Lëngjet dëm dhe lëng përfitim


Ne të gjithë e dimë se fruta të freskëta dhe perime njom trupin me vitamina dhe elementët gjurmë, kështu që ata janë shumë të mira për shëndetin tonë. Një lëngje të freskëta të bëra prej tyre edhe më e dobishme. Në një gotë me këtë lëng përmban ushqyesve më shumë se një kilogram e tërë e frutave dhe perimeve të freskëta. Megjithatë, për shkak se ajo i koncentruar çështje ... Ne besojmë se freskët, lëng shijshme na rifreskuar, jap fuqinë për të sjellë shëndet. Por pak njerëz mendojnë se një pije të shëndetshme mund të dëmtojë trupin. Le të përpiqemi të kuptojmë këtë çështje në faqen tonë në një artikull mbi lëng, lëng dëm dhe dobi.

Cilat janë përfitimet e lëng? Pothuajse të gjithë fruta të freskëta janë të dobishme për trupin. Në mesin e tyre janë të nevojshme për acideve normale të trupit: limoni, malic, tartaric. Acid Malic është gjetur në mollë, kumbulla, banane, agrume. Shumë prej saj në Kastrati, luleshtrydhe, qershi dhe t. E. Shkencëtarët e quajnë këtë acid natyrisht antiseptik, ajo ndikon pozitivisht gjendjen e mukozën e stomakut, zorrëve. Acid tartaric, të përfshira në pineapple, rrush, mbron mucous shkatërron bakteret e dëmshme, parazitet. Gjithashtu fruta të freskëta përmban: vitamina, minerale, të domosdoshme për shëndetin, për funksionimin normal të trupit.


Enzimat e përfshira në fruta të freskëta, manaferrat mbrojtur kundër plakjes së parakohshme të lëkurës, forcimin e enëve të gjakut, të nxitur ndarjen e yndyrë. Të gjitha këto ushqyesve janë shtrydhur fllad lëngje në formë të koncentruar. Prandaj, lëngje të freskëta janë shumë të dobishme, por ata kanë nevojë për të pirë menjëherë pas përgatitjes. Lëngje perime janë gjithashtu shumë të dobishme. Dallimi në mes tyre nga fruta, lëng Berry se pije frutash përmbajnë sasi të mëdha të vitaminave dhe perimeve të nevojshme nga ana e kripëra dhe minerale. Prandaj, ajo është e përgatitur shpesh koktej me fruta dhe perime shtrydhur fllad pije. Për shembull, në vetvete, lëng panxhar kuqe është e dobishme, por ka një efekt shumë të fortë laksativ, ajo nuk duhet të pijë më shumë se një filxhan e gjysmë në një kohë.

Ajo mund të shkaktojë vjellje, marramendje. Prandaj, ajo është e përzier zakonisht me lëng të freskët karrota I mollë. Ata në mënyrë të përkryer plotësojnë njëri-tjetrin dhe të kenë një efekt të fuqishëm shërimit. Pije me karrota pjekur përmirëson sistemin imunitar, i dobishëm për vizionin, rikthen funksionin e sistemit të tretjes. Ai vendosi të përzierje me lëngje e portokalli, mollë apo kungull.
Çfarë një lëng të ardhur keq? Nuk ka dyshim se lëngjet e freskëta janë shumë të dobishme dhe mund të rivendosur shëndetin. Duket se nuk ka dëm i tillë një produkt i dobishëm mund të shkaktojë. Për fat të keq, ajo nuk është. Nëse duhet të përgatisë dhe të marrë pije nga fruta të freskëta dhe perime, shëndetësor nuk përmirësohet vetëm, por shumë më keq.

Kur pije që përgatisin duhet tërësisht të larë frytin nën ujë të rrjedhshëm, pastaj derdh mbi ujë të valë. Fruta duhet të jetë prerë me kujdes lëkurën. Ata duhet të jenë të gjithë, të freskëta, jo myk, pjellë faull. Përndryshe, ju mund të "fitojnë" dysbiosis, diarre, helmim dhe madje marr parazitet. Pini lëngje të freskëta menjëherë pas përgatitjes, që nga magazinimit shpejt reduktuar përmbajtjen e lëndëve ushqyese. Një përjashtim është lëng panxhar. Ai duhet të qëndroj përpara përdorim në frigorifer një çift i orëve. Që nga kohët e lashta, fruta të freskëta, perime, pije e përdorur për të trajtuar një sërë Sëmundjet.

Megjithatë, kur përdoret lëng, shpesh përkeqësohet sëmundje. Përveç kësaj, shumë sëmundje janë contraindications për përdorimin e tyre. Për shembull, kur sëmundje ulçerë peptike, pancreatitis, gastrit me aciditet të lëng stomakut është i kundërindikuar pije me portokall, limon, Kastrati, mollë, pineapples. Lëng rrushi është i kundërindikuar për njerëzit që vuajnë nga obeziteti, diabeti, sëmundje të caktuara inflamatore të zorrëve dhe të veshkave. Përveç kësaj, ju mund të dëmtojë në vend të mirë, në qoftë se ju pini atë në sasi të mëdha nuk e kufizojnë veten. Kjo mund të rezultojë në hypervitaminosis, skuqjen e lëkurës, manifestime alergjike, kapsllëk, diarre dhe probleme të tjera.

Në përfundim, ne themi se lëng i freskët i frutave pjekur, manaferrat, perime, sigurisht, janë një përfitim i madh për njeriun. Vetëm duhet të përdorin ato si jo më shumë se 2 shekuj. në ditë, etj