Bimët per trajtimin e gastritit


Gastrit - një sëmundje inflamatore Mukoza stomakut. Gastrit mund të jetë kronik dhe akut. Sëmundja ndodh për shkak të efekteve të alkoolit dhe nikotinës në mukozën e stomakut, kequshqyerja, si pasojë e helmimit me ushqim për shkak të pikëllimit, ankthi, stresi të zgjatur emocional, të përdorimit jo të drejtë të barnave të caktuara. Gastrit ndjerë të sëmurë si një ndjenjë e shurdhim në stomak, si dhimbje stomaku, të vjella, vjellje, marramendje, dhimbje koke, urth, dhimbje në zemër, belching. Herbs, dhënë lirisht për ne nga natyra, dhe mund të ndihmojë ato tifozët e mjekësisë tradicionale, që është duke shkuar për të trajtuar gastrit me aciditet të lartë, dhe ata që janë duke shkuar për të trajtuar gastrit me aciditet të ulët, dhe ata me aciditet normal.

Bimeve për trajtimin e gastritit. Trajtimi i marule. 1 tbsp. l. melchennyh marule lë derdh 250 ml ujë të valë, thith 2 h. dhe filtruar. Pini gastrit kronik me 2 g. 0,5 gota në ditë ose vetëm një xhami gjatë natës. Mbledhja e bimëve mjekësore për të trajtuar gastrit. Mix 1 tbsp. l. barishte yarrow, 3 tbsp.
l. buckthorn leh i brishtë, 1 tbsp. l. shikojnë gjethet. Pastaj, 1 tbsp. l. oblyyte filxhan koleksion ujë të valë, thith 40 minuta dhe pini një gotë e një natë për rregullimin e zorrëve. Trajtimi i trumzë gastrit bar. litër verë e thatë e bardhë pour 100 gram thata herbs trumzë dhe të lënë për 7 ditë, herë pas here lëkundje e bimëve në shishe.


Atëherë ju keni nevojë për të sjellë të lëngshme në një çiban dhe le të qëndrojë, të mbështjella, 06:00, dhe pastaj të filtruar. Përdorni lëng para ngrënies për 40 ml dy herë në ditë. Trajtimi i Propolisi gastrit. Në një Ulçera në stomak dhe gastrit kronik hani çdo ditë me stomak bosh me një përtypet gjatë tërësisht në 8 gram Propolisi. Trajtimi vazhdoi për një muaj, përveç nëse ka një reaksion alergjik. Trajtimi i naftës buckthorn dhe buckthorn det fruta gastrit detit. * 500 ml ujë pour 3 lugë. l. buckthorn fruta deti, vlim me kapak, filtër, shtoni 1 lugë. l. mjaltë. Pini përditshme 2 gota përpara se të hahet. Fruta të freskëta të detit buckthorn shtrydh lëng dhe të vënë në një vend të errët.

Pas 2 javësh me lëng të mbledhur shtresa sipërfaqësore e naftës, të sjellë atë në një çiban. Bukë Vymakayte 1/2 c. l. buckthorn det vaj dhe hani atë. Trajtimi i naftës buckthorn gastrit detit vazhdojë për 3 javë, pastaj të marrë një pushim në të njëjtën kohë. Ushqimi për impiante të trajtimit të gastrit. Gjatë gastrit akut të përpiqen për të ngrënë supave mukoze me qumësht nga elbi kënaqur dhe oriz. Hani shpesh, por pak nga pak, ndërsa përtypet ushqimin mirë. Nëse sëmundja është e shoqëruar me diarre, atëherë hani thana, shegë, boronicë, lëng i zi rrush pa fara dhe Grušova. Nëse kapsllëk - Beet, Kajsi dhe lëng karrota, hani perime pureed, pini kos të freskët dhe kefir.

Shmangni djegëse, të kripur, me yndyrë, alkool, të përpiqen për të lënë. Ulja e konsumit të ëmbël, të rritur konsumin e lëng lakër turshi, panxhar të kuq dhe të zier qull hikërror. Pini çaj më të gjelbër.