Enët me qepë të freskëta


Gjë e mrekullueshme është e hidhur qaj nga hark, ju hani atë më tepër kristale të bëhet i shëndetshëm! Përkulet - bimë të mrekullueshme, sepse pa të ajo është një pjesë e zonjë! Llambë është pjesë e enët shumë. Në supë, tiganisje patatet qepë është e ngrohjes, por nuk ka ushqim, ku ajo përdoret i freskët. Me qepë të freskëta mund të gatuaj një shumë të sallatë, lakër turshi, bukë dhe gjalpë, dhe kripë vetëm për të ngrënë të papërpunuara. Enët me qepë të freskëta nga të shijshme dhe të shëndetshme. Sallatë me qepë. Përgatitja 2 pako e onions gjelbër, gjysma e kopër dhe majdanoz trare, 6 vezë të ziera, 1 - 2 tbsp.

l. majonezë, një majë e kripë. Lahen, e thatë dhe pres majdanoz, kopër dhe chives. Clean shell e vezë të ziera dhe diced hard-ziera. Vendoseni në një tas sallatë vezë, qepë, majdanoz dhe kopër dhe përzierje çdo gjë. Enët me qepë të freskëta, shtoni majonezë dhe kripë. Të gjitha përzierje dhe ju mund të filloni për të ngrënë! Sanduiç me qepë të freskëta dhe domate. Përgatitja 8 feta buke, 5 llamba të mesme e qepë, 2 domate, 2 tbsp. l. paste domate, 100 gram gjalpë, kripë dhe mustardë për shije. Beat gjalpë, finely do të shkurtojë qepë dhe domate paste me duke shtuar në përzierje të naftës.


Përhapjen përzierje 8 feta buke, zbukuroni me feta hollë e domate dhe bimëve. Harengë Forshmak. Përgatitja Herring 150g, 2 vezë, 2 prej trangujve, 1 karrota të ziera, green onions 20 gram, 40 gram gjalpë. Rrotullim në një karrota mulli mishit, harengë, gjalpë, shtoni vezë copëtuar dhe qepë diced gjelbër. Zbukuroni me feta trangujve gjellë. Sallatë me qepë të freskëta dhe trangujve. Përgatitja 300 g onions gjelbër, 1 kastravec, 4 vezë të ziera, një lë pak të marule, 4. l. salcë kosi, një majë e kripë. Lahen dhe imët pres qepë. Lahen marule dhe ndarjen në disa pjesë.

Vezë vlim, cool, zhvishem nga shell, diced. Lahen kastravec dhe prerë në kube.
Vendoseni në një tas kastravec, qepë, marule dhe vezë SOLITE, shtoni krem ​​kosi dhe përzierje çdo gjë. Sallatë me qepë dhe patate. Përgatitja 3 qepë të mëdha, 6 patate të mesme, majonezë 3/4 filxhan, kripë dhe majdanoz për shije. Boil patate në lëkurat e tyre, lëvore dhe prerë në kube. Pritini unaza qepë, përzierje patate, kripë. Shtoni majonezë, majdanoz melchennuyu. Carolina