Mënyrat për të përmirësuar gjendjen e fytyrë, duar dhe qafë


Shkencërisht provuar që përmes një strukture të veçantë të trupit, burra lëkurë lëkurë pak më të trashë sesa femrat. Ndoshta për shkak të kushteve klimatike dhe problemet e tyre, ndikimin më të fortë në fytyrë, duar dhe qafë në gratë duke lënë shenjat e tyre në të. Sigurisht, në ditët e sotme të rregulluar këtë situatë mund mjekësi moderne kozmetike, e cila është aq larg sa të avancuara për të përmirësuar pamjen e njeriut, mësuar për të fshehur metat dhe defektet e lëkurës. Kjo është vetëm jo të gjitha gratë duan të marrin këtë nën bisturi kirurg. Për shkak se shumë gra janë gjithashtu pyetur ende pyetjen e përjetshme - "si të përmirësohet, apo edhe më të mirë," sa shpejt përmirësohen fytyrë, duart dhe qafën "?

Dhe në kërkim të përgjigjeve, në fund, përmend dhurata natyrore. Kjo është shumë e mirë sepse herbs për përmirësimin e lëkurës fytyrë, duar dhe qafë ka kohë që përdoret nga gratë si një produkt kozmetike që ju gjithmonë mund të merrni në pyll aty pranë ose në kopshtin e tyre. Për fat të keq, kjo nuk është aq e lehtë për të gjetur mjetet juridike natyrore që mund të mburremi e gjysheve tona, veçanërisht në qytet, por në qoftë se ju doni - çdo gjë është e mundur! Pra, çfarë mund të rekomandojë me mjetet juridike popullore për përmirësimin e lëkurës bashkëkohësit tanë? Para së gjithash, do të përpiqen për një muaj për të fshij lëkurën me limon të freskët ose një fetë kastravec.


Lahen në këtë kohë duhet të bli çaj ose kos të përzier me lëng lakër. Për të hequr kozmetikë dhe lëkurë të sigurojë të ushqyerit, pjeshke apo kajsi të naftës të përshtatshme. Gjithashtu, hani më shumë ushqime të përmirësuar gjendjen e lëkurës, të tilla si kajsi, bajame, pjeshkë, mollë, çaj, currants zi, brokoli, qershi, domate. Përse ata? Dhe pastaj se polyphenols çaj ende qelizat e reja, qershi përmbajnë zink, bakër, vitamina C dhe E - toksina, ofron oksigjen të indeve. Kajsi, pjeshkë dhe bajame përmbajnë vitaminë E, e cila është mirë të tretet dhe absorbohet atë si një vaj, mbron kundër ngrohjes dhe të ftohtë, e cila me siguri e bën përdorimin afatgjatë dhe përmirësimin e ngjyrës së fytyrës, qafës dhe duarve.


Molla përmbajnë jod, magnez, kalium, vitamina A dhe C - të pastrojë gjakun, duke i privuar trupin e toksinave dhe mbeturinave. Mollë zhvishem me tul të luftuar radikalet e lira që çon në plakjen. Domate (lycopene antioxidant, dhe serotonin thiamin, magnez, kalium, kalcium, zink, hekur, vitamina B dhe C) - neutralizoj radikalet e lira. Rrush pa fara e zezë përmban vitamina B3, C, B5, E, carotene, hekur, magnez, mangan, dhe promovon shërimin e shpejtë dhe rigjenerimin e qelizave. Brokoli përmban vitaminë K, sulforaphane, antioksidantë dhe gjithashtu shpëton qelizat nga radikalet e lira. Pra, si ju mund të shihni, ju vetëm duhet të dini se çfarë vitamina të përmirësuar gjendjen e lëkurës dhe të përfshijë ato në dietën tuaj të përditshme.

Nëse keni Freckles, ju duhet të larë infuzion i dushkut leh dhe thith vaj bajame lëkurës tuaj, merren në sasi të vogla. Nëse hasni këtë problem si "çanta nën sytë", për përmirësimin e lëkurës në zonën rreth bazat e syve, ju trokas një vezë e bardhë, shtoni një lugë çaji me lëng hirit, si dhe 15 pika bukuroshe naftës. Përzierje rezultuar ishte vënë në fytyrë dhe së shpejti ju do të vini re një lëkurë kusht përmirëson. Për lëkurë të thatë më mirë përshtaten një tjetër recetë. Për ta bërë këtë, të marrë 1 lugë çaji gjethe delli, lule kamomil dhe gjethet e mentes, të gjithë brewed në një gotë me ujë të zier dhe pastaj ftohur në një temperaturë prej 36 gradë dhe fushat me probleme larë.

Atëherë të jetë i sigurt për të aplikuar një shtresë e hollë e naftës dhe masazh të lëkurës për të përfunduar thithjen e saj. Kjo procedurë duhet të kryhet në mëngjes dhe në mbrëmje, 2 herë në javë, një muaj, gradualisht duke ulur sasinë e naftës është rubbed. Dhe së shpejti ju do të shihni rezultatet. Që lëkura pasqyron gjendjen e brendshme të trupit, kështu që është po aq e rëndësishme për të pastruar ajo mbeturinave në nivel qelizor. Për të ndihmuar në këtë rast ju mund të mjekësisë popullore për pastrimin e trupit dhe për të përmirësuar lëkurën me rrënjë rodhe, e kuqe kalë dori rrënjë tërfili dhe kaçurrel. Për të bërë atë, përziejnë sasi të barabartë të listuara barin e thatë dhe 2 h.

l. koleksion insistojnë 15 minuta në një filxhan me ujë të valë. Pini një gotë me infuzion në ditë. Si rezultat, një butë pastrim trupin pas tre deri në katër javë, ju do të vini re një gjendje e lëkurës përmirësohet. Për të arritur efektin e shpejtë mund të marrë tri gota në ditë fonde, por fort të shikuar gjendjen tuaj! Kështu që unë ju thashë unë e dinte se si për të përmirësuar gjendjen e fytyrë, duar dhe qafë. Siç mund ta shikoni, mjekësi tradicionale nuk njeh kufij dhe mund të zgjidhë ndonjë problem në lidhje me shëndetin. Gjëja kryesore që të ketë njohuri të nevojshme, gatishmërinë për të aplikuar ato të saktë dhe nuk ndalet gjysmë rrugë!

Ju uroj shëndet! Carolina