Kruhet në uretrës në gratë


Kruhet në uretrës është një nga karakteristikat kryesore të urethritis. Kjo është sëmundje shumë e pakëndshme inflamatore që shkakton siklet të rënda në femra. Ai shoqërohet nga lengjet vaginale, shpesh me një erë të pakëndshme dhe dhimbje gjatë urinimit. Intrigue Uretriti është komplikimet e saj - pamja në sfond të sëmundjeve të tjera urinare. Pra, të jetë i sigurt për të trajtuar atë dhe jo të presin derisa "ai do të kalojë." Pse Uretriti, djegie, kruarje në uretrës në femra të jetë e mundur për të hequr qafe të sëmundjes duke përdorur trajtim të mjeteve juridike popullore, ne do të përpiqemi për të gjetur në këtë faqe interneti.

Shkaqet e urethritis Sëmundja është e ndarë në Gonorrheal urethritis nuk gonorrheal. Këto të fundit janë të ndarë në infektive dhe jo infektive. Uretriti infektive që shkaktohet nga patogjene të ndryshme. Kjo mund të jetë e E. coli, Staphylococcus, Streptokoku. Shkaku i sëmundjes mund të jetë klamidia. Mycoplasma, ureaplasma, Trichomonas, kërpudhave të gjinisë Candida, etj Në këtë formë të agjentëve infektivë të sëmundjeve që shkaktojnë inflamacion të uretrës. Për më tepër, ky proces mund të jetë asimptomatike për një kohë të gjatë. Në formën e infeksionit veneriane infeksionit zakonisht ndodh dy ose me shume patogjene ndryshme.


Inflamacion ndodh në shkelje të lokale uretrës imunitetit mukozale apo pas lëndimit. Transmetohet Uretriti infektive kontakt zakonisht seksual me një bartës të infeksionit. Uretriti Noncommunicable mund të ndodhë si rezultat i procedurave të ndryshme urologjike diagnostike dhe të trajtimit dhe janë zakonisht traumatike në natyrë. Në këtë sëmundje mund të jetë për shkak të një reaksion alergjik ndaj ushqimeve të caktuara, ilace, për shkak të metabolizmit të dëmtuar në të cilin urina është alokuar një shumë të caktuar të kripës dhe rërës, irrituese uretrës.
Për përhapjen e inflamacionit të dalluar para, pasme, uretritin totale.

Shkallë kurs - akute dhe kronike. Simptomet e urethritis Për format akute të urethritis karakterizohet me djegie, kruarje kanal, dhimbje gjatë urinimit. Shpesh aty janë të përziera shkarkimin qelb nga hapja e jashtme të uretrës. Në rrjedhën e sëmundjes, edemë, dhimbje reduktuar, në rënie alokimin ose zhduket krejt. Urinë në formën akute transparente, përfshin një sasi të vogël e temat purulent. Forma akute karakterizohet me urinim të shpeshtë, pasi që nuk ka dhimbje. Pavarësisht karakteristika të përbashkëta, secila formë ka veçantitë e vet uretritin saj.

Ato karakterizohen nga, simptomat e tyre dalluese. Prandaj është e nevojshme për të parë një mjek për të vendosur një diagnozë të saktë, e cila varet në trajtimin korrekt. Mjetet juridike popullore trajtim Trajtim Uretriti nuk kërkon shtrimin në spital. Terapia është që të shkatërrojë inflamacion patogjene, të eleminuar djegie, dhimbje, kruarje gratë. Mjekësisë tradicionale ofron këtë ilaç popullore shtrat bimor efektive. Kjo fabrikë ka një efekt të fortë anti-inflamator, kështu që ajo është përdorur në mënyrë aktive për të trajtuar uretritin dhe të tjera të traktit urinar inflamacionet gratë. Wash, të pastër të freskëta bimët gërmuan rrënjë, hekura ato në një rende trashë.

Pastaj, derdh 4 lugë. l. 1 lugë gjelle e lëndëve të para. ujit. Cover, të lënë në frigorifer në 12:00. Pastaj të vënë në një tas të veçantë, ngjeshje të papërpunuara dhe i hedh ujë përsëri në 10:00. Strain, përzierje të dy infuzion. Pini para ngrënies deri 100 ml, të paktën 4 herë në ditë. Provoni këtë ilaç: Shpëlaj nën drejtimin bandë ujë majdanoz të freskët, imët pres. Bëni një tenxhere balte, pour qumësht për ta bërë atë batanije e gjelbër. Vendoseni në furrë për ngrohje të ulët, Tomita, derisa majdanoz gatuar. Pastaj cool, tendosje, e shtrydhur materiale. Merrni çdo orë për 1 h. L. supë.

Ky mjet është anti-inflamator, diuretik, me një ndikim pozitiv në sistemin riprodhues të trupit të femrës. Nëse ju keni një alergji ose mosdurimit ndaj qumësht, ju mund të bëni supë për ujë. Për ta bërë këtë, pour 1 tbsp. l. copëtuar majdanoz 0,5 litra. ujë të pastër të nxehtë. Të sjellë një çiban, hiqni nga të nxehtit. Pastaj të përfundojë, të lënë për një ditë në një vend të ngrohtë. Pastaj tendosje, të marrë 3 tbsp. l. infuzion çdo 03:00. Megjithatë, për të dini saktësisht çfarë arsye nuk dëshiron në gratë rajon shkakor, duhet të nënshtrohet kontrollit mjekësor. Cheers! Svetlana,