Lëng portokalli për lëkurën elastike


Fillimi i verës - të portokall sezonit. Në këtë kohë e bën atë një kulturë të re, që do të thotë se së shpejti do të jetë në raftet e frutave të rinj të freskëta. Këto fruta të shijshme lëng me përbërjen unike mineral. Ato janë të pasura me vitamina dhe elementët gjurmë. Si ju të gëzojnë frytet e ëmbël verdhë, mos harroni se lëng portokalli për lëkurën elastike, ndoshta mënyra më efektive, sepse është e mundur për të përgatitur një shumëllojshmëri të produkteve të kujdesit të bukurisë fytyrë dhe qafë. Për shkak të lëngut, kozmetikë bazuar në ajo ka antimikrobial, antibacterial, tonik, anti-inflamator, toning dhe vetitë rinovimin.

Pra, në mënyrë që të sjellë lëkurën tuaj në mënyrë që të bëhet më i bukur dhe më i ri, jo domosdoshmërisht menjëherë të kandidojë në sallon modës dhe të shtrenjtë. Mundohuni të gatuaj produkte të thjeshta, natyrore dhe efektive bukuri e hijeshi - maskë portokalli për lëkurë. Toning maskë për qafën elasticitetit të lëkurës dhe décolleté. Mix së bashku 2 lugë djathë yndyrë vilë dhe lëng i një portokalli. Shto një lugë çaji me vaj ulliri. Vendos përzierje në një copë leckë të trashë ose garzë palosur në katër. Bashkangjit qafën pëlhurë dhe qafë për 20 minuta dy herë në javë. Kur maskë shtrihem dhe shtrihem në heshtje.


Pastaj pije lëkurën me ujë të ngrohtë. Freskuese dhe forcon maskë të fytyrës me lëng portokalli për të gjitha llojet e lëkurës. Aplikoni qepallave dhe nën sytë e një shtresë e hollë e krem ​​ushqyes. Pastaj me bollëk njomet garzë shtrydhur fllad lëng portokalli dhe në mënyrë të vendosur të aplikojnë atë në fytyrë. Mbani maskë për 20 minuta një herë në javë. Hiq leckë nga fytyra e tij dhe shpëlarje me ujë të ftohtë. * Nourishing maskë me mjaltë dhe vaj portokalli. Vendoseni në një tas qelqi vezë e verdhë veze të papërpunuara. Llokoçis pirun e tij plastike apo shpatull druri, duke shtuar dropwise një lugë gjelle vaj ulliri dhe lëng nga gjysmë portokalli, me konstante bluarje përzierje.

Vënë aty edhe një gjysmë lugë çaji mjaltë. Aplikoni maskë me një furçë ose pambuku pads të pastėr fytyrë, qafë dhe gjoks. Mbajeni për 15 minuta. Pije me të ngrohtë përzierje të butë me ujë. Përsëriteni dy herë në javë për një muaj. * Maskë me portokalli të shkëlqejë dhe elasticitetin e lëkurës. Shtrydh lëng i një portokalli në një tas qelqi. Shto përsëri pluhur baby, salcë kosi deri të trasha. Aplikoni llapa mbi fytyrë dhe qafë. Pas shtresën e parë të thatë, të aplikojnë një të dytë. Del me të larë maskë pas 20 minuta ujë mesatarisht të ngrohtë dhe pije me të ftohtë. Kaloni procedurë një herë në javë. * Locion për kimik ruajtjen elasticitetin e lëkurës.

Shkrihet lëng portokalli ujit të freskët të pastër në një raport prej 1: 2. Dip një tampon pambuku me ujë dhe pastrimin e tyre mëngjes e lëkurës dhe në mbrëmje. * Nourishing Krem për qafën elasticitetit të lëkurës. Mix në një gotë me vezë e verdhë veze të papërpunuara, gjysmë filxhan salcë kosi, lëng të gjysmë portokalli. Shtoni një lugë çaji vodka. Mix mirë dhe fshij përbërjen e lëkurës të marra. Pastaj aplikoni preferuar krem ​​tuaj me yndyrë. Kur krem ​​është zhytur, hiqni ajo mbetet e pads buta pambuku apo leckë. * Bath për butësi dhe elasticitet të lëkurës. Mix lëng i një portokalli me një gotë me ujë të pastër të freskëta.

Shtuar 100 ml glicerolit. Llokoçis locion, pour atë në një tas dhe fusë në dorë. Kaloni procedurën për 20 minuta një herë në javë. Pas dush, pije duart tuaja me ujë të ngrohtë dhe të thatë me një peshqir të butë. Aplikoni krem ​​dhe masazh duart tuaja, duke filluar me majat e gishtave. * Bath për elasticitetin e lëkurës trupi. Mix dy pika të vajrave thelbësore të u rrit, barbarozë dhe bergamot, një gotë lëng portokalli dhe të shtoni në ujë kur banje. Merrni një dush për 20 minuta. Gjatë procedurës, të pushojnë, të mbyllë sytë tuaj, mendoni për diçka të mirë dhe të këndshëm. Pas dush, pat trupin me një peshqir të butë. * Elixir e të rinjve.

Shtrydh lëng i dy portokall, tre karrota, dhe një e katërta e një grejpfrut. Shtoni lugë gjelle sheqer. Llokoçis dhe pini. Ky mjet shpejt rikthen forcën, përmirëson disponimin pas aktivitetit të rëndë fizik. Në përdorimin e eliksir rregullisht, ju përgjithmonë të shpëtuar të rinjtë e tyre. Kjo pije ka gjithashtu efekt të shkëlqyer kozmetike në lëkurë. Kjo bëhet elastike. Kthim Zdor