Kalori të bardhë oriz, cilësitë e të shëndetshme


Rajs është i njohur për të gjithë dhe e përdorur gjatë mbështetësit e një jetese aktive, të hahet të shëndetshme. Ajo është një mjet natyror që pastron zorrët nga substancave të dëmshme, duke parandaluar akumulimin e tyre. Përveç kësaj, kulture është një burim i karbohidrateve komplekse, fibër dhe mineralet natyrore. Kulture ka shumë lloje, të ndryshme në formë dhe ngjyrë. Por më popullor në vendin tonë është oriz i bardhë. Le të flasim më shumë për këtë në vend, publikimin e oriz të bardhë: kalori, cilësive të shëndoshë. Përbërja biokimike e kokrra oriz Pronat ushqyese të drithërave të ndryshojnë në varësi të llojit dhe të përpunimit të metodave.

Për shembull, oriz ngjyrë kafe dhe steamed përmbajnë ushqyesve më shumë se sa të bardhë të thjeshtë. Megjithatë, miell i bluar trash e zakonshme e bardhë gjithashtu përmban përfshin të gjitha vitaminat e nevojshme shëndetësore dhe mineralet: Rajs përmban një sasi të madhe të karbohidrateve komplekse. Ata kishin nevojë për një njeri, si ato ofrojnë indeve të muskujve të energjisë. Në qoftë se ju përdorni oriz, mund të reduktojë normën e përditshme të sheqerit, yndyrna shtazore pa humbje të energjisë. Produkti përmban vitamina A, C Por ajo përmban një numër të konsiderueshëm të shëndetit të madh të vitaminave B: thiamine (B1), riboflavin (B2), niacin (B3), vitaminë B6.


Ky grup vitamina të domosdoshme për njeri për të rritur sistemin imunitar dhe nervor. Ato kontribuojnë në transformimin e ushqyesve hyrëse në energji. Si pjesë e orizit është gjithashtu e nevojshme për njeri aminoacidet që kontribuojnë në krijimin e qelizave të reja të trupit të njeriut. Duhet të theksohet se elb përmban proteina perimesh gluten, të cilat mund të shkaktojnë reaksione alergjike. Rajs përmban praktikisht asnjë kripë. Sepse oriz është shumë i dobishëm për njerëzit me sëmundje të zemrës, enët e gjakut, veshkat dhe mëlçinë. Për shkak të kësaj, cilësia e produktit, ajo është e rekomanduar për të përdorur për njerëzit shikuar peshën e tyre, për të hequr qafe paund shtesë.

Në këtë rast, oriz duhet të gatuaj dhe hani në ujë pa vaj shtuar. Rajs përmban sasi të larta të kaliumit, e cila heq kripën e tepërt nga trupi. Gjithashtu, ai përmban një sasi të madhe të lëngjeve fosfor, si dhe oriz është zink, hekur, kalcium, jod dhe fibra natyrore dhe niseshte. Këto pronat e dobishme e efektit të bardhë oriz pozitiv në gastrit sëmundjes, sëmundje peptike ulçerë. Niseshte dhe celulozë mantelet rreshtim stomak, duke mbrojtur atë nga efektet negative të acideve. Për këtë qëllim, është e dobishme për të gatuaj oriz-ujë. Ju duhet të derdh 1 tbsp. l. larë oriz 0,5 litra. ujë dhe vlim.

Rregullisht përdorin karakteristika të nevojshme për të parandaluar kancerin. Ai madje përfshiu një listë e produkteve të rekomanduara ilaç për këtë qëllim. Përveç kësaj, ajo mbron nyjeve nga yndyra, i ndihmon ata të pastër. Cilat janë llojet e ndryshme të orizit të bardhë? Oriz të bardhë është kaluar drithëra të përpunimit dhe të rëndë. Për shkak të nivelit të tij ushqimor, të butë, ngjyra e bardhë. Shumica kokrra pothuajse transparente. Ky produkt është më popullor me amvise, është e lehtë të njihet në raftet dyqan. Ajo është e rrumbullakët, të mesme, dovhozernystym. Më popullore varieteteve mënyrë shumë dallime oriz dallime në formën e grurit: Dovhozernystyy - solli tek ne nga Azia, Australia, Afrika dhe Amerika e Veriut.

Grain i hollë, i gjatë (rreth 6 mm) e saj. Kur gatim, ajo thith një sasi e vogël e lëngut është i përgatitur në mënyrë të shpejtë - rreth 20 minuta. Madhe për enët anë dhe enët orientale. Medium - nga Evropa, SHBA dhe Australi. Kjo është më e gjerë, të rrumbullakëta, të shkurtër. Kur gatim, ajo thith më likuid dhe shpejt bëhet e butë dhe kokrra të rrinë së bashku. Prandaj, ajo duhet të jetë një dovaryuvaty pak. Më të popullarizuara kruhlozernistyy Fig. Nga ajo disa të papërvojë në gatim njerëzit arrijnë të gatuaj oriz. Por kur gatim, ajo bëhet shumë e butë, kashopodibnym, monolit. Nuk është çudi kjo Pilaf i quajtur "mësuese Turp".

Kjo drithëra më mirë të përgatitur drithëra foshnjore. Për Pilaf përdorin dy lloje të tjera të drithërave. Oriz kalori të bardhë Ka shumë dieta të përdorur oriz të bardhë, megjithëse drithrave kalori 100 g - 360 kcal. Megjithatë, nutritionists kanë zhvilluar shumë mënyra për të humbur peshë me oriz. Pra, çfarë është marrëveshje? Biznes