Metodat e trajtimit sëmundje Sechokamyana tradicionale


Sëmundja shkaktohet nga formimi i legen i veshkave gur (gurë), që përbëhet nga substancat që janë të përbëra nga urinës. Kjo ndodh për shkak të shkeljes së shtetit të përgjithshëm metabolike të traktit urinar, e cila rezultoi në formimin e kristaleve të kripës urinë. Me kalimin e kohës, kombinon me bazë organike (detritus celulare, bakteret, mpiksjes se gjakut) Kristal kthehet në gur. Sëmundja është shumë e zakonshme, ndikon zakonisht njerëzit e moshës së punës dhe kërkon trajtim afat-gjatë. Si mund të shpëtoj nga kjo sëmundje? Le të flasim për këtë me ju. Tema sot ynë - urolithiasis: metodat e trajtimit kombëtare.

Pse urolithiasis? Sëmundja mund të jetë shkaktuar nga sëmundje të ndryshme të veshkave (pyelonephritis, cystitis, etj) sëmundjet hollë shkaktojnë përbashkët -. Karakteristika klimatike një zonë të veçantë. Nëse, në përmbajtje të lartë të ujit të kalciumit, ajo mund të shkaktojë sëmundje në një popullsi të madhe. Sëmundje kronike të mushkërive mund të zhvillohet në sfondin e sëmundjeve kronike të traktit gastrointestinal, lëndimet, dehidratim të zgjatur. Sëmundjeve të prirur në mënyrë të barabartë për të dy burrat dhe gratë. Ndonjëherë fëmijët e saj të sëmurë. Sëmundja zakonisht është kronike, kundër të cilit mund shpesh serioze, ndonjëherë të rrezikshme për jetën komplikacione si dhimbje barku i veshkave, pielonefrit akut obstruktive, hydronephrosis, pyonephrosis, pielonefrit kronike, dështimi kronik i veshkave.


Në varësi të përbërjes kimike të shkëmbinjve formuar në veshkat, është e ndarë në urate, oxalates, fosfateve, karbonate. Simptomat e gurëve në veshka Shumë shpesh, zakonisht në fazat e hershme të sëmundjes është e fshehur, asimptomatike, nuk e vetë duke i dhënë. Në raste të tilla, duket gjatë fluoroscopy. Si të sëmundjes, rritjen e madhësisë, numrin e gurëve, ka shenja, simptoma. Pacienti ndjen dhimbje të shurdhër (dhimbje barku) në rajonin e mesit, e cila rrit gjatë në këmbë apo sportive. A mund të ndryshojë ngjyra e urinës bëhet më e errët, më të forta.


Shumë shpesh ka qelb, paralajmërim prej guri infeksionit. urolithiasis duhet të trajtohen, si përndryshe, mund të zhvillojnë komplikime të rrezikshme për jetën - bashkim purulent e veshkave. Metodat tradicionale të trajtimit të urolithiasis * Për trajtimin e sëmundjeve, përzierje sasi të barabartë të lë thatë të pendula Betula, herbs Kalgan, manaferrat dëllinjë të thata, kopër, rrënjë grimcuar bezdis edhe në terren, trumzë barishte. 1 tbsp. l. bimor pour 1 tbsp. ujë të vluar, të përfundojë leckë të trashë, le të qëndrojë për gjysmë ore. Atëherë të gjithë tendosje, pini një gjysmë gotë para çdo vakt. * Lidhu 2 tbsp.

l. Shën Gjonit Wort, horsetail, shtoni në të 1 tbsp. l. lule Blackthorn thatë, yarrow lë boronica. Vendos 1 tbsp atje too. l. Krahët e grimcuar për mbjellëse bathë. 1 tbsp. l. oblyyte përzierje 1 tbsp. ujë të valë, mbyllni kapakun, të mbuluar me një peshqir për 30 minuta. Ju pastaj mund të filtruar përmes garzë dhe të marrë 0,5 cent. përpara se të hahet. * Kur gurët, inflamacion i veshkave, fshikëzës provoni një ilaç provuar popullore: Connect pjesë të barabarta stigmas misri, gjethe boronicë, shutters bathë, shoots rinj Tui, herbs Lycopodium clavatum. Pastaj, 4. l. derdh një litër pastër ujë të filtruar të valë.

Vendoseni në furrë, në të nxehtit shumë të ulët, le të zaparyuyetsya paktën 06:00. Pastaj përsëri vlim, të lejojë të freskët, tendosje, pini një filxhan çerek çdo orë e gjysmë gjatë gjithë ditës. Kur edemë nxiti urolithiasis ndihmë ilaç popullore me herbs: Lidhu 2 tbsp. l. thatë grimcuar u rrit hips kanellë, shtoni 1 tbsp. l. lë të rinj dhe buds e thupër, stigmat misri, gjethet e bearberry, boronicë. Hidh gjithë e një litër ujë të vluar, të përfundojë mirë, le të qëndrojë në një vend të ngrohtë 01:00. Pastaj tendosje infuzion, pini një gjysmë gotë para ushqimit. Ajo ka qenë prej kohësh urolithiasis në njerëz trajtohen mollë.

Dhe për të varieteteve të ëmbël trajtim të përshtatshëm. Këto fruta kanë një efekt të butë diuretik, të parandaluar formimin e acidit të tepërt urinës. * Për normalizimin e metabolizmit mineral, të prera në 4 copa 3 mollë me lëkurë, derdh një litër ujë të pastër, vlim 12 minuta. Supë të pirë sasi të vogla gjatë gjithë ditës. Si një diuretik, ju mund të përdorni zhvishem mollë. Së pari, ajo duhet të jetë e thatë, bluaj në një mulli kafeje. Pastaj, 1 tbsp. l. pour 1 tbsp. ujë të vluar, të mbuluar pan, le të ftohtë. Infuzion duhet të pini 0,5 cent. të paktën 6 herë në ditë. Ky infuzion i mjaltit ndihmon me dhimbje barku i veshkave të shkëlqyer.

Urtësia popullore e ka mbajtur shumë receta për trajtimin e kësaj sëmundjeje. Metodat tradicionale të trajtimit të urolithiasis ofrojnë butë, mënyra e butë për të hequr qafe e gurëve ishin formuar. Por në vend të përdorimit të tyre në praktikë, duhet të kontrolloni me mjekun tuaj, të lidhur traditat folklorike të njohurive shkencore. Cheers! Svetlana,