Aplikimi Sinekod, shurup, pika për fëmijët, udhëzimet për përdorim, analogë, përbërjen, dozen, Fr.


Proceset që provokojnë kollë në fëmijët ndryshojnë nga proceset në organizmin e të rriturve. Fëmija është shpesh zgjatur kollë. Kjo mund të jetë një infeksion bakterial ose viral, që e bën atë më të ndjeshëm receptorët kashlovi. Foshnjat që kishin qenë të sëmurë me bronkit, 50% më shumë në rrezik të marrin vazhdueshme kollë që mund të ndodhë në një muaj. Kohët e fundit, një nga drogat më të përshkruara për kollë për fëmijët u sinekod, aplikimi, shurup, pika për fëmijët, udhëzimet për përdorim, analogë, përbërjen, dozen, contraindications, të cilat janë vend më tej.

Cilat janë avantazhet e tij? Zgjedhja e Kollë drogës - nuk është e lehtë dhe kërkon marrjen në konsideratë të karakteristikave individuale të inflamacionit. Prandaj, një pediatër i kualifikuar të zgjedhin nga një shumëllojshmëri të madhe të barnave që ju duhet atë për fëmijën tuaj. Ndonjëherë më efektive janë droga që e shtypin kollë, me një spektër të gjerë të aktivitetit (të kombinuar). Këto barna përfshijnë sinekod. Përfitimet e drogës Medicines Sinekod mund të shtypur kollë të dhimbshme, duke vepruar vetëm drejtpërdrejt në qendër kollë të trurit, ndërsa nuk pengon funksionin e qendrës së frymëmarrjes. Përveç kësaj, një bronhorasshiryayuschy dhe disa efekte anti-inflamatore.


Pros sinekod dhe se ajo përveç shtypur kollë, gjithashtu heq ënjtje e mukozës dhe ndihmon në eliminimin e gëlbazë nga sistemi respirator. Duhet të them se kjo është një mënyrë e madhe duhet të merren vetëm me një kollë të thatë. Kollë mjekët e mjekësisë sinekod përdorur në trajtimin e fëmijëve të sëmurë akute infeksionet respiratore dhe virale e komplikuar nga një kollë e fortë. Ajo është përdorur dhe në kollë nonproductive dhe për lehtësimin refleksin kollë gjatë bronchoscopy dhe në ndërhyrjet kirurgjikale. Sinekod - drogës narkotike të shkaktojnë varësinë dhe varësia (edhe pse fuqia për të ndikuar në kollë drogës pothuajse të barabarta narkotike).

Ky medikament mund të jepet për fëmijët në mes dy muaj dhe për më të vjetër fëmijët contraindication mund vetëm origjinalitet i komponentit të saj Një tjetër aspekt pozitiv i përdorimit të drogës - ajo mund të jetë e kombinuar të përkryer me të gjitha barnat. Efektet anësore vërejtur shumë rrallë.
Përbërja sinekod Substanca aktive - Butamirate citrate. Sinekod Syrup përmban komponentë shtesë: glicerinë, sakarinë natriumi, sorbitol, aromatizues ushqim, acid benzoik, hidroksid natriumi, etanol dhe ujit. Veprim sinekod trupi fillon të veprojë shumë shpejt (brenda një ore e gjysmë sasia e gjakut do të jetë maksimalisht).

Efektet e dozë të vetme zgjat deri në 6 orë Butamirate. Excreted përmes veshkat. Nuk grumbullohen në trup. Metoda e prodhimit sinekod për fëmijët është në dispozicion në forma të ndryshme të dozimit: tableta, pilula, pika, shurupe, injeksione. Shurup është gjetur në shishe qelqi e errëta të 200 ml. Drops sinekod oral - në shishe e errëta të 20 ml. Pika dhe shurupe kanë vanilje, bestsvennye. Një shishe e shurupit është ofruar me matjen filxhan. Mjekimi i ruajtur në temperaturën e dhomës. Pa një recetë. Sinekod Aplikimi Se si të bëjë sinekod dhe çfarë ajo ka thënë në udhëzimet e saj të dozimit.

Në qoftë se ju përdorni bie sinekod dozim do të jenë: Nga 2mis të 12mis - në 10kap. çdo 6 orë. Nga 12mis në 3 vjet - 15kap. Nga 3 vjet dhe më të vjetër - në 20kap. Janë dhënë çdo pikë të 06:00. Kur përdoret dozimit sinekod shurup eshte si vijon: nga 3 deri 6 vjet - 5 ml tre herë përditshme. (Deri në tre vjet shurup nuk është përdorur!). Nga 6 deri 12 vjet - 10 ml. Nga 12r dhe më të vjetër - 15ml pranuar fëmijëve tri herë në ditë, dhe të rriturit - katër herë. Merrni nevojën sinekod për ushqim.
Side Effects
Efektet anësore të drogës janë të rralla. Megjithatë, në qoftë se trupi ende nuk ka marrë ilaçe, ju mund të jetë marramendje, skuqje, reaksion alergjik ose diarre, dhe të vjella.

Kur simptomat e tilla menjëherë pauzë pritje sinekod dhe të kontrolloni me mjekun tuaj. Një mbidozë e drogës shkakton një dëshirë për gjumë, lëkundëse, të vjella, nganjëherë të mprehtë rënie presion. Në këtë rast, stomak larë, pacienti është dhënë një pastrues dhe absorbues. Përveç kësaj, ju mund të jepni ilaç për të parandaluar dështimin në punën e frymëmarrjes dhe të zemrës. Dhe përsëri, pjesë e shurup dhe pika nuk përfshin sheqer ose glukozë sepse ilaçe janë të sigurta për njerëzit me diabet.
Kundërindikimet sinekod Hypersensitivity Analoge sinekod Panatus, Panatus Forte Omnitus, Butamirate Kujdes! Ne rekomandojmë që para marrjes së drogës sinekod konsultoheni me mjekun tuaj.

Udhëzimet tona për përdorimin e këtij ilaçeve është vetëm një sprovë. Udhëzime më të hollësishme mund të sigurojë ekspert dhe annotation zyrtare. LDSveta,