Impiantet për trajtimin e hemorroide


Sa i përket natyrës kujdeset për njeriun që i dha aq shumë nga yjet dhe bimët për të trajtuar hemorroide në mesin e tyre! Hemorroide Rowan. do të thotë të gjitha-siberian të hemorroide jashtme dhe të brendshme - vadhë freskët lëng. Lëng përdorimi i zgjatur për të trajtuar "të hapura" hemorroide brendshme, e lëre jashtë. Merrni lëng e 3 g. Per dite te 2 gota, ata Llokoçis pak sheqer dhe qelqi zapyvshy ujë. Në gunga hemoroyni mund të aplikohet slurry nga frutat e malit hirit. Terpentinë Hemorroide Mjekimi. Në 50-60 ml ujë të shpërndajë 20 pika të terpentinë marra nga pemët halore.

Tri herë në ditë locion terpentinë. Trajtimi në këtë mënyrë mbajnë 21 ditët e përsëritjes në 180 ditë. Karrota dhe panxhar hemorroide. Apliko për kone hemorrhoidal përfundoi në garzë ose flokëkuq integruar integruar rrepa e kuqe. Çarje shkak të hemorroide lyej çdo yhtyolom ditë. Gjatë majasëll impiante të trajtimit të vetëm të hani ushqim të lëngët. Një mënyrë efektive për të trajtuar hemorroide hudhër. Ulur Dimna vaskë e hudhër - një mënyrë e mrekullueshme për të trajtuar hemorroide persët, të cilat ato përdoren për shekuj me radhë. Si hekuri tigan të ulët, të vendosur një tullë të nxehtë dhe do ta spërkatë mbi hudhër finely copëtuar.


Kur mund të shkojnë me tym, të ulet në mund. Hemorroide Mjekimi hithër dhe buckthorn. Mix pjesë të barabartë të lë hithër dhe leh e buckthorn. 8 gram një përzierje litër zaparte me ujë të valë. Vlim 1 bimore / 06:00 në një zjarr të qetë, rrjep për gjysmë ore, përfundoi, filtër. Merrni 4 g. Per dite me një gotë dhimbje të forta. Hemorroide Mjekimi mjaltë. Fut një qiri me mjaltë i ëmbëlsuar në anus. Hemorroide Mjekimi kamomil, lisi dhe prej liri. Mix 3 pjesë të dushkut leh dhe liri fara me 4 pjesë të lule kamomil. 2 tbsp. l. zaparte përzierje 0,5 litra ujë të vluar, thith 10:00 dhe filtri. Pirë tri herë në ditë, pas ngrënies për 100 ml infuzion.

Hemorroide Mjekimi duke përdorur kastravec. Kastravec Kryetari i grupit parlamentar të thatë, bluaj, të lajë pluhurin në ujë të ftohtë. 50g pluhur kastravec derdh 500 ml ujë të ngrohtë dhe të sjellë një çiban, thith dhe për të marrë tre herë në ditë me një gjysmë gotë me gjakderdhje hemorrhoidal. Kur hemorrhoidal gjakderdhje për 2 - 3 ditë mundësisht përputhje me pjesën tjetër krevat. Patate të para Hemorroide Mjekimi. shkëputet nga qiri gisht patate të papërpunuara të trashë me një fund të hapur dhe të hyjë natë në anus.
Patate mëngjes nga feces. Hemorroide klizmë infuzion e gjethet e luleshtrydhe. 1 tbsp. l. gjethet e luleshtrydhe të egra filxhan oblyyte ujë të valë, thith 1 / 03:00 dhe filtër.

Aplikoni infuzion për lagur dhe enemas me gjakderdhje hemorrhoidal dhe gunga përflakur. Pelin kundër hemorroide. 4. l. melchennoy pelin derdh një litër ujë të vluar dhe kuzhinier për ngrohje të ulët për 7 minuta. Stand, përfundoi, 06:00 filtër. Përdorni supë për enemas. Alternativ çdo ditë të tjera, për pelinin, i klizmë panxhar dhe pas 7 ditësh të gungave të bëhet hemorroide më të vogla. Rrënjë luleradhiqe e hemorroide. 2 h. L. melchennoho oblyyte oduvanchikovyy rrënjë 250 ml ujë të zier të ftohtë dhe le të krijoj 08:00. Merrni 4 g. Per dite për 1/4 filxhan para ngrënies. Bath me hemorroide calamus.

Merrni një 15 minutësh ulem-dush me një moçal zierje calamus (root 30 gram për litër ujë). Nga hemorroidet bimor. Inflamacion në fillim pini një gotë çaj me majat karrota 3 vjet. Mëvonshme 14 ditë të njëpasnjëshme (40 gram në krye litër). Ju gjithashtu mund të marrë lëng të luleve të freskëta gështenjë kali 3 g. Per dite ose 20 pika 30 pika tretësirë ​​të alkoolit (50 g lule per 500ml vodka). Ju do të mirëpresim 3 herë në ditë para ushqimit për 1/3 filxhan kalitur 30-minuta infuzion i butë lë pyll (2. L. 200 ml) dhe për të marrë 1 tbsp. l. olhovidnoy buckthorn supë 2 g. në ditë para ushqimit në mbrëmje dhe në mëngjes (20 gram në 210 ml, vlim për 15 minuta). * Për fasha dhe banjot duke përdorur ekstrakte nga fara e gështenjë kali dhe kamomil - 30 g, i urtë lë - 30 gram lisi leh - 50g

Dërgo bimët qëndrojnë 3 orë. 2 litra ujë të valë dhe të marrë banjot ulur. Dietë në trajtimin e hemorroide. Clean traktit digjestiv duke përdorur Senna. Pastaj poholoduyte ditët në vijim dietë të frutave. Pastaj hanë vetëm peshk, lulelakër, patate, mish, oriz, mjaltë. Shmangni mustardë, fasule, speca, bukë e zezë, lakër, fruta papjekur. Më shumë qepë të hahet të freskëta, djathë integruar karrota, mollë dhe rrush të pjekur, gëlltitje mbi karafil pastruara të hudhër, pini një gotë agjërimit serum.