Metodat moderne të përtëritje të lëkurës fytyrës brenda


Me moshën, lëkura humbet elasticitetin, rrudhat shfaqen. Shumë gra e perceptojnë këtë proces shumë të dhimbshëm të plakjes dhe, sigurisht, duan për të ngadalësuar atë poshtë dhe tërheq në një datë të mëvonshme. Cosmetology Modern dhe kirurgjia estetike ofron shumë mënyra për rinovimin. Disa metoda për të arritur efektin e dëshiruar në një kohë shumë të shkurtër. Që nga metodat moderne të fytyrës përtëritje të lëkurës brenda një numër të madh, por sot unë do të flasim për disa prej tyre: Qelizat embrionale Fytyra Skin përtëritje brenda me qelizat burimore - një metodë të re dhe premtuese.

Qelizat embrionale të ketë një efekt pozitiv në të gjithë trupin. Një person jo vetëm zbehet rrudhat dhe forcon lëkurën e fytyrës dhe qafës, por edhe përmirëson shëndetin e përgjithshëm, reduktuar metabolizmin. Por jo çdo gjë është rozë në këtë mënyrë. Cellular Mjekësia është zhvilluar kohët e fundit, dhe implikimet e qelizave burimore nuk është kuptuar ende sa duhet. Disa studime tregojnë se të hyjnë në trupin e njeriut, ato mund të shkaktojnë zhvillimin e kancerit. Photorejuvenation Metodë ka për qëllim të rivendos epidermë duke përdorur fluksin. Procedura kryhet në seanca të shumta dhe siguron efekt dëshmi pozitive.


Pas efekteve të para të linjave të bukura zbutur jashtë krejtësisht, prerje të thellë. Zhduken spote, rritjen e vitalitet, elasticitetin, përmirëson çehre. Kjo metodë është shumë popullor, sepse ajo ndryshon padëmshme dhe bezboleznennostyu. Çdo seancë të zgjasë një mesatare prej 15-20 minuta. Downside Photorejuvenation është se përtëritje nuk ndikon trupin si një e tërë, vetëm prek lëkurën. Përveç kësaj, metodë është i kundërindikuar për njerëzit errët-skinned, gratë shtatzëna. Ajo nuk mund të përdoret në sëmundjet e sëmundjeve të gjakut dhe kancerit të lëkurës. Zakonisht ajo është përdorur në lidhje me metodat e tjera të kthehen e të rinjve.

Mezoterapia Kjo metodë bazohet në futjen nën lëkurë të substancave biologjikisht aktive përdorur microinjections. Pas procedurës restauruar funksion rigjeneruese e veshje e guaskës. Me Mezoterapia nuk mund vetëm të shpëtoj prej rrudhave dhe për të përmirësuar formën e një fytyrë ovale, por edhe për të kuruar aknet dhe celulitit. Por, para se ju vendosni të përdorni Mezoterapia, ju lutem vini re se mund të ketë një reaksion alergjik. Gjithashtu, kjo metodë nuk mund të përdoret në ditët kritike. Peels thellë Me shtresim thellë heq qelizat vdekur shtresë sipërfaqe të lëkurës, duke shkaktuar shpejtimin e rigjenerimit qelizore.

Kjo metodë në mënyrë efektive largon aknet, linjat e bukura, defekte të vogla të lëkurës. Shënim, megjithatë traumatik këtë metodë. Peels thellë duhet të bëhet vetëm në sallon bukurie të veçantë specialistë shumë të kualifikuar. Procedura është mjaft e dhimbshme, si kryhet nën anestezi lokale. Plastikë Kjo është një metodë radikal dhe shumë efektive e përtëritje. Është drejtuar për artistët pothuajse të gjithë popullore dhe figura publike. Operacioni është kryer nën anestezi të përgjithshme. Gjatë operacionit, të forcojë e lëkurës, eliminimin e rrudhave dhe folds formuar. Efekti i plastikës dukshme pothuajse menjëherë dhe do të ruhet për 5-7 vjet.

Metoda kardinal ka contraindications dhe mundësinë e komplikimeve. Lëkurë Kimike Me këtë procedurë heq shtresat e sipërme të epidermë duke përdorur acide të ndryshme (fenol, acid trichloroacetic dhe mjete të tjera). Acidet aplikuar në lëkurën me një shtresë të hollë. Nën ndikimin e tyre është hequr shtresa e lartë dhe për të hequr qelizat e vjetra. Rrjedhimisht zbehet rrudhat, fytyre dhe pimples. Qelizat e lëkurës janë aktivizuar, ata gjetën procesin update. Biogel dhe ari temat Këto fonde janë përdorur edhe në metodat e përtëritje të lëkurës së fytyrës dhe qafës. Në shtresën e nënlëkurës futur stimulators të veçanta që promovojnë mbuluar barazimit, të shtrënguar dhe rrudhave të qetë dhe stimulon formimin e proteinave të lëkurës.

Me fije ari formuar kornizë që pengon ulen lëkurës. Kjo metoda moderne dhe efikase e përtëritje. Maskë freskues Kjo është më e lehtë dhe më të popullarizuara omolodzh metodë
fytyrë ent dhe qafë. Duke përdorur substancave natyrore që përmbahen në maskim, rrudhat, lëkura bëhet më elastike, përmirëson ngjyrën e saj. Këto fonde janë bërë lehtësisht në shtëpi dhe të përdorni 2-3 herë në javë. ELOS-përtëritje Kjo metodë është bërë kohët e fundit më popullor. Ajo është e bazuar në një kombinim të energjisë të lehta dhe ndikimin e grupit aktual të radios. Teknologji përtëritje eliminon njollat ​​e moshës, blemishes të vogla të lëkurës, puçrra fytyre, pimples dhe heq rrudhat.

Por procedura është mjaft e dhimbshme dhe shkakton skuqje. Kjo nuk është e gjitha mënyra për ta bërë lëkurën tuaj më të rinore dhe tërheqës. Ka shumë metoda moderne të përtëritje. Para se të zgjidhni ndonjë prej tyre që të mësojnë se si për të parandaluar më mirë shenjat e plakjes. Për ta bërë këtë, pastron, në kohë tërësisht të pastër atë, përdorni një krem ​​me cilësi të lartë dhe të kozmetikës, të shikojnë shprehjeve të fytyrës. Atëherë ndoshta ju nuk do të duhet procedurat përtëritje në të ardhmen e afërt. Svetlana,