Erëza, erëza - përshkrim condiments, aplikimi


Erëza erëza .... Le të njihen me pronat e çuditshme e bimëve dhe erëza të përdorura në gatim dhe mjekësi. Çfarë erëza janë të ndryshme nga erëza? Erëza - Një bimë (lule, fruta, gjethet, rrënjët) dhe kërpudhave (disa lloje). Ata mund të jetë i freskët apo formë të përpunuara (të thata, turshi). Ata kanë një shije dalluese, gradë të ndryshme të ashpërsisë, aromë dhe shije të veçantë. Në ushqim përdoret si aditive shije. Duke përdorur erëza në enët e ndryshme, pije, salcat, ju mund të ndryshojë jo vetëm shije, por gjithashtu të sigurojë zhguchest pazakontë ngjyra. Erëza - Pjesë e bimëve që janë të përpunuara me teknologji të veçantë dhe është përdorur vetëm në formë të thatë.

Ata janë të njohur për ne të gjithë: allspice, shafran i Indisë, karafil, lë gji, kanellë, etj Mijëra vjet njerëzimit përdor erëza dhe erëz. Ata kanë një tipar - ata nuk janë vetëm të këndshme për sytë tanë dhe të stomakut shijen e tyre dhe të dhëna të jashtme, por gjithashtu kryejnë cilësitë shëruese. Në mënyrë që ta të mos e kishin dëmtuar shëndetin tonë, do të përpiqen për të njohur më mirë ato. Erëza Xhenxhefil Përshkrim erëza. Xhenxhefil është një antioxidant i fuqishëm, ai përmban amino acidet esenciale, ajo stimulon metabolizmin, përmirëson oreksin, pastron trupin e toksinave; thins gjakut, ul presionin e gjakut, vret viruset, kërpudhave dhe parazitet në infeksionet respiratore dhe zorrëve, të mirë për stomakun.


Ajo përmban vitamina B6 (përfshirë në asimilimin e proteinave dhe acide yndyrore të pangopura) dhe C (rritjet në aksione hlykohennye mëlçisë). Ajo është përdorur në peshk, sushi gatim, ndërsa gatim i dëmshëm. Çaj me xhenxhefil freskim të madh, pije xhenxhefil ujë gjatë pompimit. Përdorimi i erëzave nuk rekomandohet në doza të mëdha. Arrëmyshk Kernel nga fruti i bimëve tropikale. Aplikohet me rinitit kronike, infeksionet në zorrë, dobishme për qelizat e trurit. Përmirëson qarkullimin e gjakut dhe tretjen. Ka antiparazitik, agjent antibacterial. Parandaluar formimin e qelizave të kancerit, të përdorur në trajtimin e mastitit.

Ajo përmban vitamina A (ngadalëson procesin e plakjes), D (rrit thithjen e zorrëve e kalciumit dhe fosforit), B1 (evakuimi i shpejtë i përmbajtjes së lukthit), B6 ​​(efekte të dobishme për funksionin e mëlçisë). Shto në broths mishit, supave, salcat, salads, si dhe për kokteje shije, grusht, kakao, pelte. Në doza të mëdha - 3,4 kernel, helmuese, ka efekt narkotike. Shafran Saffron - një stigmat të thata e alpine Crocus, kuqe të ndritshme, portokalli. Ai përbëhet nga vitamina B1 (normalizes zemrën dhe sistemin nervor), B2 (zgarë e oksigjenit në inde), carotene (përfshirë në formimin e eshtrave dhe të dhëmbëve).

Përmirëson humor, çehre, forcon sistemin nervor dhe kardiovaskulare. Përditësime të gjakut, mëlçisë dhe shpretkës indet, ka një efekt parazitare, ndihmon me ulcerat gastrike, migrenë. Aplikoni për aromatizues dhe ngjyrosur ëmbëlsirat, pijet, enët oriz. Erëza Adjika Përshkrim erëza. Adjika përbëhet nga një përzierje e piper i kuq i kuq, koriandër, hudhër, fara kopër, kripë, HOPS, suneli. Ajo siguron mbrojtje nga viruset, përmirëson metabolizmin, tretjen, e përdorur për ftohjet, zvogëlon rrezikun e traktit gastro-intestinale. Ju nuk mund të përdorni në prani të mëlçisë dhe veshkave sëmundjeve, hipertensionit, gastrit, si dhe gratë shtatzëna dhe fëmijët.

Shërbeu me gatuar pulave, mish, djathë, fasule dhe oriz. Kerri Përbërësit: Shafran i Indisë (condiments themelore), koriandër, piper i zi dhe i kuq, qimnon, kardamom, koriandër, dhe të tjerët. Ajo përfshin shumë erëza që ofrojnë veprime të dobishme për trupin tonë, dhe për këtë arsye, duke përmbledhur ato, ne lista një listë, pastron gjakun, normalizes të mëlçisë, pengon bloating, rritjen e djersitje, rregullon kolesterolin, forcon flokët, rikthen energjinë për të rekomanduar humbje peshe .... Aplikoni për mish gatim, enët vezë, salcat e ndryshme, supave, salads, Pilaf. Ajo është shtuar edhe për turshi, djathë, pijeve, është futur në mustardë.

Hmeli-suneli Hmeli-suneli Ky pluhur erëza, e përbërë nga një numër të madh të bimëve, por ka një version më i vogël. Ai përfshin - rigon, speca të kuq, sha