Enët spinaq recetave këngët


Agjërimi - një pikë në të cilën njerëzit fetarë për kanonet fetare përjashtojnë nga dietën tuaj dhe të mishit të hahet produktet shtazore, yndyrna. Gjatë posti duhet të hani vetëm enët pa mish. Pavarësisht nga këto kufizime, njerëzit janë drejtuar gjatë në përputhje me një dietë të tillë. Megjithatë, ky kufizim nuk do të zvogëlojë vlerën ushqyese të ushqimit. Pas gjithë kësaj kohe për të ngrënë një mënyrë të caktuar ushqimi i gatuar këngë. Por enët e kreshmeve - nuk është vegjetarian. Disa besojnë se dietë gjatë agjërimit është i dobët dhe i lodhshëm se mungesa e komponentëve të dobishme në vend të sjellë dëm sesa dobi për trupin.

Por kjo sigurisht nuk është. Vetëm për shembull, një produkt është i përfshirë në enët meatless, ne duam të ju bindin ndryshe. Dhe produkt - spinaq. Sot ne do të ju tregoj vendin e pjatave spinaq, receta jap një këngë me të. Pjatë vegjetariane e spinaq Shumë perime dhe fruta janë të rekomanduara për të ngrënë të papërpunuara. Spinaq në këtë listë nuk përfshin, si të papërpunuara sa ajo është e pranishme acid oksalinova cilat enët e gjakut dhe dëmton joints. Prandaj, është shumë më e dobishme pas trajtimit të ngrohjes. Dhe para spinaq gatimit duhet të jetë tërësisht i shpëlarë dhe të gjatë nën ujë të rrjedhshëm. 1.


Supë - pure Përbërësit: Spinaq - 0,5 kg / patate - 3 patate / qepë - 1 kokë / supë (perime) - 1 filxhan / vaj ulliri - një çift i lugë.
Së pari - të pastër dhe perime im. Prerë në qepë dhe patate kube të vogla, vënë në një tigan të thellë tiganisje në zjarr vënë jashtë. Pastaj larë dhe tharë spinaq vrazhdë shinkuem. Perime zier dhe spinaq të përkthehet në një tigan, shtoni aksioneve të nxehtë perimeve dhe të sjellë një çiban. Pasi vlon ujë, të zvogëlojë flakën për progresin shumë të vogël, edhe minuta nxehta 3-4. Ne të përkthehet në një blender, shkoni merrni një përzierje kashopodibna. Nëse është e nevojshme, densiteti mund të rregullohen duke shtuar supë.

Mix. Supë gati me croutons ne jemi muslimanë. 2. Oriz pjekur Supë 200 gr. oriz ngjyrë kafe, të lënë atë cool. Ndërkohë, copëtuar imët 200 gr. spinaq i përgatitur të përkthehet në anije të mëdha, dhe përzierje me oriz të ftohtë. Plotësoni këtë përzierje filxhan një e treta e krem. Në një tas të veçantë, përzierje 1/3 filxhan arra pishe, i copëtuar dhjetë ullinj të zi, vuri përballë dhe një gjysmë kreu i qepëve të kuqe. Ndaj në dy pjesë dhe një prej tyre e shtuar në Fig. Në të njëjtat enët hedh tre Downed një gjysmë lugë çaji kripë, vezë, dhe përzierje. Forma për pjekje lubrifikuar me vaj ulliri, vë ajo na mori një shumë të orizit.

Filxhan Sasi e vogël top integruar djathë dhe vihet në furrë preheated për gjysmë ore. Para se të shërbejnë, dekoroj pjesën tjetër të pjatë me arra, qepë dhe ullinj. 3. Supë e gjelbër Ne duhet të spinaq, marule, bizele të rinj, lakër -. Çdo perime 100 gr, kripë - për shije. Lakra dhe zbardh për rreth 2 minuta. në ujë të valë. Pastaj zakyp'yatyvshy në pan 750 gram. ujë, heq dorë pas të gjitha perimet, të mbuluar me kapak dhe kuzhinier për gjysmë ore në ngrohje të ulët. Pas gatim, tendosje, dhe pastaj kripë. Gati për të tretem pllaka supë zbukuruar me herbs copëtuar. 4.

Sallatë me pineapple dhe spinaq Për sallatë duhet: marule, spinaq, karrota 2-3, pineapple konservuar dhe misri - 1 bankë. Së pari - perimet duhet të lahen dhe të thata. Grate karrota, zarzavate të prerë në shirita. Në një tas të veçantë bashkojë lëng të ruajtjes, dhe produktet mbrapa në kullesë në gotë të mbetur të lëngshme. Pineapple prerë në kube të vogla. Të gjithë përbërësit janë të përziera në një sallatë. Me lëng pineapple bërë salcë. Për këtë ai derdhur në një tigan të vogël, i vendosur rreth ngrohjes mesme. Holluar një lugë çaji niseshte në ujë të ftohtë dhe të shtoni në lëng. Me nxitje të vazhdueshme, kuzhinier deri të trasha.

Ftohtë. Sallatë aromatik veshur me një salcë të përgatitur. Kjo është e gjitha recetave Këngë sot. Përfshirja e një vakt menu e spinaq, ju nuk duhet të frikësohen pamjen e celulitit (spinaq kalium nuk do të zhvillojnë atë), ju gjithmonë do të keni një humor të mirë sepse ajo prodhon "hormonet e lumturisë" (sepse ajo përmban bakër). Për shkak të rritjes së imunitetit (vitaminë C në spinaq), ju nuk kanë frikë të ftohtë. Spinaqi është i përfshirë në metabolizmin e proteinave në formimin e gjakut është një faktor i rëndësishëm në përhapjen e qelizave (B9). Dhënia efekt mbi sistemin nervor mbron kundër lodhjes (Biotin - vitaminë H). Kjo barishte gjithashtu parandalon dëmtim të mëlçisë, stimulon muskujve të zemrës.

Funksion stabilizimin e endokrine dhe gjëndra riprodhuese, rrit potencë dhe ndihmon me të infertilitetit (tocopherol - Vitamina E). Rregullo kontraktimet ritmike të traktit digjestiv (K - fillohinon). Përfshirë në mënyrë aktive në metabolizmin e aminoacideve të ndryshme (Thiamine (B1), Riboflavin (B2), acid Pantothenic (B5), piridoksalit (B6)). Ajo është gjithashtu e pasur me hekur, vitaminë A, beta-carotene, ajo ka zink, mangan, selen, fosfor, proteina. Me këtë "bagazh", produkt të qenë të ulët-kalori (23 kcal 97 KJ), kështu që do t'ju ndihmojë ju të humbni peshë. Por ne nuk duhet të përfshihet në spinaq. Ai përmban acid oxalic, e cila reagon me kalcium jep komponimet pazgjidhshëm që çojnë në formimin e gurit në traktin urinar.

Ju nuk mund ta përdorni atë për ushqim për ata që kanë përdhes, nefrit, sëmundje e duodenum, fshikëz fshikëz e tëmthit, mëlçisë dhe urolithiasis. Me përzgjedhjen e duhur të pjatave, Kreshmës do të duket jo aq e lodhshme. Ajo duhet të sjellë rehati dhe lehtësim. Kjo do të ndihmojë më shumë kohë të dhënë për të zhvillimit shpirtëror, siç është e nevojshme, deri më sot, të gjithë ne. Bakinka,