Pityriasis Rhodiola - trajtim shtëpi


Rhodiola pityriasis (pitiriaz) - sëmundje e shpeshtë. Zakonisht ajo shfaqet në jashtë sezonit, me ndryshimet e shpeshta të temperaturës, ftohjet dhe tipik i moshës së mesme nga 20 në 40 vjet. Tani, para se kulmin e sëmundjes, le të flasim për trajtimin rozë herpes në pitiriaz shtëpi. Simptomat rozë Liken Që nga ditët e para të sëmundjes është e theksuar shenjat e trupit dehje: Pacienti ndjen lodhje, rraskapitje. Ai u rrit temperaturën e trupit, rrit nyjet limfatike në qafë, mjekër. Shpesh, sëmundje prek gratë.

Pas gripit, ftohjet, kundër imunitetit të përgjithshëm të ulët, lëkura duket spot rrumbullakët, 2-3 cm. Në diametër, rozë, me tehe të rrumbullakosura, me një thellim të vogël në mes. Pas një kohe njollat ​​sipërfaqësore coarsens fillon lëkurë, por vendi ende rozë. Njollat ​​mund të përhapet në të gjithë trupin, duke fituar fusha të reja të shëndetshme të lëkurës. Kjo gjendje zakonisht zgjat deri në tre javë. Gradualisht zbehet sëmundje, pastaj kaloi në të gjitha. Gjithashtu ju merrni vetëm nga njeriu tashmë të sëmurë, por me një rënie të konsiderueshme në imunitet. Me imunitet të lartë mbrojtëse të parandaluar zhvillimin e sëmundjeve të njeriut.


Si për të trajtuar kore rozë? Për të eliminuar ndërlikimet e sëmundjes në formën e ekzemë, pamjen e blemishes lëkurës pitiriaz ju duhet: * Të jetë i sigurt për të fikur dush, përdorni gjatë sëmundjes për të dush. * Minimize ekspozimit ndaj diellit. * Shmangni përdorimin veshje sintetike, të brendshme femrash. * Mos e lini për të trajtuar vaj të parfumuar nevrikosur lëkurës, jo kusht për këtë.
Shmangni ekspozimit të zgjatur në djersën e lëkurës. Së jashtmi lyej buckthorn skuqje deti, shypshynovym, kostum solemn, gjalpë bukuroshe. Gjithashtu ndihmon në trajtimin e mirë, heq hlorofillipt kruarje, sanhvyrytryn, romazulan.

Spote të mira për të lyej natyrale uthull molle, të paktën 6-7 herë në ditë. Pityriasis Rhodiola shumë mirë për të trajtuar mjetet e njerëzve. Kështu që unë dua të ofroj një recetave pak për trajtimin e pitiriaz efektive. Shtëpi trajtim recetave u rrit lë * Mjet i shkëlqyer për trajtimin e rozë dhe të tjera të kursimit - tretësirë ​​celandine. Ju mund të blej të gatshme tretësirë ​​e farmaci, por ju mund të përgatisë veten. Nga rruga, përgatitjet gatuar siç duhet pothuajse gjithmonë të blera më mirë. Pra, për të bërë një tretësirë ​​në një shishe të errët ose në një tjetër tas me syze të errëta në mënyrë të vendosur vendin e lë copëtuar, lule, rrjedh celandine freskëta.

Plotësoni në krye të të gjitha të mirë ndalues ​​vodka zakuporte dhe për të hequr një vend të errët për 21 ditë. Çdo shkundur tretësirë ​​natë. Atëherë do të thotë gati të tendosje, të pijë 10 pika në 1 lugë gjelle. l. ujë para ngrënies. Herpes vajis këtë tretësirë ​​të paktën 2 herë në ditë. Mund të përdoret si një infuzion të përgjithshme profilaktike, pastron trupi do të thotë periudha ulur imunitetin: pranverë dhe në vjeshtë. * Për trajtimin e pityriasis Rosea është e dobishme për të lyej lëkurën e dëmtuar mëposhtme përzierje: Mix në një kavanoz qelqi në 2 tbsp. l. oksid zinku, glicerinë, uji, talk. Përbërja Grease i këtij skuqje të lëkurës. E pra mund të ndihmojë alkoolit dhe tretësirë ​​acid salicili, blej atë në farmaci.

Pyetje: Si për të trajtuar privojë rozë, kërkoi një shumë. Por sigurisht jo të gjithë e dinë që në mënyrë efektive për të shpëtoj prej tij mund të jetë ilaç shumë i thjeshtë popullore: Bundle roll madhe në letër, fije Rewind atë për të mbajtur atë nga pashoqe. Vendos në tavolinë një pjatë të madhe, ajo vendos një listë e letër gazete dhe të vendosur buzë të lartë. Ndërsa letër është ndezur, të mbajtur dorën e saj për të mos bien në tavolinë! Pas gazetës djegur në një pjatë të mbetet likuid pak kafe të errët. Ndërsa është e nxehtë, shpejt furçë herpes saj. Pas 2-3 trajtime, sëmundja zhduket pa gjurmë. * Mirë pastër dëmtuar qere lëkurës hikërror supë, vlim 1 tbsp.

drithëra në 2 tbsp. ujit. Supë me bollëk njomet skuqje të lëkurës. * Për të shpejt të kuruar herpes rozë vendos në aplikimet vend të brumë të papërpunuara në 02:00. Pastaj, hiqni peshqir të lëkurës me lagështi. Kursi i trajtimit - 5 ditë. * Mundohuni të përgatitur krem ​​medicinale: Mix së bashku sasi të barabartë të gjalpë dhe katranit thupër natyrore. Para se të shkoni për të fjetur, të vendosur në melhem herpes, fashë të sigurt ose suva. Kur lloje të ndryshme të pushimit, duke përfshirë në rozë, lyej skuqje një përbërje të tillë: Mix 50 g të katranit të pastër, 2 yolks vezëve, të freskëta 0,5 cent. krem të rënda. Rub lëkurës nënkupton paktën 2 herë në ditë.

Ajo mund te kuroje edhe të vjetëruara, herpes vazhdueshme. Trajtimi Pushimi rozë në shtëpi të përpiqet për të lidhur në forcimin e mbrojtjes së organizmit, forcimin e sistemit imunitar, të kujdeset për shëndetin tuaj! Svetlana,