Aplikimi sulfurik krem, indikacionet


Vaj sulfurik është përdorur për të trajtimin e sëmundjeve të ndryshme të lëkurës. Ajo ka zbutur pronat, të hequr qelizat e vdekura nga lëkura, ka një antifungal butë, të veprimit antibacterial. Ajo është e lirë, shitur mbi counter. Mbi zbatimin e melhem squfurit, indikacionet, kundra-indikacionet e pranisë së mundshme, ne, së bashku me faqen e internetit të flasim editorial me ju sot. Pronat farmakologjike e drogës Vaj pothuajse i sigurt, por ndonjëherë mund të shkaktojnë thatësi të vogël të lëkurës. Ajo ka një pengesë - kjo është e pakëndshme erë veshje rëndë ndotëse, linens.

Kjo duhet të konsiderohet kur duke e përdorur atë. të përfshira në produkt thelbësor squfurit vetë nuk ka ndonjë veprim kurative. Megjithatë, kur aplikuar tek squfurit elementar në sipërfaqe të lëkurës fillon ndërveprimin e saj me një lëndë organike. Si rezultat i ndërveprimit të materies sulfides formuara, acid pentationova me një farmakologjike (keratoplasticheskie) efekt të lartë. Këto substanca të kontribuojë në të zgjeruara, përshpejtuar formimin e shtresës së sipërme të lëkurës. Krem Indikacionet squfuri Medikament përdoret në trajtimin e zgjebes: Për këtë qëllim, 6% pomade sulfurik.


Zgjebja shkakton qindarkën kruar që infekton sipërfaqe të lëkurës. Ky person i sëmurë përvojat kruarje të rënda. Zgjebja transmetohet me anë të kontaktit me pacientin dhe nuk kanë të bëjnë me shkeljen e të higjienës personale. Për të trajtuar gjendjen e drogës është përdorur pas ju dush, dush. Pastroni lëkurën në të gjithë sipërfaqen e trupit lyhet me një shtresë e hollë me melhem. Shpëlaj ajo mund të jetë vetëm 24 orë. Gjatë përdorimit të termit të drogës të vjetër, por çarçafë të pastër, në shtrat të. Pra, edhe pas larjes, është e vështirë për të eliminuar erë. Kur trajtimi seborrheic pezmatim i lëkurës për këtë sëmundje gjithashtu tregon përdorimin e vaj erëkëndshëm squfurit.

Pezmatim i lëkurës seborrheic ndikon kokës. Kështu ka kruarje të rënda, të shoqëruar nga lëkurë lëkurë. Produkt eliminon kruarje, lëkurë lëkurë, zbokth dhe vret kërpudhat që ndikon në zhvillimin e sëmundjes. Për trajtim të drogës, aplikoni një shtresë e hollë të lëkurës të prekur, të aplikojnë për këtë 5 - 10% vaj erëkëndshëm sulfurik. Për trajtimin e puçrra fytyre (fytyre, pimples) të shkaktuara nga bakteret caktuara që kontribuojnë në lëkurë bllokuar tani. Kjo sëmundje gjithashtu tregon përdorimin e vaj erëkëndshëm squfurit. Ajo penetron thellë në lëkurë nga pastrimi ajo redukton yndyrë, eliminon shndrit, heq qelizat e vdekura të lëkurës, duke përmirësuar në këtë mënyrë pamjen e saj.

Gjithashtu, një droge të përdorur për trajtimin e sëmundjeve të tjera të lëkurës, infeksione. Ajo është efektive në infeksionin pamjen hnoynychkovoy prodhuar nga mustaqe, mjekër. Ajo është përdorur për të trajtimin e psoriasis, lezione fungale, morrat, etj Si të përdorni vaj të parfumuar sulfurik? Para se të aplikoni produkt të jetë i sigurt për të marrë një dush, lani lëkurën me sapun dhe ujë të ngrohtë. Pastaj pat lëkurën të thatë me një peshqir të butë. Aplikoni një shtresë e hollë pa turret 24 orë. Para se të ri-aplikoni, lani lëkurën përsëri. Kohëzgjatja e trajtimit varet nga ashpërsia e sëmundjes, karakteristikave individuale.

Vaji nuk duhet të zbatohet nën një fashë. Indikacionet për të drogës Vaj sulfurik nuk duhet të përdoret me mbindjeshmërisë ndaj drogës. Ju nuk mund ta përdorni atë për të trajtuar fëmijët deri në tre vjet. Fëmijët më të rritur dhe gratë shtatzëna, gratë lactating mund të përdorin drogën vetëm për arsye mjekësore. Kur predispozicion për alergji, ju duhet të përdorni atë me kujdes, për shkak të drogës mund të shkaktojë reaksione alergjike. E pra, ju dhe të mësojnë në lidhje me pronat në pronësi të aplikimit sulfurik krem, indikacionet për të drogës. Mbani në mend se provat duhet të konsiderohen me kujdes para se ju mund të përdorni vaj të parfumuar.

Nëse nuk ka contraindications, përdorni një popullore, trajtimet e provuar për sëmundjet e lëkurës. Cheers! Svetlana,