Përfitim soje dhe dëmi nga soje të shëndetshme


Soje - një produkt shumë popullor në kohën e tanishme. Në një shoqëri që është në modë për të qenë një vegjetarian ose para-foodists, nuk është gjithmonë një vend i një fabrikë të tillë interesante. Por pak njerëz e dinë se kjo është një lashtat fasule që janë të mirat dhe të këqijat e një soje, përfitimit dhe dëm për shëndetin e soje atë.
Por unë do të fillojë me historinë e asaj përfitimet shëndetësore e soje. Sojë - i vetmi burim i proteinave të plotë për njerëzit, që përmban amino acidet esenciale, nga të cilat shumë proteina të sintetizuara nga trupi ynë dhe funksionet e tyre janë jashtëzakonisht të ndryshme. Pa proteina njerëzore redukton peshë, ai zhvillon lodhje, imunitet të reduktuar, anemi, hemoglobinë sepse nga natyra - të gjithë të njëjtën proteinat.

Megjithatë, për të thënë se pavarësisht nga dobia e proteine ​​soje, ajo ende nuk e kanë aftësinë për të asimiluar popullin e traktit gastrointestinale si kafshë. Kjo është për shkak të pranisë së substancave specifike të pronës - enzimat që bllokojnë thithjen e proteinave bimore. Përfitimet shëndetësore shihet në faktin se soje - furnizuesi i fije (fibra), si dhe bimë të tjera. Një fibër - universal "të pastër" e trupit. Ajo nuk është absorbohet nga trakti gastrointestinal, duke kaluar "tranzit" traktit digjestiv përmes dhe thith vetë toksina, yndyrna carcinogens. Pra, bëhet një parandalimin e natyrshme e shumë sëmundjeve - tumoreve malinje, arteriosklerozës dhe diabetit.


Përveç kësaj, fibër normalizes veprimtarinë motorike të zorrëve, lehtësimin e kapsllëk. Një tjetër pronë e dobishme e soje, e cila është për shkak të shëndetit, është përmbajtja e bioflavonoids - substancave me aktivitet antioxidant, e cila nga ana e pengon formimin e të ashtuquajturave radikalëve të lirë dhe të rilindjes malinje. Përveç kësaj, bioflavonoids forcojnë muret e enëve të gjakut, të mbrojtur sistemin tonë kardiovaskular e sulmeve në zemër dhe tru. Popullariteti i soje me dhunti të shumta, duke qenë proteinave bimore (e cila është zakonisht proteina soje), pjesë e mishit dhe suxhuk produkteve, qumësht, koktej sportive mixes dhe madje edhe dietën e fëmijëve.

Soy është shumë popullor në kuzhinën lindore. VEGJETARIANËT janë në mënyrë aktive duke përdorur tofu (gjizë bathë), qumësht soje për gatim. Kjo është veçanërisht e vërtetë për vegans që nuk e hani çdo ushqime të kafshëve. Laktoovovehetariantsi që përfshijnë vezë dhe racionin e qumështit të origjinës nuk është aq i varur nga soje si një burim i proteinave. Megjithatë, së bashku me përfitimet, soje dhe mund të shkaktojë lëndim. Si, ju kërkoni? Fara përmban një lloj të të ashtuquajturave phytoestrogens - analogë të bimëve të hormoneve seksuale femërore. Këto substanca biologjikisht aktive të përfshira në bimë të tjera, të tilla si chickpeas, HOPS, kumbulla të thara, megjithatë, soje - rekord.

Rasti i parë i simptomave në vend të çuditshme ishin njerëz të cilët kanë përjetuar nivele të pazakontë hormonal zhvendoset drejt përfitimeve të hormoneve femërore - u rrit gjinjtë, zvogëluar funksionin seksual. Ajo u gjet se konsumi i rregullt i ushqimeve që përmbajnë proteine ​​soje provokon aktivitet më të ulët të spermës, duke reduktuar aktivitetin seksual në meshkuj. Kjo bëhet e qartë se të rinjtë që luajnë sportive dhe të marrë proteina shtrëngon nga sojë lloj të një rreziku. Kush tjetër ishte në rrezik? Sigurisht, fëmijët. Siç u përmend, formulat foshnjore mund të përmbajë proteina bimore.

Avantazhi hormonal është tendencë për vajzat në pubertet të hershëm në djem të një çekuilibër drejt feminizimin. Në bazë të hulumtimit, disa vende kanë ndaluar ose kufizuar përfshirjen e soje në dietën e fëmijëve. Përveç kësaj, ka prova se përdorimi i pavend i soje mund të rrisë rrezikun e zhvillimit të sëmundjes Alzheimer në të moshuarit. Vetëm kategori e njerëzve, që është edhe e dobishme të përfshijë ushqime soje si një burim i phytoestrogens ishin femrat në menopauzë, duke parandaluar një mungesë të hormoneve seksuale. Mos harroni për modifikim gjenetik ka ndikuar kulturën sojë drejtpërdrejt.

Pothuajse të gjitha kulturë rritur ka pësuar ndryshime gjenetike. Duke pasur parasysh mungesën e të dhënave mbi efektet e këtyre produkteve, ajo është konsideruar vlerë për të ngrënë apo jo për të ngrënë? Siç mund ta shikoni, ka shumë avantazhe e soje, por disavantazhet pesha, si kusht kryesor - moderim dhe, natyrisht, liria e zgjedhjes. Helen,