Çaj jeshil Sausep


Disa vjet më parë ka pasur çaj me shije të pazakontë dhe emrin - Sausep (mollë e thartë) (soursop). Shumë ende nuk e di në lidhje me këtë çaj dhe në përputhje me rrethanat provuar atë. Për çaj më shumë aromatik dhe e shijshme që ju të gjeni! Unë mendoj se kjo duhet dhe ju provoni. Për më tepër, ka shumë të ngjarë që ju do të love it. Kushtoj vëmendje të veçantë për të Sausep çaj jeshil. Dhe tani ju tregoj pak për çfarë saktësisht janë kjo Sausep. Sausep - është një gjelbërim të përjetshëm pemë deri në 6-9 metra në lartësi. Në ngarkim të annonovyh familjes. Lë pemë - të mëdha, të mprehtë, të qetë, të gjerë, jeshile të errët, drita e gjelbër poshtë, lëshojnë një aromë të fortë.

Lule e bukur në formën e një koni të vendosura si në degët dhe në trup. Fruta - i madh, zemra-formë ose ovale, deri në 10 - 30 cm të gjata dhe 15 cm e gjerë. Peshë fetus 3-7 kg. Jo të pjekur fruta - e gjelbër të errët kur pjekur atëherë ajo bëhet e verdhë-gjelbër. Sausepa Fruta mjekër dhe kujton çmendur kastravec. Mish kujton të bardhë pambuku, si një hije krem. Shije të kujton frutave pineapple. Brenda në fruta është disa dhjetëra fara që janë helmuese deri në një masë. Një pema rritet në Bermuda dhe Bahamas, Qendrore dhe Amerika e Jugut, India, Australia, Azia Juglindore, Kina e Jugut dhe ishujt në Oqeanin Paqësor.


Fruta Sausepa përmban proteina, karbohidratet, kalcium, acid folik, hekur, fosfor, vitaminë B, vitaminë C. Sausep përmirëson veshkave dhe mëlçisë, mbështet florën e zorrëve, normalizes prodhimin e lëngut të stomakut, promovon humbje peshe. Shkencëtarët kërkimore thonë se pjesë e uzinës janë substanca që duhet të ketë pronat antivirale dhe anticancer. Eve në vendet ku ajo rritet pulpë molle kosi është përdorur gjerësisht për të bërë desserts të ndryshme - akullore, sherbet, ëmbëlsira, jellies dhe shurupe. Tul i freskët është shtrydhur dhe lëng rezulton është e përzier me qumësht dhe sheqer, duke marrë pije freskuese arrirë.

Përdorimi i kësaj pije është gjithashtu shumë popullor në vendet tropikale. Me sausepa lëng gjithashtu të përgatitur pije të ulët alkooli si për shembull musht. Lëng sausepa përdoret gjithashtu të përgatitur kokteje ndryshme me shtimin e konjak, sheqer dhe ereza ndryshme. Farat e bimëve dhe frutave të saj dhe leh dhe rrënjët janë përdorur në mjekësi. Oil, i shtrydhur nga fara e bimëve ndihmon për të hequr qafe të morrave. Melchennye bimët frutore i papjekur përdorin për dizenteri. Lëng i sausepa fruta pjekur është një diuretik dhe është përdorur për sëmundje të veshkave dhe presionit të lartë të gjakut. Sausep më të famshme të blera nga prodhuesit dhe të dashuruar çaj.

Në sajë të të gjithë ata bota është shitur çaj jeshil dhe krupnolystovyy e zezë Ceilon, e cila është e mbarsur me sausepa lëng natyral. Popullariteti i Sausep çaj rritur dita ditës për shkak se ajo nuk ka shije të pakrahasueshme dhe aroma është diuretik i butë dhe të përkryer të freskëta. Ky çaj mund të përdoret për parandalimin dhe trajtimin e sëmundjeve të veshkave. Kjo është arsyeja pse një numër në rritje i TEAS përfshin Sausep. Veçanërisht e dobishme Sausep çaj jeshil. Çaji jeshil është brewed Sausep klasik recetë -. 1 orë L. çaj në gotë me 350 ml dhe 1 h. l. - Kazan. Brewed 2 - 3 minuta, bay ujë vetëm i zier (rreth 95 ° C).

Ju mund të krijoj 2 - 3 vjet Nga rruga, praktika e konsumit të çajit të gjelbër thotë se ai është shumë tastier kur brewed përsëri..