Frymëmarrje të freskët pa shqetësime


Ka situata kur frymëmarrje të freskët luan një rol të rëndësishëm dhe është një faktor përcaktues në zhvillimin e marrëdhënieve midis njerëzve. Bad oral, në gjendje të prishin përshtypjen e edhe personi më të bukur dhe të këndshme për të komunikuar. Kështu që ju duhet të kujdeset për të bërë fryma juaj gjithmonë e këndshme dhe nuk gaboj në këtë moment vendimtar. Për të mësuar se si të gjeni frymëmarrje të freskët pa shqetësime, ne do të flasim më tej. Për më tepër, ajo është mjaft e mundur pa asnjë kosto shtesë. Përveç higjienës, duke e quajtur na rregullisht pastruar gojën dhe dhëmbët duhet të mbahet mend, dhe rekomandime të tjera. Së pari, në qoftë se goja është mbështetur vazhdimisht nga lagështia mjaftueshme, fryma e keqe nuk është për arsyen e thjeshtë se mikroorganizmave që shumëzohet me shpejtësi do të ketë pështymë shkatërruar në kohë.

Shumë njerëz e dinë që manifestohet më fort frymë pas gjumit. Për cilin ajo pengon të ju them se në mënyrë për frymë në mëngjes ishte i freskët mjaftueshme për të ngrënë një mollë para se të shkojnë në shtrat, të ha një copë djathë durum. Në mëngjes, zakonisht vetëm të lahen dhëmbët tuaj, shpëlarje gojën me ujë ose një locion të veçantë. Gjithashtu gjatë ditës, të pini ujë të slyunoobrazovanie ndodhur, sepse pështymë është në gjendje për të shkatërruar bakteret. Dhe, natyrisht, ju duhet të përshtateni traktin gastrointestinal. Përfshini në ushqimet tuaja dietë janë të mira për stomak. Dhe mos harroni se kefir dhe kos për frymëmarrje të freskët është gjithashtu shumë i dobishëm.


Për të ruajtur lehtësinë e frymëmarrjes, shumë prej nesh të kënaq në kënaqësinë e të hahet hudhër, qepë dhe ushqime të tjera që lenë pas një frymëmarrje të qëndrueshme keqe. Por shpejt të hequr qafe të këtyre odors do majdanoz. Kjo do t'i japë frymëmarrje të freskët shërim të shpejtë dhe madje edhe pak zbardh dhëmbët tuaj. Të njëjtin efekt do të resorption dy fara karafil djegëse. Njerëzit të cilët ndjekin ushqim dietë, shpesh vuajnë frymë problemi aceton nëpërmjet përdorimit të produkteve të ulët kalori. Kjo quhet frymëmarrje - ketone. Në procesin e lipolysis, që trupi i përdor karbohidratet në vend të formuara e produkteve të tyre kalbet - ketones, ata të grumbulluar kryesisht në gojë, dhe kështu një erë.

Të rrotullohen një frymë të këndshme, ju duhet të përfshijë në banane tuaja dietë. Ato janë të pasura me karbohidrate dhe të ndihmojë të rivendosur ekuilibrin e trupit, të zvogëlojë sasinë e ketones. Gjithashtu, përdorim popullor Mjetet juridike popullore për frymëmarrje të freskët * Tre herë gjatë ditës për të ngrënë 1 orë. L. lëvozhgë integruar limon përzier me mjaltë. Periodikisht fshij fara mishrat anise dhe përtyp copa të vogla rrënjë iris. * Pas çdo vakt rozzhuyte gojës copë e rrënjë xhenxhefil dhe më të gjatë do ta mbajë atë nën gjuhën tënde, atëherë gëlltitje. Ajo do të mbajë frymën freskët për kohë të gjatë. * Shpëlaj gojën me ujë dhe përtyp një kokrra pak e kardamom, disa manaferrat dëllinjë apo borzilok të thata. * Lahen dhëmbët tuaj pasi të hahet njëpasnjëshëm në rrënjë pluhur Kalgan.

Ju gjithashtu mund të bëj një majë e kanellë. Ajo është në gjendje të bllokojë rritjen e numrit të mikroorganizmave në gojë, duke e bërë të ajrit në gojën tuaj të kënaqshme. Receta tradicionale frymë të freskët mendoj se është e nevojshme për të plotësuar recetë popullore e kamomil. Përgatitja e supë të përditshme me 1,5 përqind. l. Lulet e kamomil farmaci në dy gota me ujë të valë. Lule tenxhere vlim me kapak në për 5 minuta, filtër, dhe të presin për ftohje mund shpëlarje gojën tuaj për frymëmarrje të freskët për 2 minuta 5 herë në ditë. Mbani një frymë të pastër ose të bëjë atë një takim kaq të rëndësishëm për të ndihmuar çamçakëz . Por efektiviteti i ndikimit të tij do të varet nga zgjedhja e duhur.

Për ta bërë këtë, më mirë për të blerë çamçakëz xylitol që përmban, e cila zëvendëson sheqer dhe ndikim më pak të dëmshëm në dhëmbët. Xylitol vonon përhapjen e baktereve të dëmshme që jetojnë në gojë. Gjithashtu, mos harroni karamele nenexhik për frymëmarrje të freskët ... Nëse nga e keqe kështu që thjesht nuk mund të shpëtoj të, më mirë të paguajnë më shumë vëmendje për trupin tuaj dhe të kërkoni ndihmë profesionale. Ju mund të formojnë në pustules bajamet që nuk janë të lidhur me anginë, dhe llojet e tjera të infeksioneve dhe thonë se ata akumuluar mbeturinat e ushqimit, përfundimisht duke e kthyer në një plehut organik. Fryma e keqe flet për z