Aplikimi Sinaflan vaj, udhëzimet për përdorim, përbërjen, contraindications, treguesit


"Sinaflan" - një droge që i përket një grupi të kortikosteroideve aktuale të dizajnuara për përdorim të jashtëm, të bëra në formën e ointments dritë ngjyrë të verdhë dhe është në dispozicion në tuba prej 10g ose 15g. Përveç kësaj, gjithmonë në një kuti kartoni me udhëzimet e bashkangjitura. Vaji Sinaflan ka edhe shqyrtime të mirë nga klientët, kështu që faqja që ne kemi vendosur për të folur më shumë për atë që është kërkesë Sinaflan vaj, udhëzimet për përdorim, përbërjen, contraindications, treguesit e njeriut. Krem Sinaflan Si pjesë e këtij vaji është hormoneve glucocorticoid. Në përgatitje përmbante 100 g 0 025h fluotsinolona acetonide (substancë aktive).

Ndër ekscipientëve, lanolinë, propylene glycol 1,2, ceresin, vazelinë mjekësore. Analog krem ​​Sinaflan Drogës sinonime është Sinoderm dhe Flutsynar. Veprimi krem ​​Sinaflan Efekt Sinaflan anti-inflamator, anti-alergjik, anti dhe kunder kruarjeve. Përdorin atë të reduktojë shprehjen e ndonjë reaksion inflamator në lëkurë. Mbi sipërfaqen e lëkurës Sinaflan, ngjyhet në capillaries, shpejt hyn në gjak dhe lidhet për plazmën. Duke kaluar nëpër mëlçi nënshtrohet prishjen excreted në urinë. Indikacionet Përdorimi Sinaflan në sëmundjet inflamatore dhe alergjike të lëkurës dhe jo të shkaktuara nga mikrobet, si në rastin e: - dermatit seborrheic; - Ekzemë natyra të ndryshme; - Pezmatim i lëkurës atopike (lëkurë alergjik origjina sëmundje); - planus liken; - Scleroderma, lupus diskor kuqe; - Kruhet, e cila u shfaq pas pickimin e insekteve; - (sëmundjet a lëkurës kronike jo-infektive) Psoriasis; - Kujdes Easy, edhe dielli; - Forma të tjera të sëmundjeve të lëkurës, e cila shoqëron lëkurën e thatë, dhe ata nuk janë të lidhura me infeksionin.


Ndonjëherë për trajtim më të mirë të sëmundjeve infektive Sinaflan emëruar me antifungal dhe agjentët antimicrobial. Kërkesë Sinaflan vënë një shtresë e hollë në një zonë të vogël të lëkurës, para-integruar disa zgjidhje dezinfektues, dhe një rubbed pak. Procedura përsëritet 03:58 herë në ditë. Ju mund të bëni kurse vetëm të shkurtra të (jo më shumë se 2 javë), për të zgjeruar aplikimi është e mundur vetëm me lejen e mjekut. Për të rritur efekt mund të jetë për lëkurën e pacientit (pak) për të bërë një fashë garzë me vaj erëkëndshëm. Vaji nuk duhet të zbatohet për zonat e mëdha të lëkurës apo vende ku lëkura është veçanërisht e ndjeshme, përfshirë fytyrë.

Është e rëndësishme që të drogës nuk e kam marrë në sy. Kundërindikimet Sinaflan Duke pasur parasysh se të gjitha ointments hormonale, duke hequr krejtësisht ndonjë inflamacion të lëkurës kanë tendencë për të ulur në mënyrë dramatike imunitetin lokale dhe nuk mund të përdoret për një kohë të gjatë. Pra, vaj e këtij grupi mund të caktojë vetëm një specialist mjekësor. Vaji Sinaflan ndalohet: - njerëzit me komponentet individuale intolerancën e drogës; - Pacientët me bakteriale virale infeksion fungale,, të lëkurës (mund të përdoren vetëm me droga që vrasin agjentë infektive); - Kruajtje Përvoja në anus dhe perineum (ka një grup të agjentëve infektivë); - Vuajnë nga tuberkulozi i lëkurës (contraindications rënda); - A Manifestimet lëkurore e sifilisit (mund të lyhet foto e sëmundjes - sifilis dhe nuk të jetë në kohë dhe jo prolikuvatysya); - Ata që kanë ndonjë tumoreve të lëkurës (pas hormoneve glucocorticoid të rritur rritjen e tumorit); - Gratë shtatzëna dhe nënat lactating; - Foshnjat nën një vit, fëmijë nga pitnitsoyu (dermatit pelenë); - Njerëzit me ulcerat trofike e këmbëve (venat me variçe).

Nëse Sinaflan përdorur në rosacea konvencionale ose puçrra fytyre, ju mund të përjetojnë acarimin e sëmundjes. Rekomandohet që të përdoret me adoleshentë melhem kujdes gjatë pubertetit.
Efektet anësore mundur pomadë
Sinaflan mund të shkaktojë disa komplikime kardiovaskulare. Nëse një medikament është përdorur për një kohë të gjatë, lëkura mund të duket tkurrje (atrofi), shtrihen e lëkurës, flokët e trupit apo baldness vendore mund të ndodhë lezione të lëkurës të mesme. Nuk mund të jetë telangiektazisë (zonat e enëve të gjakut Dilated) purpura poststeroidnaya vaskulare (njolla rozë shkaktuara nga këputje apo rritjen e permeabilitetit vaskular).


Kur krem ​​Sinaflan për të trajtuar aknet përbashkët fillimisht mund të përmirësohet në mënyrë të konsiderueshme, dhe më pas shtoi një infeksion vërejtur inflamacion në rritje, e cila është e vështirë për të kuruar. Kur aplikoni vaj të parfumuar mbi zona të mëdha të lëkurës mund të jenë efekte të padëshiruara në trup, të tilla si gastrit, steroide gastrike dhe duodenale ulçerë 12, sëmundje endokrine. Në rast të mbidozë sinaflan mund të jetë vendi i djegies përgatitjes aplikimit, kruajtje dhe rritur ngjarje të tjera negative. Në këtë rast, ju duhet menjëherë të anuloj melhemin.
Mbani në mend se këto janë udhëzimet për përdorim të dhënë në formë të lirë, kështu që para se duke e përdorur atë, shih udhëzimet zyrtare.

Gjithashtu vini re se vaj është përdorur vetëm pas rekomandimeve të mjekut. LDSveta,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!