Përfitim djathë dhe dëm në trup, rëndësia e djathë në të ushqyerit të njeriut


Ushqyerit është shumë i rëndësishëm për funksionimin normal të trupit tonë. Por me zhvillimin e problemeve të qytetërimit me konsumin e ushqimit është në rritje. Punësimi i përhershëm nuk i jep kësaj çështjeje sasinë e duhur të vëmendjes. Përveç kësaj, deficiti në trupin e vitaminave dhe mineraleve të ndryshme, nga ana tjetër, të çon në shumë sëmundje dhe çrregullime të gjendjes së përgjithshme - lodhje, humbje të fitimit të kapacitetit. Në këtë artikull ne do të flasim rreth asaj se si për të marrë djathë shtëpi, dobi dhe dëm në trup, për rëndësinë e djathë në aspekte të ushqyerit të njeriut. Le të fillojmë ... Ne mund të sigurtë të quhet koha e përafërt e shpikjen e produktit.

Ndoshta kjo ishte kur paraardhësit tanë lënë qumësht i thartuar pambikëqyrur, dhe ai aksidentalisht rrjedhur serum ... Ne e dimë një gjë, që djathë erdhi në dietën tonë kur ishin zbutur dhi dhe lopë.
Ka shumë mënyra për të bërë këtë produkt të mrekullueshëm. Paraardhësit tanë ai u thirr djathë i lagësht dhe i përgatitur në furrë fitilin, duke e vendosur atë në kos. Disa orë më vonë ajo mori, palosur në një thes dhe indeve vidtsidzhuvaly serum tepërt. Atëherë produkt zhvendosur nën presion. Nuk ishte një metodë e përgatitur të ashtuquajturin "thatë" djathë - ajo mund të ruhen në bodrum, dhe ajo mund të marrë një udhëtim pa frikë për sigurinë.


Për këtë djathë ishte vendosur përsëri në furrë, dhe pastaj nën presion. Në atë kohë ky produkt ishte me vlerë shumë më tepër se të freskëta, por produkt që prishet. Djathë Sam është një ushqim i gjithanshëm. Ajo është ngrënë dhe e ëmbël dhe kripë, të përzier me përbërësit e ndryshme - krem, sheqer, manaferrat, mjaltë, verë. Ajo është përbërës kryesor në enë gatimi, ëmbëlsira djathë, pancakes. Ajo mund të përdoret si një ushqim kalori dhe një vakt dietë. Çfarë është përdorimi i djathit për trupin? Sa për vlerën ushqyese - dhe pastaj djathë njohur universal. Ai përmban numrin më të madh të proteinave lehtësisht të tretshëm nga të gjitha produktet e qumështit.

Ata prishen në amino acide të ndryshme të tilla si choline, triptofanit, methionine, dhe konsumohet në mënyrë aktive nga trupi. Nëpërmjet tretshmërinë lehtë dhe djathë është e rekomanduar për fëmijët e vegjël, dhe të moshuarit me çrregullime të ndryshme ndihmon tretjen e ushqimit. Ajo gjithashtu përfshin një listë të ushqimeve të detyrueshëm për shërim, pas sëmundjeve të ndryshme dhe operacione. Ajo mund të përdoret edhe për sëmundje kronike të traktit digjestiv - ajo nuk e rrit aciditetin dhe nuk shkakton acarim të stomakut. Përfitimet djathë dhe se ajo përmban një sasi të vogël të yndyrës, ajo do të jetë i kënaqur pa kompromentuar shifrat, dhe promovon punësimin e mases muskulore.

Në varësi të kalorive yndyrë në njëqind gram të produktit mund të ndryshojnë nga 90 në 230. Por theksohet se gjizë xham djathë dhe peshë - ata nuk janë aq të dobishme. Së pari, ata shpesh janë plot me preservatives. Dhe së dyti, përmbajtja e tyre kalori ku më i lartë sesa çokollatë, sheqer dhe krem. Përveç përmbajtjes së lartë të aminoacidet dhe kalcium, djathë përmban vitamina B, vitamina A, E, P, ajo është e pasur në kripëra natriumi, hekuri, bakri, magnez, etj Të gjitha këto komponimet kontribuojnë në thithjen e shpejtë të produktit. Kjo është veçanërisht e dobishme për gratë shtatzëna dhe lactating, dhe fëmijët kanë filluar të tregojnë pesë-shtatë muaj tij.

Fëmijët djathë ka një përqindje të ulët të yndyrës dhe të bëhet gati për të qumështit pak dhe shkurtimisht të nxehtë. Cheese është e nevojshme nga organi për funksionimin normal të të gjitha organeve të brendshme, sidomos të kockave. Ajo ndikon pozitivisht zemrës dhe enët e gjakut, qelizat e kuqe të gjakut dhe shëndetin nervore. Dhe kështu që është e këshillueshme për të organizuar periodikisht një djathë ndonjëherë. Ata do të luajë rolin e trajtimit, të përmirësuar metabolizmin dhe ndihmoi të shpëtoj trupin. Ju duhet të hani djathë vilë dhe krem ​​kosi 100-150hr tre ose katër herë në ditë. Atëherë ajo nuk është e vlefshme, sepse 150hr - Doza maksimale që do të thithin trupin në një kohë.

Le të këtë dietë dhe nuk do të kontribuojë për humbje peshe, por kjo me siguri do të përfitojnë. Në mënyrë që të përgatiten djathë e tyre ju nuk do të duhet ndonjë përshtatje të veçantë. Merrni qumësht rural, derdh në tenxhere dhe të lënë në një vend të ngrohtë për një ditë. Pastaj ngrohur pothuajse të valë dhe të lejojë të freskët. Bëni disa shtresa të napë dhe tendosje atë nëpërmjet të substancës. Ndërtimi me një qese garzë të djathë dhe të ul receptorin e telefonit atë mbi pan. Ikjen Teprica hirrë, dhe produkti është i gatshëm për konsum. Mos harroni, gjizë shpesh fatter se vjedhës në dyqan, dhe të kushtojë atë lart.

Hirrë mund të jetë i dehur si një produkt diete, dhe mund të jenë të përgatitur në bazë të pasta. Gjithmonë mbani mend se dëmtimi i trupit të djathë mund të jetë vetëm në një kur ju hani atë ndenjur. Fakti që djathë i ndenjur mund të jetë edukate terren për mikroorganizmave. Ajo mund të shkaktojë helmim të rëndë ose të një reaksion alergjik. Dhe pse nuk e mbaj atë më të gjatë se dy apo tre ditë, dhe pastaj të përdorin vetëm pas trajtimit të ngrohjes - si casseroles ose Syrnikov. Catherine