Enët e farës së karrota


Fara karrota (karotë plain perime) ka qenë përdorur gjerësisht në ushqim. Karrota të ngrënë në forma të thata, djathë, konservuar dhe turshi. Me to ju mund të përgatisë lëngje, purees, salads dhe enët e tjera po aq të shëndetshme. Flokëkuq - absolutisht të domosdoshme në pilotëve dietë perime fëmijët, detarë, astronautët, banorët e veriut. E pra, se karrota mund të jetë i gatuar enët shumë të ndryshme, por ndryshe do të kishte pasur atë para ... Recipes e enët me fara karrota. Sallatë me panxhar dhe karrota. Kjo recetë na vjen nga kuzhina franceze. Karrota farë të lajë, brushat zhvishem, fshij integruar, spërkatën me uthull, sasi e vogël me piper, kripë, kalitur me vaj ulliri dhe përzierje mirë.

Pastaj fshij panxhar integruar, shtoni 2 tbsp. l. verë e thatë, kripë, spërkat me piper dhe i hedh uthull molle e saj. Pastaj ajo u përhap në një të bukur vija pjatë, të alternuara panxhar dhe karrota. Tavë Cheese me karrota mbjellë. Për gatim casseroles ju do të duhet: 1 tbsp. l. gjalpë, 200 g karota, 150 g djathë, 2 tbsp. l. bollgur, biskota terren, 2 vezë, sheqer dhe kripë. Karrota Peel dhe prerë atë në kube dhe ziej në gjalpë të ulët dhe ujë, pastaj grij. Cook bollgur shumë e trashë dhe të shtoni atë karrota.


Shto vezë, djathë, sheqer, kripë tryezë dhe përzierje çdo gjë. Forma në të cilën ju do të piqem tavë, furçë me gjalpë, sasi e vogël me breadcrumbs, plotësoni rezulton në masë gjizë, Drejt, sasi e vogël me breadcrumbs, pour gjalpë dhe piqem në furrë. Përgatitur tavë Shërbyer me salcë kosi. Lëng e karrota. Lahen disa lashtat rrënjë mbjellë karrota, pastaj zhvishem tyre nga lëkura, fshij në një rende trashë (ose finely bërxollë). Raw vënë në shtrydhëse frutash e perimesh. Pini lëng karrote në 1 filxhan në ditë para ushqimit ose 1/2 filxhan dy herë në ditë para ngrënies.

Lëng mund të përgatiten për të ardhmen. Për ta bërë këtë, ju duhet të bëj shterp dhe të ruajnë me sheqer në normën prej 650 gram sheqer për litër me lëng karrote. Sallatë me farë pure karrota. 750 gr karrota konvencionale nevojë për të larë dhe të pastër. Pastaj vlim e tyre në ujë të kripur lehtë deri tenderit. Pasi të keni bërë këtë, hedh ujë dhe kuzhinier salcë. Shtoni në kripë tryezë vakt dhe terren fllad piper i zi, 3 lugë. l. uthull të bardhë verë, 4 lugë. l. vaj ulliri 2 karafil hudhër melchennyh, një majë e piper i kuq, 1 lugë.
l. speca, ullinj të zi dhe disa 2 orë. l. ziry. Krem i karrota dhe xhenxhefil.

Nxehtësia 2 tbsp. l. vaj luledielli në një tigan të madh, të vënë prapa qepë të prera imët dhe të skuqura 5-8 minuta derisa të butë. Shtoni 500 gram larë, peeled dhe e integruar karrota dhe 2 tbsp. l. xhenxhefil të freskët; gatuaj për 5 - 10 minuta. Pastaj shtoni 900 ml supë dhe 1 tbsp. l. mjaltë, të sjellë një zierje, të mbuluar dhe kuzhinier për gjysmë ore. Një e ftohtë pak, vendin e 25 gram gjalpë. Përsëri për 2 minuta, supë ngrohjes dhe mund të përhapet në pllaka. Sallatë me karrota me rrush të thatë. Vendoseni në një tas 75 g rrush të thatë dhe 500 gram flokëkuq integruar. përzierje. Pastaj sezonin me 2 tbsp.

l. salcë soje, i copëtuar dhe pastaj spërkat me majdanoz. Byrek me karrota dhe pineapple. Lidhu 1 h. L. kanellë, 1/2 h. l. sode, 165 g. të sheqerit, '60 thata kokosit, 260 g. të pancakes mielli dhe '60 bajame terren. Shtoni 180 ml kos, 125 ml vaj vegjetal 3 vezë, 130 g pineapple konservuar 2 gota integruar karrota. Të gjitha përzierje. Furrë ngroh paraprakisht në 200 ° formë të naftës C. Grease. Hidh e qëlloj në formë dhe piqem për rreth 50-60 minuta. Atëherë le të qëndrojë tortë në formën e rreth 10 minuta, të kthehet në formën e bare, hiqni tortë dhe sasi e vogël me sheqer pluhur.

Shijon me lulelakër dhe karrota mbjellë. Drop në ujë të vluar për 1 minutë 175 gramë lulelakër. Freskohem atë nën ujë të ftohtë. Grate karrota integruar tre, pastaj përzierje e tyre me lakër. Shtoje te vete 1/2 h. L. shafran i Indisë terren 1 h. l. vaj vegjetal, 1 lugë. l. sheqer, 1 lugë. l. pluhur djegës, 1 lugë. l. Fara mustardë dhe 4. l. uthull estrahonovoho. Pastaj të lejojë që të qëndrojnë për një orë. Shërbyer shijon në tavolinë një ftohtë pak. Pancakes me fara karrota. Peel 4 karrota, prerë ata në copa, vlim tyre, në mënyrë që ata të bëhen të butë dhe të bëjë pure me 1,5 gota qumësht, 1 filxhan bollgur, 100 gram gjalpë, sheqer dhe kripë tryezë.

Pastaj vlim atë dhe cool. Shto të bardhët rrahur vezë 5, yolks vezë 5 pule, përzierje çdo gjë dhe pancakes piqem. Kjo gjellë Shërbyer me salcë kosi në tryezë. Le këto enët me fara karrota, do të ju sjellë gëzim! Ju bëftë mirë!