Pronat e dobishme tofu


Tofu - një produkt vegjetarian, e cila është e përgatitur nga curds qumështit soje. Ky djathë përmban një sasi të madhe të pasura me vitamina, minerale, aminoacidet, proteinat që janë të domosdoshme për trupin tonë. Duke inkorporuar produktin në dietën tuaj, ju mund të përmirësuar në masë të madhe shëndetin tuaj. Kjo është për shkak të dobisë së saj për shëndetin vendosëm unë po ju them, lexuesit e faqes sot tofu, karakteristika të bukur që e bëjnë atë një produkt i tillë i rëndësishëm në dietë janë të shumta. Tofu është një burim i shkëlqyer i proteinave soje që zvogëlon nivelin e kolesterolit në trup. Ulur sasinë e kolesterolit, LDL dhe triglycerides promovon humbje peshe, si dhe një parandalim efektiv të arteriosklerozës dhe trombozë.

Përdorimi kronik i papërpunuar i rekomanduar për njerëzit që vuajnë nga sëmundjet e sistemit kardiovaskular dhe diabetit. Përdorimi tofu - është edhe parandalimi i sulmeve në zemër, tru, anginë. Në djathë përmban një sasi të madhe të phytoestrogens (diadzein, isoflavones, Genistein) që përmirësojnë dukshëm simptomat e menopauzës. Gjatë menopauzës, nivelet e estrogjenit janë vazhdimisht në ndryshim. Një phytoestrogens, duke goditur trupin e një gruaje, hormonet femërore fikse dhe të kontrollojë nivelin e tyre, duke zëvendësuar estrogjenit kur ai është i vogël, dhe të bllokuar atë nëse niveli i saj tejkalon kufirin. Në veçanti, izovlavony parandaluar Flushes nxehtë.


Si rezultat i hulumtimit, ajo u gjet se phytoestrogens provokojnë rezorbimit kockor, që pengojnë zhvillimin e osteoporozën postmenopausal. Përveç kësaj, tofu përmban sasi të mëdha të kalcium. Totali 120 gram djathë soje një ditë të sigurojë 40% të nevojave të trupit për kalcium. Prandaj, përdorimi i tofu gjatë menopauzës apo reumatoid artrit ndihmë të reduktuar humbjen e eshtrave që ndodh në këto raste. Djathë soje është e pasur me hekur. Dhe hekur është një komponent i rëndësishëm i hemoglobinës - proteina përgjegjës për kryerjen e oksigjenit dhe dioksidit të karbonit në trup. 100 gram tofu në ditë të sigurojë 30% e trupit tonë ka nevojë për hekur.

Prandaj, është shumë i dobishëm për të ngrënë, njerëzit që vuajnë nga anemia dhe disa sëmundjeve të tjera të gjakut.
Por në sintezën e hemoglobinës të përfshirë një tjetër element të rëndësishëm - bakër. Pra, 100 gram tofu përmban rreth 11% të nevojave të përditshme të bakrit. Bakrit është e përfshirë në komponimin e hekurit dhe hemoglobinit, bakrit pa këtë proces është pamundur. Bakri kombinuar me mangan, e cila është gjetur edhe në tofu në numër mjaft të mëdha, janë të përfshirë në riparimin e indeve në artritin reumatoid. Këto artikuj janë cofactor pederast - enzimë oksidativ që neutralizon radikalet e lira mitokondriale. Dhe bakrit është e përfshirë me lizil oxidase - një enzimë që katalizon reagimin e lidhjen kryq e kolagjenit dhe elastin.

Tofu si një burim i proteinave të nevojshme. Duke refuzuar mish, njerëz privojnë veten e tyre nga burimet e pasura të proteinave. Por në vend të hahet djathi mishit, kjo humbje mund të jetë e mbushur lehtë. Pas të gjitha, 120 gram e saj përmban rreth 20% të vlerës ditore të proteinave. Përveç kësaj, kjo proteinë ka pak acid yndyror dhe kalori saj është vetëm 80 kalori. Ushqimi acide yndyrore omega-3 ndihmojë në parandalimin e arteriosklerozës, aritmi kardiake, mpiksjen e gjakut, e shfaqjes së sulmeve të zemrës, etj Gjithkush e di se shumica e këtyre acideve gjenden në peshk. Por çfarë bëni vegjetariane?

Përgjigja është e qartë: të zëvendësojë soje peshk. Katër ounces e djathë soje përmban 15% të nevojave ditore të organizmit në omega-3 acide yndyrore. Në tofu papërpunuara përmban sasi të mëdha të selen. Ky mineral gjurmë është prona shumë të dobishme dhe luan një rol të rëndësishëm në mbrojtjen e qelizave nga radikalet e lira është baza e gjithë sistemit antioxidant. Selenium - një hlyutationperoksydazy i madh cofactor, dhe është antioxidant kryesor i trupit tonë. Në mënyrë të ngjashme, element kimik në kombinim me vitaminë E vetëm eliminon disa radikalet aktive. Selen luan një rol të rëndësishëm në parandalimin e kancerit të zorrës së trashë, e mbrojtur atë nga substancave të dëmshme.

Ky element gjurmë redukton simptomat e astmës dhe artritit reumatoid, parandalon sistemit kardiovaskular. Dhe selen luan një rol të rëndësishëm në shërimin e ADN-së, e cila ruan materialin gjenetik dhe parandalon shfaqjen e dështimeve në sistemin gjenetik të qelizës. Falë përbërjes kimike të tofu - një lëndë që është i pranishëm në numër të madh mbi alergjitë VEGJETARIANËT tryezë. Shijen e saj unik lejuar atë për të fituar famë. Sot, bota e di një shumë të llojeve të ndryshme të djathë, tofu, dhe receta me djathë soje edhe më shumë Poalei nuk llogariten.

Provoni këtë dhe shikoni këtë djathë në e saj unike dhe dobinë e jashtëzakonshme! Julia Ermolenko,