Mënyrat për të humbur peshë të lehtë, të lehtë, të lirë dhe të drejtë receta


Pesha Lose në ditët e sotme do që shumica e popullsisë. Gjithkush e di në lidhje me dëmet e paund shtesë, por të ndjehen keq për ata të fillojnë vetëm kur raft e tyre. Menjëherë ajo bëhet e vështirë për të ecur, marrë frymë, të ulen. Por në qoftë se vetëm ajo .... Prandaj, në këtë artikull ne do të flasim me këtë faqe interneti editorial se si për të hequr qafe paund shtesë dhe jap disa mënyra të lehtë për të humbur peshë pa dëm. Le të fillojmë bisedën tonë për mënyrën se si për të humbur peshë më shpejt dhe saktë. Së pari, të gjithë e dinë se personi duke fituar paund shtesë të konsumojnë më shumë kalori në ditë se ata kanë nevojë për jetë. Përfundim - hani sa më shumë kalori që të keni nevojë për një peshë të caktuar.

Logjikisht?! Kjo është baza e kësaj dhe u numëruan formulë kërkuar numrin e kalorive në ditë. Masa lartësinë tuaj në centimetra në mëngjes, zbres atë nga 110. Ju merrni peshën tuaj ideale. Tani shumohen rezultatin me 28. Ju do të merrni numrin e kalorive të nevojshme në ditë për mbështetje peshën tuaj ideale pandryshuar. Tani ne kemi shumë për të zgjedhur ushqime të ulët kalori që ju keni ngrënë gjithë ditën, por të përshtaten në shumën e llogaritur të kalorive. Pse shumë? Por kjo nuk do të ndryshojë zakonin e gjithmonë përtyp që ju dhe solli në peshore, që është. Në këtë mënyrë ju gjithmonë do të hani dhe humbin peshë.


Këtu është mënyra e parë për të humbur peshë thjesht dhe lehtë! Mënyra e dytë për të humbur peshë të lehtë dhe me çmim të ulët shkencëtarët zbuluan PRC. Ata gjetën se pirja e një gotë të vogël të çajit të gjelbër në ditë për një vit mund të humbni peshë nga 5 kg. Kjo mënyra të thjeshta për të humbur peshë të lehtë, me çmim të ulët dhe me saktësi, receta kjo nuk ka fund. Mënyra e tretë për të humbur peshë - gjumë të mirë. Gjithkush e ka njohur gjatë se gjumë qetësues - çelësin për shëndetin tonë. Përveç kësaj, pjesa tjetër një natë të mirë siguron humor përsosur për ditë. Kohët e fundit, shkencëtarët evropianë kryer një studim rezultatet e të cilit kanë treguar se privimi gjumë mund të kontribuojnë në mënyrë efektive për të paund shtesë.

Get shpëtoj e peshë të tepërt - një proces shumë i vështirë. Ka dieta të ndryshme, pilula dhe shtojcave, respekt dhe pranim të cilat zakonisht nuk sjellin rezultatet e dëshiruara. Dhe doli se gjumë normal mund të zgjidhë problemin. Sinqerisht, në fillim, vështirë të besohet, nuk është ajo? Ajo do të duket si ajo? Ju nuk janë duke lëvizur, rrinë shtrirë, dhe janë mbipeshë veten e tyre, ndërsa trajnimi madje zgjeruara dhe garë rraskapitës nuk është menjëherë të sjellë rezultate. Pa marrë parasysh se sa e vështirë është të besohet, por kjo me të vërtetë është! Megjithatë, nevoja lodhur e trupit fle për të ruajtur yndyrë për të nxjerrë energji nga ajo.

Një trup pushimi ditë plot nuk keni për të .... kjo është e tërë e fshehtë e si për të humbur peshë pa krijuar problem të trupit, dmth të humbur peshë të saktë! Gjithashtu, sekreti i këtij zbulimi është i substancave të veçanta - ghrelin dhe leptin. Leptin - një hormon i ngopjes, i cili është përgjegjës për krijimin e qelizave yndyrë në trupin e njeriut. Ghrelin - hormon uri që është në stomak, përmes të cilit truri vjen për të sinjalizuar se ishte koha për "mbështetje". Në varësi të bilancit të këtyre hormoneve sasinë e ushqimit që hani, ose më shumë ose më pak. Gjatë zgjimit tonë ghrelin është prodhuar shumë shpejt, që shpjegon ndjenjën e vazhdueshme e urisë.

Por kur ne gjumë, leptin dhe ghrelin prodhuar në numër të njëjtë, kështu që ne rrallë mërzit uri në këtë kohë. Po, gjumi mund të shkaktojë humbje peshe, por ju duhet që ajo të jetë mjaft e plotë. Ka disa rregulla për të ndihmuar të bëni pjesa tjetër e natës së është jo vetëm e këndshme, por edhe profesion i dobishëm. Këtu ata janë: 1. duhur të ushqyerit - çelësi i suksesshëm hequr qafe paund shtesë në ëndërr. Prano ushqimin tuaj duhet të jetë jo vetëm i shëndetshëm, por ju duhet të shmangur overeating në çdo rast jo të mbushur stomakun në kohën e gjumit, por në të njëjtën kohë të qëndrojnë deri me "murmuritje" stomak.

Gjithkush e ka njohur gjatë se konsumimi i tepërt i ushqimit, veçanërisht në kohën e gjumit, zakonisht çon në akumulimin e paund shtesë sepse trupi i njeriut është një shkelje e proceseve metabolike. 2. Prano zakon të shkojnë në shtrat në të njëjtën kohë. Shkencëtarët kanë treguar se orët më të mira për gjumë - është midis 21 dhe 23 vjeç Prandaj, opsioni më i mirë në qoftë se ju kap këtë orë në pjesën tjetër e tyre të përditshme. Mos harroni se është e dëshirueshme që të zgjoheni vetëm, jo ​​nga kumbues alarm. Vetëm atëherë, do të jetë e plotë të gjumit