Konfiskimet muskujt këmbët në shkaqet e natës, trajtim


Kush nuk e ka hasur me dhimbje në këmbë? Arsyet mund të jenë të shumta, për shembull, ata mund të shkaktohet nga sëmundje të sistemit nervor, ose të jetë rezultat i një dietë të paekuilibruar, duke përfshirë edhe nga mungesa e vazhdueshme e kalciumit, kalcium dhe magnez. Për të kuptuar më mirë këtë pyetje, le të shohim pse ka muskujve dhimbje barku këmbët natën, shkaqet, trajtimi dhe parandalimi i tyre. Shkaqet e Gjykatës muskujve viç nate Në natën, gjatë gjumit të njerëzve ngadalëson qarkullimin, kështu që mungesa e disa elementeve gjurmë në gjak, ofrimit të tyre është shumë i ngadaltë, dhe pse ka të muskujve dhimbje këmbë gjatë natës.

Për të gjetur nëse ju keni një mungesë të kalciumit, kaliumit dhe magnezit duhet të kalojnë teste të veçanta. Parandalimi i muskujve dhimbje këmbët Ka disa mënyra shumë të thjeshta për të kundërshtuar ndodhjen e konfiskimit. Për shembull, ju mund të bëni ushtrime të thjeshta që do të shtrihen muskujt tuaj. Këto ushtrime të përfshira në programin e shtrihen dhe asanas yoga indian. Me këto rritje elasticitetit të muskujve, përmirëson qarkullimin e gjakut dhe metabolizmit. Komplekset e tilla janë ushtrime të shkëlqyer lehtësimin hypertonicity, kështu që ju do të shpejt të ndjeni lehtësim pas një dite të vështirë dhe të pushoni të qetë gjatë natës. Përveç kësaj, organizata do të duhet dietë e duhur për të përfshirë në dietë vitaminat e nevojshme, ushqim, dhe ndoshta ilaçe që mund të rrisë nivelet e gjakut të kalcium, magnez dhe kalium.


Është gjithashtu e rëndësishme që të i kushtoj vëmendje për këpucë, ku ju shkoni, kështu që ajo duhet të jetë të rehatshme, jo i ngushtë, por nuk rri në këmbë. Pini ujë të mjaftueshëm për të parandaluar dehidratim, dhe me atë mungesë ekuilibri e kripërave dhe mineraleve (të gjithë të njëjtën - kalium, magnez, kalcium) që rregullojnë tkurrje të muskujve. Trajtimi i spazma në muskujt e këmbëve Në shtëpi, natë dhimbje të muskujve gastrocnemius mund të dobësohet, dhe përfundimisht, hiqet gradualisht me ndihmën e fasha të ngrohta dhe masazh. Butësisht masazh zonën e prekur dhe porastyahivayte. Nëse gjykata filloi përsëri, do të përpiqen për të tërhequr deri dhe do ta mbajë atë direkt në pushojnë sulmet.

Për përfundimin e tij të hershme, tërheq më shumë gisht. Për të relaksoheni muskujt, lehtësimin e tensioneve, zhytem në peshqir me ujë të nxehtë dhe të bashkëngjitni viçat. Për të hequr të konfiskimet nate provoni të pini larg për një infuzion muajin e trumzë. Marrë rreth 15 gram të bimëve, i hedh 1 filxhan ujë të vluar atë. Insistojnë dy orë pas tendosje. Merrni 1 lugë gjelle 3 herë në ditë. Muajin e ardhshëm të shkojë në çel bli infuzion. Në një kavanoz qelqi pa compaction sasi e vogël e tharë lule, dhe buzë të lartë të derdh vodka, llokoçis herë pas here, të lënë për rreth tre javë. Pastaj tendosje, të marrë infuzion i 1 lugë çaji në mëngjes dhe në mbrëmje, dhe gjumit mbi - 1 tavolinë.

Gjithashtu, këmbët mund të fshij rastyrkoy veçantë - krem.
Merrni 1 pjesë vaj kamfor, 2 pjesë integruar hudhër, përzierje, përzierje këmbëngulin 10 ditë. Pastaj tendosje, e shtrydhur përmbajtjen, hiqni hudhër kovë dhe fshij muskujt viç të lëngshme. Në trajtimin e konfiskimit mund të marrë pije kafe që vjen pas përzierjen elb (20%), kënaqur (10%) acorns trajtohen (30%), thekër (10%), rrënjë çikore dhe luleradhiqe (15%). Komponentet duhet të paund në një mulli kafeje, përzierje dhe dyqan në një kavanoz qelqi. Përgatitur si kafe organike pije, dhe më të mirë të pije atë me mjaltë. Për ndihmë emergjente gjatë muskujt konfiskimet këmbë në përdorim natë Acupressure kineze: 1.

Përsëri i gju e drejtë në qendër të rrudhë popliteal është pika Wei-chung. 2. Në qendër të pasme të këmbës është pikë-Shan Chen. Gënjeshtra në barkun tuaj dhe masazh çdo pikë për 1-2 minuta në një ndjenjë të mpirje rreth zonës. 3. front më të thellë dhe më poshtë kokës kërci është pika e Yang Chi-këlysh. 4. Vetëm sipër buzë mesor e kupë është pika Xue-Hai. Gënjeshtra mbi kurrizin tuaj dhe masazh secilin nga këto pika në 1 minutë. Alexander,