Misri thatë deri te këmbët për të hequr qafe


Së shpejti do të vijë verën e ardhshme, dhe ne vesh këpucë të hapura. Por tani ne kemi nevojë për të kontrolluar statusin e këmbët tuaja dhe nëse është e nevojshme për të sjellë ata në rregull. Për shembull, një këmbët bukuri këndshëm prishin calluses thatë mbi këpucë me majë. Dhe ju mund të mbajë ndonjë numër të procedurave të ndryshme kozmetike në këmbët e tyre, këpucë me majë do të sjellë përpjekjet e tmerrshme në zero. Thatë misri - jo kozmetike, dhe problemi fiziologjik dhe të merren me të, ju duhet të keni aftësi të caktuara. Kur procedurat e papërshtatshme heqjen drithërat mund të aksidentalisht lëkundur infeksion ose marr kërpudhat gozhdë. Si për të hequr ato siç duhet keqe, rritje të dhimbshme mbi gishtin?

Kjo është ajo që ne do të diskutojë me ju në detaje në faqen www.
rasteniya-lecarstvennie.ru. Si të shpëtoj prej misri të thatë? Mënyra më efektive - hiqni atë duke përdorur një copë toke të veçantë. Ata mund të blihen në çdo farmaci. Komponenti kryesor i këtij mjeti është oksid salicili. Ngjitës lidhura me para-steamed, obsushenny misri peshqir të butë dhe të lënë për 2 ditë. Procedura përsëritet deri zbutjen dhe largimin e ndërtuar-up. Ndonjëherë i vjetër misri drejtimin e thatë dhe nga jo aq e lehtë për të hequr qafe. Në këtë rast, ju duhet të bëni dush të përditshme zbutur me sapun dhe zgjidhje sode.


Për ta bërë këtë, do të përgatisë ujë të ngrohtë, të tjerr atë një copë sapun fëmijëve (ju mund të përdorni tar, të errët ekonomik), shtoni disa sode buke. Këmbë të ulët në zgjidhje, rozparyuvaty 30-40 minuta. Shtuf pastrim nuk është e nevojshme. Pas një jave të trajtimeve të përditshme, calluses zhduken vetë. Nëse rezultat thatë hyri thellë në lëkurë, ajo duhet të trajtohet xhel përditshme keratolytic. Ky mjet zbut gradualisht otslaivaya lëkurën me brirë. Shumë efikas, modern mënyrë, pa dhimbje për të hequr metodë keratinizuara plagë të vjetra është cryotherapy. Trajtimi përdor azotit të lëngshëm, duke shkaktuar zhdukjen e indeve sipërfaqe.

Procedurë është kryer në sallonet e bukurisë. Ajo merr vetëm 30-60 sekonda. Një disa ditë në vend të indeve hequr të ndërtuar-formuar të ri lëkurë të re. Mjetet juridike popullore të eliminuar misri të thatë Hiq lëkurës rritje të thella me brirë mund të përdorë mjetet juridike popullore. Me kalimin e kohës, ata mund të bëhen të dhimbshme, duke e lënë shkopin e tij të thellë në lëkurë. Pra, në qoftë se ju vendosni për të aplikuar për trajtimin e mjeteve juridike popullore, procedurave, të kryejë të rregullt kohë, të gjatë. Por jo misri nuk do të prishin bukurinë e këmbët tuaja. Për shembull, ju mund të përpiquni është ilaç popullore efektiv: Pritini në gjysmave lëng, qepë të freskëta, pomisyty atë në një kavanoz qelqi, pour uthull (jo thelbin!).

Mbyllni kapakun e bankës për të postoni çdo ditë. Pastaj, çmontimit qepë zbutur në një pjatë, bashkëngjitni këpucë me majë, fiksimin suva ose fashë. Procedura duhet të kryhet të paktën 2 herë në ditë deri tenderit, heqjen e calluses. Rezultat Daily Rozparyuvala me ujë të nxehtë, i cili shtoni 2-3 tbsp. l. 6% musht uthull 3-4 litra. Pas procedurës, këmbët të marrë peshqir të lagur, të aplikojnë për të dëmtuar të lëkurës 10% vaj erëkëndshëm salicili. Në krye, shtoni një copë leshi pambuku, kasetë të sigurt, të lënë gjatë natës. Gjithashtu provoni çdo natë para se të shkojnë në shtrat të aplikuar pjatë pjekur qepë, kasetë të sigurt.

Lini ngjesh natën. Lëkurë Bosh para se të shkojnë në shtrat me ujë të nxehtë, i cili shtoni 5-6 pika e pemë çaji vaj. Pas procedurës, fshij lëkurë të thatë, të aplikojnë për përzierje misri me rrepkë integruar dhe mjaltë, fashë të sigurt, të lënë gjatë natës. Çdo mbrëmje lëkurës dëmtuar pas steaming, bashkëngjitni për të ndërtuar-up freskët lëvore limoni në të cilën një mish pak. Sigurt fashë, të lënë gjatë natës. Lemon përkryer dezinfekton lëkurën, zbut shtresa me brirë. Në mëngjes, butësisht fshij furçë misri vështirë. Nëse misri thatë dhemb, bëni dush këmbë të ujit të nxehtë me kripë deti.

Në 4 litra. ujë të ngrohtë, shtoni 1 tbsp. kripë. Procedura kryhet derisa uji fitilin poshtë. Pastaj fshij lart nuk e le të lëkurës thahet. Pas një banjot e nxehtë këmbë, bashkangjitur edhe me copë ndërtuar-up e multi fletë aloe, të lënë gjatë natës. Në mëngjes, misri butësisht të pastër furçë e vështirë. Provoni një ilaç popullore për calluses thatë në gishtat tuaj: Boil prunes në një gotë qumësht. Pas steaming ndërtuar-up, atë të bashkëngjitni prunes gjysmë, fashë të sigurt. Nëse shumë e thatë, blisters vjetra të përgatitur lëng me qepë, përziejnë atë me të njëjtën sasi të vajit vegjetal. Përhapjen e kësaj përzierje të misrit, të përfundojë filmin, veshin çorapet brenda natës.

Kur ne flasim për grurit të thatë deri te këmbët, se si të shpëtoj nga ajo tha. Dhe folk dhe mënyrat farmaceutike janë efektive përdorin ato vetëm rregullisht. Në këtë rast, calluses gradualisht razmyahchatsya dhe pastaj lehtësisht schyschayutsya. Në rast se një shumë të lart dhe mjetet juridike popullore nuk mund të përballen, natyrisht, duhet të kërkoni ndihmë nga një profesionist. Cheers! Svetlana,