet një shndrit natyrore, përkulshmëri dhe elasticitet. Maskat me përdorimin e kos të ketë një efekt zbardhues, eliminimin e Freckles, spote moshës. Fondet kozmetike nga kërpudha qumështit tibetian Ballë për ballë dhe lëkurë qafë në fytyre, pimples dhe njollat ​​e zeza të pastruar lëkurën me mjetet tuaja të zakonshme. Thith garzë infuzion i kërpudhat çaj, aplikoni në fytyrë për 20 minuta. Atëherë hiqni maskën, shpëlarje fytyrën tuaj me ujë të ftohtë dhe të thahet plotësisht.

Maskë për të bërë çdo ditë. Të qetë nga rrudhat, të aplikojnë për të pastruar fytyrën, qafën, 1 lugë gjelle djathë, kos bërë nga kërpudha qumështit. Maskë del me të larë pas 15-20 minuta, peshqir të thatë, furçë krem ​​ushqyes. Rrudhë mund të bëni një tjetër maskë: Bëni infuzion të fortë e çaj të zi. Pastaj përzierje një filxhan çaj dhe 3 tbsp djathë gatuar. Vendos përbërjen e fytyrës dhe qafës. Maskë shpëlarje pas 15 minutave. Nga çanta, ënjtje, qarqe të errëta nën sytë, përzierje së bashku 2 tbsp djathë me kërpudha qumësht kos, 1 lugë çaj i fortë jeshile, 3 pika lëng limoni. Njom pads pambuku në zgjidhjen, bashkëngjitni në shekuj të mbyllura 10-15 minuta.

Shpëlaj me ujë të ftohtë, fshij kube akulli. Maska për lëkurë të thatë dhe të qafës Mix 1 lugë kërpudha infuzion qumësht, lëng i freskët karrota, vaj gjalpë, qumësht. Aplikoni maskë për të pastruar lëkurën me një furçë. Lejojë që të thatë, aplikoni një shtresë, pastaj një tjetër. 15 minuta pas aplikimit të kaluar pije maskë off me ujë të ngrohtë. Mash 5 rrush pa fara të freskëta pjekur i zi, shtoni 1 lugë Kos tibetian kërpudha, 1 tsp salcë kosi. Aplikoni maskë në lëkurën tuaj, të mbajë 20 minuta, pije me ujë të ngrohtë. Në Azinë Lindore, Kaukaz me anë të kërpudha tibetiane qumështit me sukses forcimin e flokëve.

Për ta bërë këtë, të përpiqen për të gatuar në këtë mënyrë: Flokët maskë Mbi 02:00 për të larë flokët tuaj, aplikoni në flokë, fërkim kërpudha kokës qumësht kefir. Tërësisht masazh flokët tuaj, në mënyrë të barabartë shpërndarjen e mjeteve në të gjithë. Pastaj të vënë në krye të një plastike dush kapak, krye, të përfundojë kokën me një peshqir. Maskë mbajë të paktën një orë. Pastaj lani flokët tuaj. Infuzion kozmetike dush i kërpudha tibetiane qumësht Përgatitja e një dush të moderuar të nxehtë me një zgjidhje e kripë deti.
Vymyytesya një dush dhe të shtrihem në dush për 15-20 minuta në poret e lëkurës të mirë "të hapura". Pastaj pije, fshij trupin lagur me një përzierje e kos dhe krem ​​e kërpudha.

Lini përzierje për 10 minuta, pije me ujë të ngrohtë pa sapun. Beauticians rekomandoj duke përdorur këtë mjet për të zbutur shumë e thatë, chapped, lëkurë të përafërt. Mënyra të tjera për të përdorur kërpudha qumësht në kozmetikë Nëse ju keni qëndruar kos, azotuar, nuk nxitojnë ajo derdh. Bëni atij një dush për duart dhe këmbët i lodhur. Këto tabaka të eleminuar dhimbjet, të rivendosur qarkullimin, lehtësimin e lodhje. Përveç kësaj, lëkura do të bëhet e butësi të jashtëzakonshme. Nëse ju bëni këto banja rregullisht, lëkura juaj do të shpëtoj nga njollat ​​e verdha moshës pigment. Në një ndërtesë tibetian qumështit kefir në cosmetology çdo mëngjes dhe mbrëmje përdorim për larje.

Ai përmban të lëkurës acid laktik nevojshme. Ajo është përdorur në kozmetikë si dhe pastrimin tonik, agjent zbardhues lëkurës. Përdorni ekstrakt kërpudha qumësht, përdorimin e saj në trajtimin e sëmundjeve, përmirësimin e përgjithshëm shëndetësor. Përdorni kërpudha tibetian qumësht në kozmetikë! Të jetë i shëndetshëm dhe i bukur! Svetlana,