Djegia yndyrë bark në trup dhe në shtëpi


Sot nuk ka gjasa të takoni një njeri, i cili donte të jetë yndyrë. Mjekër të dyfishtë, abdomen dhe mollaqe i dobët - jo vetëm sexy dhe jo të kënaqshëm, por edhe të dëmshme për shëndetin. Megjithatë, mbani veten aftë fizikisht nuk mund të gjithë, sepse ajo është shumë e vështirë dhe e lodhshme. Për këtë aktivitet të keni nevojë për një vullnet të mirë, që nuk është në të gjithë ne. Në këtë artikull ne do të flasim për një vend të redaktuar nga djegia yndyrë bark në trup dhe në shtëpi pa këto të tendosura. Shumica në luftën kundër paund shtesë, të ulen në një dietë të rreptë dhe pothuajse të ndaluar për të ngrënë. Ky është gabim më të zakonshme.

Problemi i peshë të tepërt nga kequshqyerja nuk është zgjidhur, sepse mungesa e kalorive në dietë gjithmonë çon në çrregullime metabolike në njerëz. Pra, duke u shpëtoj një problem, ju menjëherë të merrni një tjetër. Secrets yndyrë efektiv djegie në trup: 1. ushqyerit. Një nga sekretet për të sukses të hequr qafe paund shtesë është të ushqyerit e duhur. Ju kurrë nuk duhet të ketë një ndjenjë të overeating dhe mbipopullimit të stomakut. Disa nga produktet që ju dëshironi për të përjashtuar nga dietën tuaj, ndërsa të tjerët, të përfshirë. Ushqime për të përfshijnë në dietën tuaj: ujë.


Në qoftë se organi i mungon lëngshme, proceset metabolike të fillojë të ngadalësohet në të. Siç e dini, ujë largon produktet prishjen, toksinave, qelizat e yndyrës janë shkatërruar, veçanërisht gjatë workouts intensive. Prandaj, është e rëndësishme në luftën kundër peshë të tepërt të marrë ujë të mjaftueshëm. Ushqime proteinike. Në mënyrë që të formojnë në masë të muskujve duhet të marrë ushqim të pasur me proteina. Ajo është e njohur mirë se më shumë muskujve, më shumë yndyrë është djegur - edhe gjatë relaksimit të thjeshtë. Burimet më të mira të proteinave përfshijnë peshk, gjeldeti, gjoks pule, bardhë veze. Produktet ndihmojë djeg yndyrë perime me kalori negative.

Këto perime të përfshijnë Chard, karçof, piper jeshile, lulelakër, radishes, brokoli, fasule jeshile, radhiqe, Savojës lakër, rrepkë e zezë, prej trangujve, panxhar kuqe, selino, karrota, lulelakër, asparagus, sallatë marule, spinaq, kungull i njomë, lakërishtë, luleradhiqe. Pse ata janë quajtur perime kalori negative? Fakti se procesimi i tyre nga trupi ynë është shumë më shumë kalori se ato përmbajnë. Prandaj, këto produkte mund të ndihmojë shumë dhe do të djegë dhjamin më të shpejtë. Në këto perime përmbajnë shumë fibra. Produkte me pak yndyrë të qumështit. Në mënyrë për të djegur yndyrë dhe për të zvogëluar peshën, ju duhet të hani kos çdo ditë pa sheqer, kos, djathë të ulët yndyrë ose kos (por jo qumësht).

Studimet kanë treguar se të hahet kos efektive në luftën kundër trashje sesa reduktimin ushqime me kalori në dietë.
Sojë. Soje mund të jetë një zëvendësim i madh për ata që nuk më pëlqen produktet e qumështit. Ky produkt është e rekomanduar për të marrë njerëzit për problemin e peshë të tepërt. Erëza. Xhenxhefil, kanellë dhe çikore. Konsumi i erëza në shtëpi në një sasi të vogël (1/6 lugë çaji e mjaftueshme) përmirëson ndjeshëm asimilimin e sheqerit dhe ul sheqerit në gjak. Ne të gjithë e dimë se shumë sheqer në gjak çon në formimin e gjithnjë e më shumë qelizave yndyrë. Arra. Çdo arrë - një burim natyror i fibra dhe proteina.

Konsumi i rregullt i arrave mund të ndihmojë në uljen e peshës. Ullinj. Konsumi i përditshëm në një lugë çaji bosh stomak e vaj ulliri ose ulliri 10 do të ndihmojë të kontrolluar peshën tuaj dhe jo të fituar paund shtesë. Kjo arrihet duke vitamina të përfshira në ullinjve, të cilat normalizes metabolizmin në trupin e njeriut. Produkte nga të cilat ju duhet të refuzojë në luftën kundër peshë të tepërt që ju duhet për të eliminuar nga dietën tuaj: çaj të zi, kafe, pije e butë, ushqime të ëmbla, mish yndyrshëm, mish të përpunuara, alkoolit, ushqime të skuqura, hani ushqim të shpejtë. Këto produkte jo vetëm të promovuar depozitimin e qelizave yndyrë, por edhe shumë të dëmshme për trupin tonë.

2. Lëvizja - numër i fshehtë 2 në djegur yndyrë Aktualisht, shumë prej nesh të çojë një mënyrë jetese i ulur. Sigurisht, kjo është një nga faktorët e rëndësishëm të akumulimit yndyrë në trupin tonë. Nëse puna juaj kërkon këmbëngulje, dhe ju nuk keni kohë të lirë për të kandiduar, problemi është i lehtë për t'u zgjidhur. Këtu janë disa shembuj për t'ju ndihmuar të lëvizur: • pryparkovuyut makinën në një vend 10 minuta larg nga puna, • Mos e përdorni ashensor dhe shkoni deri shkallët në shtëpi, në punë - kudo që të jetë e mundur, jo • rri gjithë kohës në shtrat - të paktën një herë një shëtitje orë përreth zyrës, rreth ndërtesa, zyra, etj

• Vendoseni kutinë e mbeturinave në qoshe të thella të kabinetit. • Në qoftë se ju përdorni transportin publik, pastaj kthehej në shtëpi, zbresin 1-2 para se të ndalur që të vazhdojnë të ecin. • Kur shikuar televizor, mos e përdorni telekomandë. Ejani dhe kaloni me dorë. • Nëse ndonjë lëvizje të jetë e mundur, të ecin, etj Mos harroni se për djegien më efektive yndyrë nevojë për të qëndruar aktive dhe hani e drejtë. Vetëm në këtë mënyrë nuk do të dëmtojë shëndetin hollim trupin tuaj, në krahasim me ato metodat që ofrojnë humbje peshe shpejtë. Mos harroni se humbja e shpejtë e yndyrë belly, pesha nuk është një trashje zgjidhje!

Cheers! Rinat Abdrahimov, www.rasteniya-lecarstvennie.r