Pityriasis Rhodiola - ointments trajtimi


Pityriasis Rhodiola - sëmundje e lëkurës që është natyra infektive dhe alergjike. Ajo karakterizohet nga pamja në spote trëndafili të trupit shelushaschyhsya, rrumbullakuar formë. Të prirur për sëmundje të rriturve të rinj 12-30 vjet me dobësimin e sistemit imunitar. Liken Shumë shpesh i sëmurë rozë në vjeshtë dhe dimër, shërohet nga një të ftohtë. Si për të trajtuar kore rozë në qoftë se ajo ishte? Cilat janë trajtimet e përdorin më mirë nëse ka mjete efektive popullore, ose mënyra më e mirë: rozë liken - trajtim krem? Le të përpiqen të kuptoj atë në nenin faqe. Simptomet e pushimit trëndafili Sëmundja fillon me raundin ose trupit ovale, të ashtuquajturat spote "amë", zakonisht me madhësinë e një monedhë.

Pjesa qendrore e arna me luspa. Sipërfaqja e lëkurës është i përafërt, si crumpled. Disa ditë më vonë në trup, gjymtyrë ka njolla të shumta të vogla rozë u nxito. I mbuluar më me bollëk nga bust i nxituar, mbrapa, hips dhe supet. Sëmundja zakonisht zgjat 1-2 muaj. Një person i sëmurë mund të përjetojnë dobësi, gjendja e keqe. Ethe ndonjëherë të jetë e mundur të vogël, gunga. Si për të trajtuar kore rozë? Sëmundja është shumë ngjitëse dhe lehtësisht kalon nga personi në person. Ju mund të merrni një krehër nëpër sendet personale, pajisje vaske, lodra pacient.


Prandaj, ju duhet të jetë jashtëzakonisht i kujdesshëm. Shumica sëmundje është në mënyrë të pavarur dhe trajtim i veçantë është e nevojshme. Gjëja më e rëndësishme në këtë periudhë të ndiqni masa paraprake: * Shmangni duke marrë një dush (mundësisht një dush) * Përpiquni të shmangni diellin e hapur * Refuzoj të veshin rroba sintetike gjithashtu dietë hypoallergenic duhet të ndiqen: braktisin përdorimin e çokollatë, pije me sheqer e butë, çaj i fortë, alkoolit, i tepruar futje kripë. Ekspertët nuk e rekomandojmë përdorimin për trajtimin e ointments herpes dhe xhel. Që nga kjo mund të çojë në përhapjen më tej skuqje të lëkurës.

Por në raste ekstreme, mund të përdoret për të trajtuar Hypericum naftës, bukuroshe shiten në barnatore. Ajo është gjithashtu e lubrifikuar mirë çdo 2:00 skuqje molle musht uthull natyral. Aplikimi këto trajtime, ju mund të marrë në infuzion e bimëve jamball, të cilat gjithashtu mund të blihen në farmaci. Trajtimi i pityriasis ointments Rosea Siç e dimë, nuk e rekomandojmë përdorimin e krem ​​për të trajtuar leje rozë. Por ka raste të përhershëm përkeqësimi i sëmundjes ose në qoftë se ajo shkon vështirë. Pastaj mjeku zakonisht kryen oletetrin antibiotikëve, amoksicilinë.


Emërohet si agjentë desensitizing. Midis tyre zakonisht përdorin diphenhydramine, suprastin. Përdoret për të trajtuar si gluconate kalciumit ose klorur kalciumi. Akut, sëmundja e rëndë përfshin përdorimin e krem ​​corticosteroid -. Sinalar, flutsinar, Lorinden dhe t Mjekësisë tradicionale N. në raste të tilla ofron trajtime të saj. Ju mund të përgatisë krem ​​të veçantë për trajtimin e lezioneve: Boil panxhar 1 të mesme në pak ujë. Mix 0,5 cent. supë me 0,5 përqind. mjaltë. Yndyrat e lëkurës të prekur. Përgatitja e krem ​​me lule kumak: Përhapjen 1 tbsp.

l. tharë lule bimë në shtetin e pluhur të përzier me 5 cc. l. Vazelinë. Lyej zonën e prekur 3-4 herë në ditë. Bashkëngjitni për skuqje rrudhur duart fletë lakër, lyhet me një shtresë e hollë e salcë kosi. Fashë të sigurt. Kur thatë, të zëvendësojë atë me një të re. Lyej lëkurën e dëmtuar me herbs freskëta lëng rryellit. Në trajtimin e ointments pushim rozë, mos harroni se ky trajtim mund të caktojë një dermatolog mjek. Nëse trajtimi nuk është kryer si duhet, vaj përdoret në kohë të gabuar, rezultati është krejtësisht e kundërt për të pritur. Me imunitet të dobësuar, i trajtimit të pahijshme të çon në komplikime.

Pra, para se ju trajtoni veten zoster rozë, kontrolloni me mjekun tuaj. Cheers! Svetlana,