Enët me lulelakër dhe brokoli


Shqetësimet e kohëve të fundit ushqyerit shumë. Baza e saj është perime. Burim i vërtetë i vitaminave - një lakër, lakër e bardhë, Bruksel, Pekin, kohlrabi, brokoli, lulelakër. Sot le të flasim për dy të fundit, sepse gjellë dietë me brokoli dhe lulelakër është shumë e shëndetshme. Brokoli jashtë është shumë e ngjashme me ngjyrë. Kjo është edhe më mirë sepse në një pjatë ata të duken më mirë, pothuajse si një. Nga përmbajtja e lëndëve ushqyese brokoli tejkalon rivalin e saj, por për shkak të gjellë lulelakër ajo nutritionally inferior. Shpërbërë që janë ushqyese, e konsiderojnë gatim me lulelakër dhe brokoli.

Është e rëndësishme të mos tretet lakër. Inflorescences brokoli blanshyrovky mjaftueshme, por jo gatim të gjatë. Vjeshtë është në aktivitet të plotë. Kopshte dhe parqe korrat pjekur, koha e mbledhjes së frutave dhe perimeve. Kjo do të thotë se tabela jonë filloi të shfaqet enët më të shijshme të perimeve. Dhe me të drejtë, të shijshme dhe të shëndetshme! Sot unë dua të ofrojmë disa shijshme Lulelakër gjellë dietë dhe brokoli. Pra, kjo është ajo që i ka mbledhur receta gatimi lulelakër dhe brokoli: Perime gratin Për të përgatitur atë, ju do të duhet: 600-700 gramë lulelakër, rreth 400 gram brokoli, një copë proshutë, dy vezë, 100 g djathë integruar, 200 ml krem, 2 tbsp.


l. fara luledielli spastrim, 0,5 tsp arrëmyshk integruar. Share në lulelakër tufë lulesh dhe brokoli, larë ato tërësisht nën ujë të rrjedhshëm. Hidh ujë të valë kripur, gatuaj në ziej rreth 5 minuta, pastaj rrokullisje në një kullesë. Vendos lakër në një formë greased pjekje. Pritini proshutë në shirita të vogla, të përhapur në mes inflorescences. Më vete, lehtë mundi vezë me djathë integruar dhe një e gjysmë. Lakër dhe kripë për shije, piper, sasi e vogël me arrëmyshk, pour përzierje vezë, sasi e vogël me djathë dhe fara e mbetur. Vendi gjellë për 20 minuta të ngrohtë deri pjekje në furrë në 200 gradë.

Pjekur në një salcë butë Për të bërë këtë gjellë të shijshme dietë ju do të duhet: 400 g. Brokoli dhe lulelakër, 0,5 litër. nuk krem ​​shumë e rëndë, 100-150 gram djathë, 1 lugë gjelle miell dhe gjalpë. Çmontimit lakër në lulëzim, të larë, kuzhinier 10 min., Flip në një kullesë. Vendi perimet në një formë greased. Shkrirë, shtoni një miell pak dhe të skuqura. Le krem, të sjellë një zierje. Vendi djathë integruar, prisni derisa ajo shkrihet. Kripë dhe salcë piper, të mbuluar me lakër. Vendi perime në furrë preheated, piqem në 180 gradë për 20 minuta.

Perimet zier me pineapple Për të përgatitur gjellë e brokoli dhe lulelakër me pineapple ju do të duhet rreth 50 g pineapple konservuar, të freskëta sprigs cilantro çift, limon gjysmë peeled, 1 lugë niseshte, 200 gram lakër, gjysmë zile piper dhe 1 tbsp vaj luledielli. Vendi lakër në një minutë në ujë të valë, flak në një kullesë. Piper prerë në shirita dhe të skuqura në një të vogël vaj perimesh vlimi. Ndërkohë, bluaj në një blender, gjallëri limon, majdanoz, feta pineapple. Përmbajtja e blender përkthehet në një tigan të nxehtë, shtoni koll, përzierje tërësisht.

Të shuar zjarrin në një të qetë, deri sa të trasha. Bëni salcë lakër dhe ziej për një tjetër 5 minuta. Vendos gatshëm gjellë të pazakontë dhe shumë të shijshëm mbi një pjatë, garniturë me shirita e piper. Gjithashtu shërben brokoli dhe lulelakër gatuar me vetëm një lloj të lakër. Megjithatë, receta me lulelakër gjithmonë të mundshme për të shtuar lloj tjetër të perimeve, dhe anasjelltas, sepse ata janë të kombinuara mirë. Brokoli i zier ngadalë me kërpudha orientale Gatim me brokoli të fillojë me boshllëqet 500-700 g. Brokoli, 30g. kërpudha të thata Kinezisht, qepë dy qepë, një copë e vogël e xhenxhefil të freskët, 200g.

djathë tofu djathë, 4 tbsp salcë soje, 3 lugë bajame integruar 2 tsp niseshte, 1,5 gota e supë perimesh, vaj vegjetal, sheqer, kripë. Para-mbushur me ujë, të thata kërpudha kur ata shkrihen, imët pres ato. Zhvishem qepë dhe xhenxhefil, pres imët. Laj brokoli, ndani me tufë lulesh. Në një tigan të thellë, i hedh pak vaj, të ngrohjes, të gjithë vendin
perime përveç kërpudha, ne do të skuqura për 3-4 minuta. Pastaj shtoni feta feta tofu, vendosni kërpudha, shtoni salcë soje, shtoni një majë e sheqer. Pas 1 min. Derdh supë perimesh, të mbuluar, zierje për ngrohje të lehtë për 10 minuta.

Në këtë kohë, i holluar me niseshte ujë të ftohtë, derdh në tigan, nxitje tërësisht.
Almond shkërmoqet, të skuqura atë në një tigan të pastër pa vaj, shtoni perime. Potushkuyte 1 minutë më shumë. Garniturë paraqesë oriz të zier thërrmueshëm. Lulelakër makarona Për këtë gjellë ju do të duhet 300 gram lulelakër dhe makarona ose brirë, 2 tbsp maslechka freskët krem, dy qepë, 1 lugë gjelle paste domate, e njëjta kripë, miell dhe piper. Në të kripur ujë të valë kuzhinier lakër për 2 minuta, kullimin e ujit përmes një kullesë, të vënë në një makarona supë perimesh dhe gatuaj ato.

Fry qepë finely copëtuar në gjalpë, hedh paste domate, 2 minuta, vendin e miell, piper, ziej disa minuta. Drop makarona në një kullesë dhe derdh supë në pan gatuaj 5 minuta derisa salcë trashet jashtë. Makarona të vënë në një pjatë, palët, vendin e lulelakër, pour salcë mbi krye. Në përfundim do të thosha se gatim brokoli dhe lulelakër, në sajë të ndryshme të ushqyesve në to, e rekomanduar për njerëzit me sëmundje kardiovaskulare. Përveç kësaj kohë që janë vërtetuar se përdorimi i tyre i rregullt ndihmon sistemin nervor sukses merren me stresin.

Ju bëftë mirë! Svetlana,