Bimët posedojnë veprim astringent


Për trajtimin e inflamacionit rëndësishmja - për të eliminuar shkaqet e sëmundjes, neutralizoj ata (helmet, bakteret, viruset). Për ta bërë këtë antimicrobials përdoren në mënyrë efektive (antibiotikët, sulfonamides, drogë nitrofuran), dezinfektanteve dhe bimët medicinale. Mbani në mend se trajtimi i inflamacionit duhet të jenë gjithëpërfshirëse dhe të përqendruar. Në fazën fillestare, kur zhvillimi i padëshirueshëm i saj (të tilla si djegie) duhet të përdoren bimë që posedojnë veprim astringent. Substanca forcimi shkaktojë ngurtësim për shkak të reshjeve të proteinave dhe formimin e albumynatov dendur. Prandaj, sipërfaqja e pëlhurë formuar filmit proteinave që mbron nervat dhe gënjyer shtresat më të ulëta të ndikimit mekanike, bakteriale dhe stimujve kimike.

Rrjedhimisht, ndjeshmëri e reduktuar e receptorëve është një ngushtim të enëve të gjakut dhe për të zvogëluar pėrshkueshmėrisė e mureve të tyre. Ngushtimi i vazove të çon në një rënie në mbushjen e gjakut e capillaries dhe arteriolat, duke rezultuar në muret e tyre të bëhen më pak të përshkueshme plazmës dhe gjak. Si rezultat, reduktuar formimin e lëngjeve që redukton inflamacion. Kjo gjithashtu kontribuon në depozitimin e proteinave të mikrobeve. Droga astringent zvogëlojë sekretimit, ngadalëson peristaltikės, duke rezultuar në përmbajtjen e zorrëve të vulosura dhe ngadalë duke lëvizur nëpër zorrët, përveç kësaj, reduktuar dhimbje dhe atenuar reagim refleks.Çfarë çon në kapsllëk. Për këtë arsye, droga të përshkruara për diarre detyrues. Me lidhësit fundore jetesën qelizat mund të normalizohen. Forcimi droga përdoren në përqëndrime të larta të shkaktojë ndryshime në vetitë e qelizave të proteinave dhe të veprojë mbi ta të djegurit, e cila nganjëherë vjen nga vdekja e qelizës. Në bimë, lidhësit (tanin) mund të mblidhen në leh, rrënjët dhe gjethet. Këtu është një listë e bimëve të njohur me kordon ekzistuese: blueberries zakonshëm (manaferrat), lisi (leh), kalë kalë dori (fara, rrënjët), manaferra e përbashkëta (gjethe farë), Wort Wort Shën Gjonit (bar), hiri mal (manaferrat ), gjarpër malësor (rhizome), zog malësor (bar), kulpër opulus (leh), lulushtrydhe druri (manaferrat), Burnet drogës (rrënjët, rizomat) AIR normal (root) farmaci repeshok (bar), japoneze Sophora (pemë ), astragalus varur lotsvetkovyy (bar), Cherry (kokrra të kuqe), Bergenia crassifolia (root), arre (gjethe), verr gri (gunga), veshtull (bari), Aspen zakonshme (veshkave), bearberry zakonshëm (gjethe) , pelin (mugwort) (bar), tansy (lule), të thata kënetë (bar), i ngritur cinquefoil (rrënjë, rhizome), moçal Marsh (bar), ombrellë centaury (bar), Shkumë (tufë lulesh), yarrow ( bar), barberry zakonshme (leh, manaferrat), Kastrati (gjethe), plep i ëmbël (veshkave), Rosa Majalis (manaferrat), officinalis Pulmonaria (barishte), kumak (Calendula) (lule), i bardhë i vdekur-hithër (fletë), etj Për trajtim gjithashtu e përdorur gjerësisht përzierje medicinale (tarifat).

Ajo përbëhet nga dy ose më shumë komponentë. Zakonisht numri i përbërësve variojnë nga 3 në 7, por ka tarifat dhe 20 perberesit. Në mbledhjen e vjeshtës së bimëve që kanë efekt të njëjtë apo të rritur dhe të plotësojë ndikimin e njëri-tjetrit. Strukturat e përdorura si në (zierje, infuzion) dhe nga jashtë (vë llapë, larje, shpëlarje banja). Këto tarifa janë zakonisht shumë-bëjë një efekt të fortë në pacientët se sa bimë të njëjta, por veten tuaj. Në çdo grumbullimin recetë duhet të përmendur, numrin e pjesëve nga pesha e çdo bimore. Michael