Pesha Humbje ilaç popullore, trajtim, receta


Siç e dini, trajtime tradicionale janë shumë të popullarizuara në pjesën më të madhe të popullsisë. Pra, sot ne do të flasim për humbje peshe, një ilaç popullore, trajtimin, receta për të. Recetave e mëposhtme do të ju ndihmojë për të humbur ato paund shtesë, pra, nuk kanë nevojë dietat rraskapitës. Shkalla e humbjes së peshës, ndërsa jo të shpejtë, në një kohë të shkurtër ju nuk do të jetë në gjendje për të hequr £ 20, por pesha do të ulet ngadalë dhe në mënyrë të pakthyeshme të rifillojë metabolizmin e duhur në trup. Ajo duhet të përpiqen të përdorin këto receta për veten tuaj. Cilat janë recetat popullore hollim do t'ju ndihmojë të kthehet ish harmoninë e trupit?

Për të filluar, konsiderojnë tarifat bimore që janë më efektive në problemin para nesh. • Grumbullimi i parë. Merrni yarrow barishte dhe Hypericum perforatum, një lugë gjelle secili. Hidh ujë të valë nja dy gota, le të nastoyitsya, tendosje dhe të marrë gjatë gjithë ditës në doza të ndara. • Për tubim i dytë merr dy bearberry, të njëjtën pederast dhe piper malësor, tre pjesë të jamball rrënjë, buckthorn dhe koriandër, katër prej letre Senna. Të gjitha përzierje, të marrë një lugë gjelle e mbledhjes dhe plotëso atë me ujë të valë. Le natë infused. Pastaj tendosje dhe pini supë me lëng mishi. Merrni këtë ilaç popullore çdo ditë për një muaj.


• Grumbullimi i tretë. Merrni dy lugë kopër, karamele mente, majdanoz dhe luleradhiqe, shtoni 60 gram të buckthorn rrënjë. Të gjitha përzierje. Hidh dy lugë të mbledhur dy gota me ujë të vluar, le të nastoyitsya. Tendosje dhe të marrë në mëngjes në një stomak bosh. Tarifat për humbje peshe ndihmë për të normalizuar metabolizmin në trup, stabilizimin e tensionit të gjakut, të pastruar zorrët dhe traktit urinar. Ato japin ndihmesë në trajtimin dhe sëmundjeve të tjera. Ajo Silybum marianum përmbajnë substanca të tilla që ndihmojnë imunitet të rritur, të normalizuar hormonet, të promovuar humbje peshe. Për të qenë të sigurt, ajo është e kundërindikuar në gratë shtatzëna.

Mënyra për të përdorur Gjembi qumështit janë: • fara pluhur mund ta bëjë këtë me një llaç dhe të marrë një lugë çaji para ngrënies. • Fara grimcuar derdh nja dy gota me ujë të valë, dhe kuzhinier deri në gjysmën e vykypyt ujit. Cool, tendosje, dhe të marrin një lugë gjelle çdo orë. Selino Ajo është përdorur për humbje peshe, ajo nuk është më pak popullor. Ajo është e përbërë nga aminoacidet, vitaminat B, acid Askorbik. Selino është i ulët në kalorive, ajo është përdorur për të pastruar trupin. Është e mundur për të bërë një sallatë, duke shtuar bimeve të ndryshme bujqësore. Nëse ju gjithmonë të përfshijë atë në dietë, shëndetin tuaj të përmirësuar, gradualisht do të ulet peshë.

