Lëng Kalanchoe në kancerin e prostatës


Kur kanceri i prostatës është përhapja ind prostatës. Si rezultat, me kalimin e kohës, prostatës fillon të ushtrojë presion mbi uretrës, duke e bërë të vështirë për të urinoj. Përveç dhimbje dhe parehati zhvillon inflamacion të fshikëzës dhe uretër. Më tej ka një inflamacion kronik i prostatës dhe dështimi i veshkave zhvillon. Adenoma e kancerit të prostatës është më e zakonshme në meshkuj më të vjetër, pasi ajo është e bazuar janë ndryshimet hormonale moshës lidhur në trup. Shenja e parë e sëmundjes afërt është urinim i shpeshtë dhe e dhimbshme shpesh, sidomos gjatë natës. Me kalimin e kohës, diureza fillon të rrjedhë e hollë dhe të dobët bie madje nën stres të fortë.

Zakonisht sëmundja trajtohet duke kirurgjisë dhe adenoma hequr. Por në të moshuarit shpenzojnë operacion mjaft i rrezikshëm. Prandaj, ka droga efektive për trajtimin e adenoma prostatic pa intervenim kirurgjik. Një nga këto trajtime të BPH është bimë Kalanchoe. Mbani në mend se përdorimi në trajtimin e adenomas Kalanchoe jenë efektive në qoftë se ju përdorni një lule, e cila të paktën një vit . Lëng i lë dhe rrjedh e bimëve Shpëlaj nën drejtimin gjethe të ujit dhe rrjedh dhe vendin në shelfin e poshtme të frigoriferit dhe të mbajë atje për një javë. Pastaj kaloni lëndë e parë përmes një mulli mishit, shtrydh lëng dhe pour mori një kavanoz të pastër të thatë.


Pastroni frigoriferin në ditë. Pastaj tendosje dhe shtoni vodka, gjysma holluar me ujë (në gram 20 gram vodka holluar lëng). Lëng Kalanchoe në trajtimin e adenomas marrë një lugë 4-5 herë në ditë. Tretësirë ​​e lëng Kalanchoe Shpëlaj lë, imët pres ata dhe të mbushur plotë 250 xhami gram. Hidh një gjysmë litër vodka Kalanchoe, fort dhe të lënë në një vend të errët për 10 ditë. Shtrydh, tendosje dhe për të marrë një lugë tretësirë ​​të agjërimit. Sipas të shumta mjekët popullorë, lëng Kalanchoe në gjendje që plotësisht të kuruar adenoma e prostatës pa intervenim kirurgjik.

Gjithashtu trajtimi i mundshëm i bimëve e prostatës adenoma. * Mix pjesë të barabartë të peshës smartweed me bar, rrënjë rodhe, gjethe bardhë veshtull, mëndafshi misri dhe Potentilla barishte patë. Një lugë gjelle perime derdh një gotë të valë përbërjen e ujit dhe Gray 10 minuta për ngrohje të ulët. Pastaj thith 30 minuta të mbyllura. Pini 2/3 filxhan në një ditë. * Mix pjesë të barabartë të peshës rrënjë hithër, i drejtë cinquefoil, jamball. Atëherë 100 gram thata grimcuar flyby përzierje dy gota të plota të vodka zhytem pa qasje Sun Moon, lëkundje përmbajtjen e shishe çdo ditë, filtër.

Pini tretësirë ​​30 pika tri herë në ditë para ushqimit, larë poshtë me vetëm disa gllënjka të infuzionit të lë balsam limon. Cheers! Svetlana, www.rasteniya-lecarstvennie. ru