Lecithin soje përdoren në ushqime të dëmit dhe përfitimit


Kohët e fundit, gjithnjë e më shpesh në faqet e botimeve, dhe u shfaq në mbulimin televiziv të lecithin soje. Sot ne do të flasim më në detaje në lidhje me lecithin soje përdoren në ushqime të dëmit dhe të përfitojnë prej saj disa tregoj. Soy lecithin - një shije dhe shtesë ushqim diete. Kalibrimi është bërë në përpunimin e ulët temperaturë të vajit të rafinuar sojë. Ai përfshin vitamina, vajra, phospholipids. Pronat e dobishme e lecithin soje ishte i njohur për njerëzit. Pra rreth thashethemeve që i nënshtrohen dhe të vërteta, dhe jo plotësisht të sakta. Lecithin soje ose E322, është e përfshirë në metabolizmin e trupit ne yndyrë dhe kolesterol.

Ajo ka veprim lipotropic ngadalëson akumulimin e yndyrës në mëlçi dhe të çon në djegies së tyre të shpejtë, është shprehur fort veprim choleretic. Lecithin pengon zhvillimin dhe formimin e gurëve në fshikëz e tëmthit. Lecithin i domosdoshëm është për ata që jetojnë në zonat e pafavorizuara me rritje sfond radioaktive. Ajo nxit largimin e radionuclides dhe kripëra metalike të rënda. Lecithin soje të përfshira në produktet për të ndihmuar njerëzit që vuajnë nga alergjitë në proteinat yndyrë, të merrni ushqim të mirë. Njerëzit që vuajnë nga sëmundje të tilla si atherosclerosis cerebrale, angina, infarkt miokardi, hipertensionit shfaqur produkteve që përmbajnë soje, si ata të zvogëluar nivelin e kolesterolit "të keq", duke kryer parandalimin e sëmundjeve kardiovaskulare.


Soy lecithin rekomandohet vuajnë mbipeshë, dhe njerëzit me diabet. Ajo do të jetë i domosdoshëm në sëmundje të tilla si cholecystitis, hepatotoxicity, pancreatitis, kapsllëk kronik, sëmundjet e sistemit musculoskeletal: artriti dhe arthrosis. Me lecithin rrit futje e vitaminave dhe drogës në trupin e njeriut. Ajo rezulton se lecithin soje është përdorur në kozmetikë. Krem, për të cilën ai po e ndihmon lëkurën të ruajë lagështia, duke e ndalur asaj një kohë të gjatë për t'u rritur e vjetër. Soy lecithin është pjesë e shumë plotësuese ushqimore të përdorura për trajtimin dhe kujdesin e trupit të njeriut.

Megjithatë, jo çdo gjë është aq e thjeshtë dhe rozë sa duket në shikim të parë. Biodobavka mund të aplikojë dhe dëm unik në trupin tonë. Sa keq merr njeri ngrënë ushqime që përmbajnë lecithin soje për trupin tuaj? Lecithin soje dëshpëruar efekt mbi sistemin endokrin të trupit. Posaçërisht të prekur nga ky fëmijë shpesh hani ushqim me të. Ajo mund të shkaktojnë alergji në fëmijët e vegjël, sëmundje tiroide. Prandaj ju nuk duhet të japë produkte të soesoderzhaschye për fëmijët nën tre vjet. Soy lecithin përshpejton plakjen. Gratë shtatzëna, të njëjtën gjë duhet të kufizojnë futje e produkte soje, sepse ata kanë një ndikim negativ në trurin e embrionit dhe të rrisë rrezikun e lindjes së parakohshme.

Në çfarë produkte ne mund të gjeni lecithin soje? Para së të gjitha vajrat që janë pjesë e shumë mallrat e pjekur, çokollatë, ëmbëlsirat, salcice, dumplings, ushqim ushqim të shpejtë: hamburgerë, qofte, toppings për pancakes. Kohët e fundit, gjithnjë e më shumë lecithin soje është anëtar i margarinë, dritë gjalpë - përhapja, produkte të tjera të qumështit.
Shpesh ai ishte takim dhe të ushqyerit foshnjore. Mësoni rreth lecithin soje, të gjithë do të bëjë disa konkluzione për veten e tyre. Sigurisht, në sasi të vogla lecithin sojë i dobishëm, por mos harrojmë për dëmtimin e tij.

Duke blerë në dyqane apo atë produkt, lexoni me kujdes përbërjen. Përdorimi në rritje atë në ushqim mund të shkaktojë sëmundje të rënda të mëlçisë, tiroide, trurin. Siç thonë ata, besim por të verifikuar! Yilia,