Farë liri tij po aq efektive. Vaj flaxseed është përdorur me sukses që duan të humbin peshë. Ajo është e pasur me elementet gjurmë, vitamina. Përdorin atë si laksativ ilaç popullore, parandalon inflamacion gastro - traktin e zorrëve. Konsideroni një recetave pak në zbatimin e saj: • Merrni një lugë gjelle fara liri, të mbushur nja dy gota ujë të vluar, të lënë të qëndrojnë brenda natës, filtër. Merrni gjysmë ore para ngrënies gjatë gjithë ditës. • Një lugë gjelle e fara derdh një gotë me ujë të valë, dhe kuzhinier 30 minuta, nxitje herë pas here. Ftohtë. Merrni njëjtë si në rastin e parë. • Përgatitja e një pelte të zakonshëm të lëngshme, shtoni fara liri.

Kur buding qetësohem, fara bymehet, ju mund të provoni se çfarë ka ndodhur. Në parim, kjo është tul ushqimor që do t'ju ndihmojë ju të humbni peshë, dhe gjithashtu i jep ndjenjën e ngopjes. Efekti i përdorimit të lirit do të shihet në disa ditë. Kursi zgjat për dy javë, pastaj e kërkuar pushim dy-javor. Konsideroni kanellë Ajo është gjithashtu në gjendje për të luftuar trashje. Ai përfshin një shumëllojshmëri të pasura me vitamina, minerale, dhe ajo është e pasur në mono dhe polysaccharides. I saj simpatik tonet e erë trupi, dhe ka aftësinë për të ulur oreksin. Prandaj, ata që duan të humbin peshë, është e rekomandueshme kafe thelbësore të naftës.

Me përdorimin e kanellë bëjnë përfundon dhe masazh, shtohet në ushqime të ndryshme dhe pije, ndërsa humbjen e peshës. Jeta shelfin e pluhur kanelle 6 muaj, por shkopinj kanellë ruajnë pronat e tyre të dobishme gjatë vitit.
Bran ka kohë që njihet ilaç popullore. Pronat e tyre të dobishme të përdorura nga njerëzit që nga kohët e lashta. Ajo është një burim popullor i micronutrients, fibra dhe vitamina, ato janë të dobishme për procesin e tretjes, pra, të përmirësojë funksionin e gastro - traktin e zorrëve. Ajo konsiderohet një bollgur shërimit, i gatuar me ujë me një majë e kripë. Ndoshta jo të gjithë i pëlqen të produktit, dhe shumë e kotë.

Për shkak të sasi të madhe të ushqyesve, krunde mund të konsiderohet një specie medicinale e kullosa, ju mund të shtoni ato në salads dhe pasta, bollgur kuzhinier pelte. Qull dallohet nga kalori të tij të ulët, prandaj, për ata që janë duke shkuar për të humbur peshë. Sigurisht, "ulur" në një bollgur është e nevojshme, dhe ju mund të "zgjas këmbët e tij." Por mos harrojmë për bollgur, dhe sa më shpesh të jetë e mundur që të përfshijë ato në dietën tuaj. Le të flasim për xhenxhefil Kohët e fundit, përdorimi i saj është bërë i përhapur. Çfarë e bëri atë të bëjë jo, është e minerale, vitamina, karbohidratet, yndyrna, fibër, vajra esenciale dhe shumë substancave të tjera kanë mbi ndikimin e njeriut.

Çaj xhenxhefil është e shijshme dhe e shëndetshme, ajo ndihmon për të hequr qafe paund shtesë. Përgatitur atë është shumë e thjeshtë. Ajo duhet të jetë e qartë nga zhvishem rrënjë, prerë atë në feta të vogla dhe të derdh ujë të valë, shtoni një ekstrakt fletë ose balsam limon shije nenexhik të kësaj pije do të përfitojnë, dhe nuk duhet të shtoni sheqer, më mirë ta zëvendësojë atë me një lugë mjaltë. E pra të marrë atë para një vakt, si në këtë rast, të reduktuar pak oreks, marrjes të ushqimit dhe ju do të hani më pak ushqim, i cili është i rëndësishëm në humbje peshe. A nuk e lënë pas dore metodat e sipërpërmendura të, dhe ju gjithmonë do të jetë në formë të madhe. Tatiana,