Enët me pods bishtaja, fasule të kuqe recipes


Fasule janë një burim i energjisë për trupin tonë, sëmundje të Ndihmës veshkave, pancreatitis, reumatizmi, diabeti, obeziteti. Ajo është përdorur si një katalizator në sistemin e tretjes, sistemit urinar, metabolizmin kripë. Ajo përmban acide ndryshme, carotene, vitamina A, B, E, PP, acid askorbik, më aty dhe minerale - kalcium, kalium, jod, mangan, magnez, hekur, sodium, zink, kobalt, bakrit, fosfor, dhe t. d. Për të proteinës është e afërt me peshk dhe mish. Fasule janë shumë të zhdërvjellët, dhe në sajë të gjithë komponentët e saj, ajo ka aftësinë për të pastruar trupin, fshijnë elemente toksike dhe radioaktive, të përmirësuar formimin e gjakut, për të formuar qelizat e kuqe të gjakut për të dhënë oksigjen të indeve, të mbrojtur nga infeksionet e zorrëve.

Ndoshta sepse, intuitive, paraardhësit tanë filluan të përgatitur ushqim prej saj. Nga frutat dhe farat mund të jetë i gatuar supave të ndryshme, casseroles, salcat, përhapet, konservuar, enët anësore. Kjo është vërtetuar në canning fasule të ruajtura në 70% të vitaminave përmban ai. Pra, na le dhe ne do të flasim në këtë faqe interneti në lidhje me se si të gatuaj disa enët pods bishtaja, fasule të kuqe, receta për këtë tashmen. Nutritionists rekomandojmë gatim këto enët të paktën dy herë në javë. Provo dhe të ndjehen të lirë për të përfshirë ndonjë nga recetave të sugjeruara më poshtë dietën tuaj! Supë me fasule dhe speca Ne kemi nevojë për: ujë ose lëng mishi - 1,5 litra; fasule (fasule) - 200 gr;. qepë - 2 kokat; spec i kuq (i ëmbël) - 2-3 copë;. Patate - 3 copë;. gjalpë (krem) - 3 tbsp.


L.; arra -. 100 gr, erëza dhe erëza (salcë kosi, kripë, majdanoz) - për shije. Pods përgatitura duhet të prerë dhe kuzhinier deri butë në ujë ose supë. Pastaj prerë imët qepë dhe patate, të skuqura, shtoni ato në të fshehtën. Në fund të gatimit supë hedh unaza feta piper, me arra grimcuar dhe kripë. Solli në gatishmëri. Shërbyer në tryezë, dhe në këtë kohë të veshur supë zarzavate dhe salcë kosi. Fasule me qimnon Përgatitja produktet e mëposhtme: Fasule - 0,5 kg. Domate - 0,5 kg. Hudhër - 3-4 karafil vaj ulliri - 1 tbsp. lugë erëza - për shije (qimnon, piper i zi dhe Kili).

Lahen peppers, prerë atyre skajet mprehta. Pastaj, pak sakte, finely shinkuem fasule. Djegur me ujë të valë dhe domate peeled prerë në kube, karafil hudhër - shirita të hollë. Në një tigan të ngrohtë deri të naftës, të skuqura qimnon në të për 2-3 minuta Shto hudhër dhe pas 1-2 minuta -. Fasule. Pas 5-7 minutash hedh domate. Mbuluar kapak Pan, dhe ziej për 20 minuta. Nëse është e nevojshme, të lartë deri ujin. Në fund të gatimit, shtoni erëza për shije. Fasule marinuar gjelbër Përbërësit: 600 gr. bishtaja, 60 oz. kopër, bit rrikë, 3 buds karafil, 6/5 bizele piper, majë e kanellë, 1 litër.

ujë për blanching. Marinadë: ujë - 3 litra. / Sheqer - 50g. / Salt - 75 oz. / Uthull - 45 oz. (15 oz. Per litër). Pods sakta zbardh për 2-3 minuta, pastaj vendoset atyre rreshtave të drejtë nga bankat. Paralelisht, të përgatitur marinadë. Në një tas smalt të derdh ujë, shtoni sheqer dhe kripë, dhe vendosur në vlim për 15 minuta.
, Tendosje, shpërndarë atë në 80% acid acetik. Fasule bankat pour marinadë, të mbuluar me kapak steril dhe sterilizuar në 70 C. Koha t kjo varet nga kapaciteti 3 litra. - 15 min. / 1 litër. - 8-10 minuta. / 0,5 litra. - 5 minuta. Ka mbi 200 lloje të ndryshme të fasule: fasule, fasule, ushqim, ushqim.

Këtu janë disa varietete themelore: "Black Eye" e bardhë "Lima" lara-lara "Scarlett" kuqe "Kidnu", etj janë shumë të popullarizuara në kuzhinat e botës - Kaukazit, Indi, Turqi, Meksikë, Japoni - përdor fasule të kuqe. Ai përmban fibra, niseshte, karbohidratet dhe proteinat. Vitamina A, C, PP, B1, B2, B6, B9, pantotenik, acid folik; mikro - makro zink, selen, kalcium, bakër, hekur, sulfur. Supë Red-bathë Qepe, selino shkopinj 3, 2 karafil hudhër, speca jeshile duhet të jetë prerë në copa të vogla dhe të skuqura në vaj ulliri (3. L.) Me djegës deri tenderit (5-7 min.).

Pastaj ju shtoni supë perimesh (600 ml.) Dhe fasule konservuar (800 gr.). Pas një sezoni me kapak dhe kuzhinier për 20 minuta. Pasi çdo gjë është i gatuar duke arritur një shtet homogjen të përkthehet në një blender dhe rrotull. Para se të shërbejnë, garniturë me cilantro dhe pjatë djegës. Ngjit Pra ngjyhet fasule të kuqe në 06:00, pastaj kuzhinier deri gatuar pa kripë. I ftohtë dhe arra me mish i grirë, shtoni shtrydhur hudhër, kripë. Mix. Nëse përbërjes me një shumë të dendur dhe e thatë, ju mund të shtoni supë me bathë. Gjysma width paste tretem nga 3-4 cm në pjatën, gjalpë vënë në krye (1 cm.) Dhe lubricates gjithë shtresën e mbetur e dytë e paste.

Gjellë showered me shumë fara të kuqe shegë. Për të ngjitur, të kuqe Bean -. 0,5 kg, arra (arra) -. 150 gr Hudhër - 3-4 karafil, kuqe - 1 kripë. Fasule dhe harengë Në 5-6 orë ngjyhet 400 gram. fasule të kuqe, vlim pas pak ujë të kripura. Herring lënë për gjysmë ore në qumësht. Atëherë ajo duhet të jetë prerë në kube dhe i gatuar bardhë nga dy vezë - imët pres dhe përzierje me peshk dhe fasule. Të verdhat e mbetura duhet të bluaj 1 h. Lugë e mustardë dhe 250 gram. salcë kosi. Pjatë para se të shërbejnë dekoroj me zarzavate dhe unaza qepë. Kujdes

Të jetë i kujdesshëm hani ushqime me fasule me cholecystitis, ulcerat, gastrit, nefrit, përdhes, kolit. Bakinka,