Leaf sallatë, kultivimi marule, varietetet


Në Evropë kjo bimë e mrekullueshme filloi të kultivojë shekullit të 17 në Rusi, ai u prezantua nga Pjetri i Madh. Sallatë referohet bimët e kopshtit një-vjeçare, të familjes Asteraceae. Ka tre lloje kryesore të saj: marule, çikore dhe tsikornyy. Më të përdoret marule. Ai është i njohur në tre lloje: fletë, marule Romaine dhe. Në ditët e sotme sallatë është duke u bërë gjithnjë e më popullore. Ai ishte i nderuar veçanërisht ithtarët e ushqimit të shëndetshëm dhe gustator. Ju me siguri mund të blej atë në supermarket, por ju mund të rriten në vet vilë e saj të verës. Për ata që zgjedhin opsionin e dytë, të ofrojë për të folur më shumë rreth gjethe marule, kultivimin marule, varietetet e kësaj bime të mrekullueshme.

Dallimet në sallatë marule fletë fole formuar dritë-të gjelbër, të gjelbër ose të kuqe lë (në varësi të ndryshme). Në kochannogo - Gjethet janë të mbështjellë për të formuar një copë në 12 cm në diametër (nganjëherë më shumë). Romain formon një rozetë e ngritur e lë shijshëm, dhe në copë e saj të mesit në formën e një koni zgjatur (peshon rreth 300g). Përfitimet sallatë në ndonjë nga varietetet e bimëve të perimeve përmbajnë sasi të larta të lëndëve ushqyese: vitamina (C, B, P, PP, E, K, A), minerale (kalcium, kalium, hekur, jod, bakër, etj) fibër. Lë një shije të hidhur shton laktutsyn Alkaloid.


Konsumi i rregullt i sallatë ndihmon për të përmirësuar gjakun, rregullon metabolizmin, duke ndihmuar ju humbni peshë. Helpful ai gastrit pacientëve me sëmundje dhe diabetit. Ajo përdoret për parandalimin e konstipacionit. Marule efekt i dobishëm për sistemin nervor, efekt qetësues dhe për këtë arsye janë të rekomanduara për pagjumësi. Nënat pleqsh për të rritur prodhimin e qumeshtit këshillojë ekstrakt nga fara e kësaj bime. Lëng i lë forcon flokët. Faktorë të favorshme për marule rritje Kjo perime nuk ka frikë nga temperatura të ulëta. Fara e saj mbin në 5-6 ditë në 5C. Fidanëve të rinj mund të përballojë ngrirjen te-20C.

Sepse kulture mbjellë në terren në fillim të pranverës. Ndonjëherë përdoret mbjellje podzimny. Në 20 gradë ose më shumë në paraprakisht formuar varieteteve të hershme lule. Temperaturat e larta dhe lagështi të ulët të tokës dhe ajrit të përforcuar hidhërim në letër. Sallatë marule përshpejtojë veshët e arsimit kur temperaturat e natës janë më poshtë 40-80 ditë. Një tjetër tipar i kësaj bime - dashuria e tij e dritës.
Me një mungesë të tërheqë ndriçim bimëve dhe lakër është shumë i gjerë. Gjithashtu në këtë rast letër grumbulluar nitrateve. Sallatë duhet një shumë peshë lagështi, fletë sepse ai është i madh, dhe sistemi rrënjë është i dobët.

Kjo kulturë preferon të lirshme ose tokës moderuar është i mirë pllenuar. Varieteteve Kochannogo janë më kërkues e të ushqyerit mineral (sidomos dy javë përpara formimit të kokës). Bimët rriten mirë në tokën neutrale ose pak acid. Për rritjen e kufizimin fundit nevojë për të. Sera dhe serë duhet të ventiluar mirë, apo lagështi të tepërt dhe të ngrohjes do të çojë në zhvillimin e kalb gri dhe të bardhë, push myk ose kujdestari provincial. Shumëllojshmëri të notave Varieteteve marule dallohen nga të hershëm. Kur mbjelljen mos harroni se varieteteve ripening janë të gatshëm për të korra në 30 ose 45 ditë pas shkallët e para.

