Multi-colored trajtim herpes për Popullit


Herpes i gjallë apo pityriasis - një sëmundje fungale, e cila ndikon në shtresa me brirë e lëkurës dhe follicles. Ky emër ky lloj i privimin e marra përmes skuqje të lëkurës të ndryshme ngjyra. Liken Multi-colored shfaqet në lëkurë, si spote, ata mund të jenë të lehta ngjyrë kafe ose të errët ngjyrë kafe, të verdhë dhe rozë apo ngjyrë kafe. Ata shelushaschyesya dhe i parregullt. Siç mund ta dini, sot ne do të flasim për faqen herpes ngjyra, trajtim për ithtarët e tij. Sëmundja fillon me njolla të vogla ngjyrë kafe. Nuk është i lënduar dhe nuk rritje mbi lëkurë.

Por me kalimin e kohës, njollat ​​rritet dhe të fillojnë të zhvishem off. Spots Liken ngjyra kanë tendencë për të bashkuar me njëri-tjetrin që të mos shpërndahemi mbi trup. Kore më i zakonshëm shfaqet në gjoks lëkurës, prapa dhe qafën. Por kur sëmundja shkon në fazat e avancuara, njollat ​​mund të duket në duart dhe këmbët. Kërpudhat Multi-colored liken shkakton orbiculare pityrosporum, i cili ka jetuar në lëkurën e njeriut, por në rast të një mjedisi të favorshëm fillon për të bërë përshtypje. Shkaqet e liken ngjyra Shkaku i sëmundjes mund të jenë sëmundje të tilla si diabeti, tuberkulozi, dystonia dhe djersitje të tepruar.


Shumë shpesh privojnë njerëzit e sëmurë të rinj pothuajse kurrë fëmijët e sëmurë. Që prej dyzet vjet mundësinë e ul kontraktuese. Mundësia e tyre kontraktuese është shumë i vogël. Sigurisht kjo është e mundur, nëse krevat, për shembull, në të njëjtin shtrat me të pacientit ose të veshin një fustan. Por është faktorë esenciale të tilla si sensibilitet ndaj këtyre sëmundjeve, djersitje e tepruar apo ulur imunitetin. Rëndim shpesh llogari për muajt e ngrohtë. Por njerëzit e përfshirë gjithmonë në sporte apo tendosje të tjera të rënda fizike, përkeqësimi mund të ndodhë në çdo kohë të vitit. Trajtimi kursim ngjyra Sëmundje Colorful zoster nuk është i rrufeshëm, ajo mund të mbahen në lëkurë për vite me rradhë.

Spotet rrezet e diellit me ngjyrë të lënë svetleyut.Chtoby shërohen nga herpes multi-colored duhet vidluschyty shtresë impresionuar me brirë e veshje e guaskës. Nëse ju gjeni trajtim të drejtë mund të shpëtoj të këtij kursimi për dhjetë ditë. Por për të kënaqur më në fund se trajtimi zakonisht kalojnë dy dhe nganjëherë tri kurse të trajtimit.
Ka një shumëllojshmëri të gjerë të mjeteve juridike popullore dhe trajtimet liken ngjyra. Këtu janë ato kryesore: - Një nga mënyrat më të mira është tretësirë ​​e lule Calendula. Veçanërisht, lule kumak janë mjet përgjithësisht shumë efektive në luftën kundër sëmundjeve të lëkurës.

Për të përgatitur infusions e tilla duhet të insistojnë në lule kumak vodka në një raport prej 1: 5. Ndoshta tretësirë ​​e lëkurës mund të bëhet inatosur. Në këtë rast, është përhapur 1 lugë çaji tretësirë ​​në një gotë me ujë. Dhe vazhdojnë të përdorin atë. Pastruar zonat e prekura dy apo tre herë në ditë. - Në luftën kundër privimit ujë të mirë-provuar chemerytsevu. Ky mjet është bërë nga rrënjët e hellebore Lobel. Vend i prekur pastrohen një herë në mëngjes dhe një tjetër në mbrëmje. Por mos harroni se ju nuk mund të përdorni këtë mjet brenda. Pas gëlltit personat e prekur duhet të lani duart tuaja tërësisht me sapun dhe ujë, pasi kjo do të thotë shumë e rrezikshme.

Trajtimit të ujit chemerytsevu zgjat një javë. - Një mënyrë e mirë - me lëng qepë. Ajo duhet të tendosje përmes napë dhe fshij lyshaynyy sipërfaqe disa herë në ditë. - Si të përdorni Wort ekstrakt Shën Gjonit? Dy lugë Wort Shën Gjonit zier ujë. Lër të mbush për një orë. Fshirë sipërfaqe semure tre herë në ditë. - Gjithashtu nga Hypericum melhem mund të bëhen. Për ta bërë këtë, përzierje 10 g të grimcuar në pluhur gjuetarët me 40 g vazelinë ose sallo. Aplikoni mbi lëkurën e dëmtuar tre ose katër herë në ditë. - Fara Pasi grimcuar dhe rrënjët e kalë dori, të përziera me salcë kosi. Lyej lëkurë prekur disa herë në ditë.

- Për trajtimin e të gjitha llojet e herpesit duke përdorur uthull molle. Është e nevojshme për të yndyrat njollë atyre gjashtë ose shtatë herë në ditë, dhe madje edhe deri në këtë natë. Kursi i trajtimit zgjat dy javë. Me këtë metodë të trajtimit shpejt zhduket kruarje dhe parehati. Herpes shërojnë shpejt. - Ju mund të përgatisë një përzierje e rrënjë rodhe lëng dhe qymyr druri thupër. Mjekimi kryhet me anë të fërkim Përzierje e prekur të lëkurës 20 minuta në herpes paraprakisht smeared me hudhër. - Shpesh përdoret lëng mishi dush me shtimin e rrush pa fara e zezë. Nëse liken me ngjyrë u shfaq në fytyrën tuaj, ju mund të përdorni normale kulpër lëng frutash.

Fshij atë zonat e prekura. - Shpesh me sëmundje të ndryshme të lëkurës, duke përfshirë herpes multi-colored, të aplikojnë chystets bar. Që nga ajo është e mundur për të bërë infusions dhe decoctions e aplikuara nga jashtë si dhe brenda vendit. Me multi-colored herpes mund të pini kumbulla kadmiumi, para-përziera me mjaltë. Gjithashtu përdoret për të trajtuar kore, lëng qumështore, miell tërshërë, miell thekre, rrush, vaj buckthorn deti, lëng boronicë Pra, me sa duket, nuk janë mjete kaq shumë të ndryshme të njerëzve dhe metodat e luftimit të herpes multi-colored. Nëse ka një problem si herpes, është që të përpiqen të përdorin alternuar ndryshme Mjetet juridike popullore ose djathtas për të zgjedhur recetë e duhur për veten tuaj.

Shërohet - nuk ka problem, ju vetëm duhet për të trajtuar në një recetave të përshkruara në mënyrë rigoroze. Vladsoroka,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!