Metodat e Pseudomonas aeruginosa tradicionale të trajtimit


Pseudomonas aeruginosa është një bakter që lëviz dhe ka formë palochkovydnuyu. Midis bakterieve ajo është një nga më lëvizëse. Goditës aftësinë e tij për të mbijetuar gjatë në mjedise të ashpër, ndërsa gjithashtu të përshtatshëm për lojë. Për më tepër, një mjedis i mirë për zhvillimin e shpejtë të Pseudomonas aeruginosa - Temperatura 37-42 gradë Celsius-, kështu që ajo ka edhe rezistencë të mirë ndaj antibiotikëve! Pra trajtuar metodat tradicionale Pseudomonas aeruginosa si vështirë si tradicional, por ende e mundur. Ky bakter jep spitale të mëdha probleme, klinika, pishina noti.

Kjo është për shkak të aftësisë për të kolonizuar në sipërfaqe qeramike me nyje të shlyerjes dhe formimin e një film mbrojtëse, duke kontribuar në përhapjen e shpejtë të këtyre institucioneve. Dhe duke marrë parasysh se spitalet, klinikat dhe pishinë vizituar nga shumë njerëz, bëhet e qartë arsyeja pse ai quhet problemi i këtyre institucioneve. Simptomet e Pseudomonas aeruginosa depërtuar në trup, duke shkaktuar infeksion Pseudomonas aeruginosa dhe sëmundjeve të rënda të sistemit urogjenital. Bakter mund të presim për vite për momentin e duhur, në këtë kohë prishjes funksionin e veshkave. Coli zgjatur në njerëz të çon në sëmundje kronike për shumë sëmundje.


Dhe ende veprimtaria e vet e pabesë se ajo shkon pothuajse pa shprehjes, vol.
e. nuk ka simptoma të dukshme. Vetëm studime bacterioscopic tregojnë se trupi është trajtimi i Pseudomonas aeruginosa Pseudomonas aeruginosa metodat popullore për të shpëtoj prej tij në shtëpi do të ndihmojë mjekësi tradicionale. * Përgatitja e një zierje e gjethet e Aspen, pres ato në 2 lugë, zhvillohet në një tas dhe shtoni një gotë ujë. Vlim për 15 - 20 minuta në ngrohje të ulët. Pastaj, hiqni tas nga të nxehtit, të mbuluar, rroba mbuluar leshi. Insistojnë rreth një orë. Supë është marrë para ngrënies në 2 lugë. * Një zierje mirë-provuar të kulpër.

Një lugë gjelle e manave derdh një gotë me ujë të valë. Gray përzierje banjo ujë për rreth 15 minuta. Pastaj tendosje supë që rezulton nëpërmjet një sitë gjobë, shtrydh të lëndëve të para. Rezultuar holluar lëng me 2 gota me ujë të valë. Pini një gjysmë gotë me lëng mishi në 4 herë në ditë. * Në mënyrë të ngjashme, ne mund të përgatisë një zierje e lë horsetail, Bird Highlander, gjethe boronicë dhe pini atë si çaj. Trajtimi i Pseudomonas mjete popullore aeruginosa qe mund shtuar lëng e lë freskëta të delli sepse ajo pengon rritjen e patogjenike perfekte Staphylococcus në një koncentrim prej 1: 2, Pseudomonas aeruginosa në një tretësirë ​​e holluar e 1: 4 dhe vonon rritjen e Streptococcus hemolitik ne nje hollim prej 1: 2.

Mos harroni se një infeksion në trupin tuaj nuk mund të parandalojë, dhe në këtë mënyrë nuk kanë për të aplikuar trajtim kombëtar apo antibiotikët Pseudomonas aeruginosa. Kjo është vetëm për higjienën personale duhet të ndiqen për të ruajtur sistemin tuaj imunitar në gjendje të mirë dhe më pak të ngjarë të jetë në vende të mbushur me njerëz. Nëse ju ende nuk keni qenë në gjendje për të shmangur infeksionin, atëherë konsultoheni me mjekun menjëherë dhe shpejt fillojnë ajo synon trajtimin plotësuar kombëtar për të parandaluar transferimin e sëmundjes në fazën kronike. Alexander, www.rasteniya-lecarstvennie. ru