Enët që mund të përgatiten nga fasule sojë recetave


Soy nuk është një ushqim popullor në mesin e popullatës sonë. Dhe asgjë. Kohët e fundit, shumë nutritionists thonë se përfitimet e larta të soje soje dhe produkteve për shëndetin e njeriut. Ajo rezulton se ky produkt ka shumë veti të veçantë dhe shërimin, dhe përveç kësaj ka një vlerë të lartë ushqyese. Pak njerëz e dinë se si të përdorin soje në dietën tuaj të përditshme dhe se si për të përfshirë atë në dietë të zakonshme. Pra, le të flasim për enët që mund të përgatitura nga soje, japin receta për këtë. Në soje përmban shumë proteina, ndërsa në vlerën e saj ushqyese ajo është e ngjashme me mish dhe peshk. Proteina e impiantit lehtë dhe shpejt absorbohet nga trupi, ajo nuk ka kolesterol dhe kalori atë.

Sa i përket përfitimeve mjekësore, soje ul lipidet në diabetin dhe atherosclerosis, dhe ndihmon të shpëtoj i "keq" kolesterolit dhe nivele të ulëta të sheqerit në gjak. Prania e vazhdueshme e tij në dietë ndihmon në parandalimin e sëmundjeve të zemrës dhe enëve të gjakut, diabet dhe trashje. Në raftet në dyqan ju mund të shihni një shumëllojshmëri të produkteve soje - të lëngshme dhe qumësht pluhur, mish, djathë - tofu, mish, merak dhe fidaneve të këtij centrali. Qumësht soje është shquar në se ajo nuk përmban laktozë, të cilat disa njerëz shkakton një reaksion alergjik. Në formën e thatë atë të përshtatshme për hollim me ujë, zakonisht një gotë përzierje të thatë marrë dy gota ujë.


Konsideroni disa opsione për gatim me soje dhe derivatet e saj. Supë -Molochnyy me elb. Lahen drithëra e zgjedhjes suaj - rreth 50g dhe plotëso atë me dy gota ujë të valë. Cook rreth ngrohjes ulët për rreth një çerek ore, shtoni kripë ose sheqer për shijen tuaj. Pastaj pour qumësht soje dhe duke sjellë një çiban, fik. Në gjellë përfunduar është e rekomanduar për të shtuar një lugë gjelle gjalpë i shkrirë. Supë -Molochnyy me perime. Rub në një rende trashë karrota, lakër brokoli florets e vogla të çmontimit dhe të prerë në feta të holla. Vënë perime të përgatitura në një pak ujë të kripur të valë dhe kuzhinier deri tenderit.

Në gjellë e përgatitur derdh një gotë qumësht soje, që ka mbushur gjalpë lugë gjelle e tij të shkrirë. Ju gjithashtu mund të vënë zarzavate copëtuar finely, datat vlim disa minuta dhe të kthehet off. -Mlynchyky. Merrni një pintë qumësht soje dhe ngrohjes, por nuk vlim. Hiq nga të nxehtit, pour atë në një gotë miell, trazim, për të shmangur gunga, shtoni sheqer ose kripë për shije. Në brumë është e rekomanduar për të shtuar pak lugë vaj vegjetal Mix tërësisht. Me përzierje poqi. -Nachynka Për pancakes ose pancakes. Ju mund të gatuaj toppings të dy të ëmbla dhe të kripura. Për opsionin e parë, do të përpiqen për të prerë një disa pupla qepë, kopër dhe majdanoz, shtoni tofu, mbusheni me kripë dhe përzierje.

Për të dytë - të shtoni mjaltin tofu, reçel, rrush, pure frutash ose jam, sheqer - sipas shijes tuaj dhe imagjinatës. -Okroshka. Pritini një radishes, kastravec, majdanoz, qepë, patate të ziera pak dhe nja dy vezë. Opsionale, ju gjithashtu mund të prerë mish i gatuar ose peshk. Mix përbërësit dhe derdh soje kos ta, duke shtuar një gotë me ujë mineral. Supë -Holodnyy (friedge). Fshij në një rende trashë i zier rrepa dhe patate, dhe qepë, kastravec dhe disa radishes. Pritini zarzavate. Mix përbërësit dhe derdh një litër kos soje. Zgjerimi në pllaka, të shtoni në çdo vezë gjysmë hardboiled. -Për Të Rendit të përgatisë kos soje, soje qumësht litër vlim dhe le të ftohtë pak.

Vendoseni në një tas me qumësht pak lugë kos ose krem ​​kosi dhe të lënë për vështira në një vend të ngrohtë. Pas disa orë, hiqni dhe llokoçis në frigorifer. Koktej -Molochnyy. Merrni qumësht të ftohtë soje dhe përzierje në një blender me lëng, fruta dhe manaferrat. Shto një lugë mjaltë. -Vitaminne Qumësht karrota. Pres disa karrota blender apo fshij ato në rende, pour qumësht soje dhe vënë në frigorifer për një orë. Pas tendosje dhe shtrydh karrota garzë. Nëse e dëshiruar, shtoni sheqer ose mjaltë. -Hulyash. Merak fituar soje derdh ujë të valë për njëzet minuta.

Pas shtrydh. Fry qepë copëtuar në një tigan dhe karrota, shtoni copëtuar domate dhe zierje me kapak me radhë. Pas disa minuta shtesë atje gulash, dhe ziej për rreth një të katërtën e th