Enët e duckweed në dietë


Enët e duckweed në të ushqyerit të njeriut kanë qenë për një kohë të gjatë, kjo është e vërtetë, qytetarët në ditët e sotme ata urdhërojnë harruar. Dhe ku nuk është marrë, që jetojnë në qytet ... Por ende, fshatarë nga vete supave gatuar, condiments përgatitura, salads, vrapoi e ushqimeve të lëngshme. Tani përmend vetëm atë vetëm gjatë një pushimi në fshat, dhe pastaj në të mirë, dhe në fakt për të përfshirë enët e ushqimit të tyre duckweed, ju merrni burimin e shumë ushqyesve, duke përfshirë jodit! Për të përgatitur gjellë me duckweed, të mbledhë vetëm nga ujë të pastër, por edhe pellgje ku kafshët shtëpiake not apo zogjtë - nuk ia vlen.

Kjo duckweed zgjedhur edhe me liqenin e pastër malor ende nevojë për një të larë mirë. Shter neto e tij të zakonshme gjatë gjithë verës, dhe duke kontrolluar se ajo nuk është e ndjeu një kënetë. Nga rruga, duckweed mund të përgatiten për të ardhmen - të thatë në dimër dhe ajo ishte gjithmonë në dorë. Makarona me duckweed. Për të sezonit me një vakt të përditshme mund të jetë i gatuar makarona. Për ta bërë këtë, 20 gram duckweed neto, 2 teaspoons integruar rrënjë rrikë dhe 20 gram gjalpë përzierje. Përzierje rezultuar përdoret gjithashtu si nje paste per sanduiçe. Sallatë me duckweed. 100g feta e patate të ziera, të vënë në buzë të pjatë.


Në unaza të lartë qepë dekoroj 20g, sasi e vogël me grimcuar vezë të zier. Shpëlarje 30 gram duckweed dhe përzierje me 50g copëtuar lakër, kripë, dhe pastaj dele në qendër të pjatë dhe pour krem ​​20g. Supë mishi me duckweed. Në supë mishi konvencionale, lakër veshur me ju, në fund të gatimit, shtoni 10 g duckweed dhe vlim për 3 minuta. Supë me duckweed gjelbër. Cook 100g patate, këtë herë në një mulli mishit të bluaj 30 g dhe 50 g të duckweed kalë dori. Passer 40g qepë, përzierje me duckweed dhe kalë dori, dhe pastaj për 10 minuta deri enët gatuar, shtoni ato në supë.
Kur shërbejnë, shtoni 10 g 20 g kopër dhe salcë kosi.

Supë me duckweed duken mjaft bukur me bishta dhe sprigs kopër! Gjalpë "të gjelbërta". Wash 20g duckweed, fshij nëpër një sitë ose ngërç në një mulli mishit dhe bie në ujë të valë. Gatuaj 5 minuta në një gotë me ujë të kripur, pastaj përzierje me 100 gram gjalpë. Dry supë salcë duckweed. Lahen duckweed, thatë atë. 100 gram gjethe të thata e rrepkë egra dhe 100 g të thara duckweed bluaj në një mortajë në një pluhur, analizoj dhe përzihen me 10 gram fara qimnon grimcuar. Përdorni përzierje të furnizohem enët tuaja kuzhinës në shkallën prej 1 h. L. 1 shërbejnë. Carolina