Korrjes vonë e varieteteve të bimëve të garantojë në 80-100 ditë. On ripening varieteteve të fletë popullor "serrë Moskës" (një bimësi afat - 40-60 ditë). "Kritset" - në fillim të pjekur, pjekuria e tij zgjat 40-45 ditë. Rezistente ndaj nxehtësisë dhe bolting. Gjethet janë të hollë. Peshë bush - 250g. "Ballet" - të përshtatshme për natyrë dhe serë. Gjethet janë të gjelbër dhe crunchy, me tehe të pjekura. Ajo rritet deri në 600g. "Robin" - një lloj i hapur për kultivim. Rezistent ndaj bolting. Lë qershi purple. "Emerald" - middle-. Ajo ka shije të shkëlqyer. Rezistent ndaj bolting.

Fituar peshë në 60g. Common së mesme çelik "Pershotravnevyi" dhe "Berlin verdhë" medium-i hershëm 'Maiskiy "late-« Krupnokochannyy "," rrumbullakët e gjelbër "," Ice Mountain ". Nga varietetet e përzgjedhjes së jashtme të japin rendimentet e mira të të fletë të "Australian" marule "tërheqje". Është thënë se sallatë marule dalluar shumëllojshmëri të crispy ose letra të rregullta. Grupi i parë janë llojet e "Ice Mbretëresha", "Lakes Madhe", "Vanguard". Ata janë kalli më shumë lëng dhe të trasha që ka një shije të ëmbël. Në rastin e dytë, varieteteve popullore "Danko", "tërheqje", "Berlin verdhë", "4 stinët".

Varietetet më të mira të fletë sallatë: 1) Batavia: Lifli, pilaf me lëng pule, Fanlo, Fantaym, Afitsion, Lancelot, Orfeut, ngrohës uji, Boston, Cottage, Eralash. 2) Lollo rosso-: Estaret, Lollo Biondi, Evrydika, Revolution. 3) sallatë Dubolistnyy: Amorik, Credo, Riviera Dubachek. Rritje marule Vendin e përgatitur për mbjelljen në vjeshtë. Kur gërmimi domosdoshmërisht të bëjë humus. Vjeshtë apo pranverë të hedhur plehra, acid sulfurik të bërë amoniak, kripë kalium, superfosfat. Marule mund të jetë rritur si fidanëve dhe mbjellja në terren të hapur. Zona e të ushqyerit për këtë kulturë duhet të jetë i mjaftueshëm.

Varieteteve ripening janë mbjellë nën skemë 10h10sm, të mesëm të nevojshme mbjelljes 15h15sm, fund - 25h25sm. Farërat janë të vendosur në tokë në një thellësi prej 1 cm për 1,5 cm. Me metoda të fidanëve mund të rritet marule në fushë të hapur në atë kohë të hershme të mundshme. Për mbjelljen e fidanëve përdoren kuti të mbushura me terren terren me humus në pjesë të barabarta. Farërat në kuti bar do të shpërndajë midis tyre duke mbajtur një distancë prej rreth 2cm. Dal nuk kërkon zgjedh sepse pas fidanëve, bimët e rinj janë vetëm hollë jashtë, duke lënë boshllëqe në mes 2cm. Farë mbjellë në tokë kur bima është 3-4 gjethet e vërtetë.

Sallatë marule është më e mirë për të mbjellë në bazë të rreshtave të vetme spaced 45cm. Gardening nuk është e vështirë: tëharrje sistematik dhe loosening. Lotim duhet të jetë i moderuar, por mos të parandaluar tharjen e tokës. Kur gjethet janë formuar bazat ose priza, dhe në raste të rralla do të dalin buron duhet për të filluar korrje të vazhdueshëm. Varieteteve Kochannogo korrur selektive, vetëm më të përshtatshme për përdorim. Kulture të pastër mundësisht në mot të thatë, por jo ditë të nxehta. Ju nuk mund të pastruar pas shiut, ndryshe sallatë zahniet shpejt.

Në dhomë temperatura ndërprerë bimë është mbajtur të shkurtër (marule - jo më shumë se një ditë, dhe marule mund të përballojë 3-4 ditë). Për ruajtjen afatgjatë është e rekomandueshme të përdorni qese plastike në të cilat pronat e dobishme e gjethe sallatë mbahen në tre ose katër javë. Perime-dashuruar në rritje sallatë opti nevojshme