Enët e recetave dietë djathë


Ushqim të shëndetshëm është i lidhur gjithmonë me djathë. Ky produkt ka një aromë delikate, shije të shkëlqyer dhe pronat e dobishme. Ka një shumë e kalciumit dhe fosforit që nevojiten për formimin e kockave të tillë. Përveç kësaj, të papërpunuara përmban vitamina B që mbrojnë enët e gjakut nga atherosclerosis. Djathë shumë të dobishme për ata njerëz që kanë të reduktuara hemoglobinës në gjak, si edhe për njerëzit me çrregullime neurologjike. Përse? Për shkak të përbërjes së saj kimike. Djathi është një nga ushqimet të preferuar për të humbur peshë. Ky produkt diete të ulët kalori, të cilat mund të jetë i gatuar shumë enët e shijshme. Mbi ta do të diskutohen më tej.

Ne tregoni redaktuar faqe ju mund të gatuaj ushqim me djathë, receta dietë për të dhënë ato. Këtu edhe pse si Sallatë diete me djathë Sallatë me djathë dhe perime Për këtë sallatë ju duhet për të blerë dy speca të mëdha zile, konservuar Bankën misri dhe treqind gram pa yndyrë kos. Gjithashtu duhet borzilok koprës dhe të barit salcë kosi dhe piper fllad terren i zi. Dy piper bullgare prerë në copa të vogla të kërkuara. Vetëm duke bërë me borzilok dhe kopër. Përzierje rezultuar është shtuar në djathë, e vënë në të njëjtën bankë e misri konservuar. Për mbushje të marrë një lugë gjelle salcë kosi, atëherë vë çdo gjë në marule.


Tani kjo gjellë e shijshme mund të hahet. Kjo sallatë është jo vetëm e shijshme, por edhe shumë i dobishëm. Sallatë me djathë të butë Për këtë sallatë duhet të blejnë dy prej trangujve, domate dhe dy një lakër. Gjithashtu, ju do të duhet dy copa proshutë ligët dhe qepë të gjelbërta. Dy kastravec dhe dy domate duhet të lahen për të filluar, atëherë ata duhet të jenë prerë në kube të vogla, dhe të bëjë të njëjtën gjë me proshutë. Pastaj merr lakër dhe shinkuem atë. Green onions prerë imët. Të gjithë përbërësit duhet të jenë të përziera tani dhe plotësoni djathë kokrra. Shtoni kripë dhe piper për shije. Sallatë është gati. Sallatë të lehta me djathë dhe speca Kjo sallatë është e përgatitur shumë thjesht.

Mix përbërësit e mëposhtme: dyqind gram djathë, një bandë e onions gjelbër, finely copëtuar, të prerë në të njëjtën mënyrë njëqind gram speca jeshile. Furnizohem është dy lugë salcë kosi në krye, shtoni marule copëtuar. Kripë dhe piper për shije. Enët tjera me djathë Gjizë me herbs Sanduiç shijshme me djathë masë shkon, në qoftë se ju ndiqni këtë recetë. Ju duhet të imët pres herbs dhe përzierje me djathë, atëherë kjo përzierje veshur njëzet gram ulët-yndyrë krem ​​kosi. Pastaj kripë dhe piper për shije shumë. Bukë gruri tërë prerë në feta hollë dhe shpifjeve çdo pjesë të djathë masë.

Shumë të shijshme dhe të shëndetshme. Avokado dhe Cheese Kjo gjellë dietë lehtë mund të zëvendësojë një drekë dhe darkë të plotë. Ajo mund të ndihmojë në uljen e peshës për ato duke luftuar me peshë të tepërt. Ju do të duhet një gjysmë avokado nga të cilat ju doni të prerë me thikë një mish pak. Ju duhet të merrni një anije, e cila do të mësohen përzierje e mëposhtme: pulpa avokado duhet të jenë të përziera me 50 gram djathë, duhet të herbs edhe të shtohet, copëtuar imët, dhe natyrisht, kripë dhe piper për shije. Varkë aq e shijshme me avokado dhe djathë dhe bimëve. Djathë diete ëmbëlsirë dhe manaferrat Dy njëqind gram djathë të veshur me 125 gram kos, pastaj shtoni në një djathë banane, para-feta në copa të vogla dhe çdo manaferrat.

Ëmbëlsirë rezultuar ju mund të spërkasë në kakao ose çokollatë të lartë, integruar. Djathë Delicious cheesecakes Ushqimi Gjithkush pëlqen qumështor që nga fëmijëria. Ndoshta jo një njeri që nuk e ka provuar cheesecakes të paktën një herë. Kjo është gjellë shumë e shijshme dhe të shëndetshme që është e përgatitur shpejt dhe me lehtësi.
Në një kile djathë për të vrarë një vezë, atëherë të gjithë ju duhet të përzierje tërësisht. Në rezulton nga masa e djathit duhet të shtohet rrush. Pastaj merr moulds silikoni për ëmbëlsira dhe mësojnë atyre një shumë të djathë me rrush të thatë. Atëherë vihet molds mbushur në furrë dhe piqem në 180 gradë për njëzet minuta.

Cheesecakes janë gati. Shërbyer atyre me kos. Ajo do të jetë shumë tastier. Përgatitja qumështor Tortë Cheese - një dietë e shijshme ëmbëlsirë. Për ta bërë atë për të derdh një gjysmë gotë me bollgur njëqind ml qumësht të nxehtë. Pastaj drithëra me qumësht duhet të lihet të qëndrojë për gjysmë ore. Ndërsa thekon do të bymehet në këtë kohë duhet të jenë të përziera pesëdhjetë gram zbutur gjalpë dhe një vezë, ka edhe të shtoni dy lugë kakao dhe pluhur pjekje. Të jetë i sigurt për të derdh në arra copëtuar përzierje. Gjatë kohës derisa ju të përzier të gjitha këto përbërësit, bollgur tashmë bymehet.

Tani qull duhet të vënë të gjitha në masë të naftës. Çfarë ju duhet për mbushje? Për të bërë një mbushje shijshme për përzierje shtatëqind gram djathë dhe njëqind e pesëdhjetë gram salcë kosi. Ka gjithashtu shtoni dy vezë dhe njëqind gram sheqer dhe gjallëri limoni. Atëherë çdo gjë është e përzier plotësisht. Pastaj shtoni miell dhe një qese me sheqer vanilje. Merrni një pjatë greased pjekje dhe pour përzierje e saj bollgur në mënyrë të barabartë të shpërndarë atë në një formë lugë. Pastaj vihet në djathë bollgur masë. Tani ju keni nevojë për të vënë ëmbëlsirë në furrë dhe piqem në 180 gradë për dyzet e pesë minuta. Tortë është gati.

Thjesht Yum. Bagirrra123,