Bimore Kalanchoe - prona të dobishme


Më të mirë të miqve tanë - kjo nuk është vetëm kafshët shtëpiake që na sjellin pantofla dhe kapur minj, por bimët që rriten me ne dhe të këndshme për syrin e vetë. Por, si i madh si ata jo vetëm dekoroj e brendshme, por edhe të ndihmojë për të përballuar me tumore të ndryshme. Një shembull i kësaj lule - një fabrikë të pronave të dobishme Kalanchoe janë njohur dhe janë përdorur për të trajtuar një numër të sëmundjeve. Ajo mund të mbahet në shtëpinë e bukurisë dhe mund të përdoren për qëllime mjekësore. Ka sigurisht raste ku njerëzit lindin vetvetiu këtë lule, dhe pastaj rezulton se im vjen keq për të prishin atë, prerja off gjethet dhe buds.

Përveç kësaj, disa preferojnë lëng counter Kalanchoe. Megjithatë, lëng natyral Kalanchoe, të freskëta, të marra në mënyrë të pavarur, vetëm letër nuk zëvendësojnë ndonjë barnave farmaceutike. Cilat janë pronat medicinale e kësaj bime? Kalanchoe përmban një pasuri e substancave të dobishme. Në një letër Kalanchoe përmban vitaminë P dhe C janë të pavarur nga njëri-tjetri, që nga i pari ndihmon për të mbajtur trupin në një të dytë. Kalanchoe bimore mirë për trajtimin e viruseve, inflamacionet e ndryshme dhe sëmundjet fungale. Është shumë e dobishme në trajtimin e sinusit, stomatiti, sëmundje periodontale, dhe lëng saj copes me djegje, shkurtime, lëndimet, skuqjen dhe madje edhe konjuktivit.


Letra sasi të mëdha Kalanchoe janë enzimat që forcojnë sistemin tonë imunitar, të përmirësuar metabolizmin. Përveç kësaj, lëng përmban bakër, hekur, kalcium dhe alumin. Por të gjitha këto substanca të nevojshme nga trupi i njeriut! Ato ndikojnë në proceset oxidative, prodhimin e adrenalin, performancës muskujve të zemrës. Dhe bimore përmban acide organike në lëng dhe është duke punuar si një cholagogue. Për të përdorur termocentralet veten e tyre për të mirën e Perdorimit recetat popullore: 1. Për të eliminuar shumë probleme të lëkurës, me lëndime dhe djegie lëng të dobishme Kalanchoe, ajo është përdorur edhe në trajtimin e ftohjet dhe fyt i lënduar kur.

Për të përgatitur prerë rrjedh dhe gjethet e bimëve dhe vendin në frigorifer për disa ditë. Pastaj bluaj ato tërësisht, të prerë, dëshirë e fortë. Rezultuar slurry përfundojë në napë dhe pastaj shtrydh lëng. Le lëng të qëndrojnë deri disa ditë në frigorifer, dhe pastaj duhet të jetë me kujdes pa ndikuar sedimenteve, pour atë, të tilla si një shishe ose jar. Pas lëng ju duhet të shtoni vodka, para-holluar me ujë (1: 1). Sa për përmasat e lëng dhe vodka, pastaj 1 g lëng është 20 gram vodka.
Lëng është e qartë, atëherë është e nevojshme për të mbajtur vetëm në frigorifer. Ai do të jetë i dobishëm për ju, dhe kur nevoja - do të jetë në dorë të gatshëm dhe të ftohtë. 2.

Për trajtimin e puçrra fytyre dhe fytyre xhel me vullnetin e mirë Kalanchoe. Për ta bërë këtë, të marrë të njëjtën sasi e vazelinë dhe lanolinë (50 gramë), shtoni 30 ml lëng atje bimë. Mix gjithë tërësisht të jetë e mundur, mundësisht rrahën me një mikser. 3. Për të përgatitur një tretësirë ​​alkool finely bërxollë gjethet dhe rrjedh, pour vodka (200 ml). Infuzion është më e mirë për të insistojnë në një enë të mbyllur fort në një vend të errët neholodnoyu javë. Lëng është e mirë për trajtimin e plagëve, sikur për të pirë - përmirëson vizion. Ju duhet të marrin çdo ditë 3 lugë rreth dy javë në një rresht. Pasi të marrë një pushim për 10 ditë dhe të vazhdojë përsëri. 4.

Në rast se ju keni erozionin qafës së mitrës, Kalanchoe lëng do absolutisht! Përdorni swabs pambuku ngjyhet në lëng për të. Vazhdojnë të përdorin ato çdo ditë për dy javë, dhe rezultati është gjithmonë i garantuar! Shpresoj Pyshchalka,