Çaj Recipes shelg


Barishte shelg (angustifolia Qipro), si shumica e bimëve, mori në një shumë të recetave. Rizomat, shoots dhe gjethet e çajit shelg përdorur për të bërë ëmbëlsira, patate pure, salads dhe enët tjera të shijshme. Nga gjethet e çajit të çajit shelg. Unë mund të them vetëm se ky çaj ka veti qetësues dhe të mirë do të mund të zëvendësojë përdoret çdo ditë, çaj indian. Por jo vetëm që mund të krijoj çaj çaj me shelg, ka çaj tjetër receta interesante shelg. Sallatë recetë me lakër dhe çaj lë shelg. Për të përgatitur këtë sallatë ju do të duhet: 150g shoots dhe gjethet e çajit shelg, majdanoz dhe kopër, 1 tbsp.


l. salcë kosi ose vaj vegjetal, 10 g onions gjelbër, kripë. Shoots rinj dhe gjethet, të lajë, atëherë pres imët, përzihen me majdanoz dhe kopër, chives dhe sezonin me salcë kosi, dhe kripë. Personalisht unë si sallatë me vaj perimesh, salcë kosi në vend - por ajo është "një amator." Sallatë recetë me çaj rrënjët shelg. Për të përgatitur sallatë me rrënjët të marrë 1 tbsp. l. djathë integruar, 2 tbsp. l. majonezë, 100 g çaj rrënjët shelg, 1 hudhër karafil, 1 karotë, kripë tryezë. Lahen rrënjët, pastrimin e tyre nga lëkura, imët pres dhe hekura integruar më mirë.


Shto flokëkuq integruar, hudhër, djathë, kripë dhe sezonin me majonezë. Recetë pure lë dhe fidaneve të çajit shelg. Për të përgatitur salcë ju do të duhet: 1 qepë, 200 g të fidaneve dhe gjethet e çajit shelg, 1 tbsp. l. domate paste, 1 karotë, piper, kripë, vaj vegjetal. Lahen shoots dhe gjethe, vlim, shtoni të pan me qepë dhe karrota integruar protushennymi, shtoni paste domate, piper dhe kripë të kuzhinës, dhe për të sjellë të përsosjes. Recipes me çaj rrënjët zier shelg. Për gatim, të përgatitur: 1 karrota, 100 g të çajit të rrënjëve shelg, 1 tbsp. l. bizele të njoma, panxhar ziera 1, 2 tbsp.

l. majonezë dhe hudhër karafil 1. Lahen rrënjët, vlim në ujë të kripur, prerë ata në shirita, përzierje me panxhar dhe karrota copëtuar, shtoni majonezë, hudhër, bizele të gjelbër. Recetë e biskota me rrënjët shelg -chayu. Zagotovte: 2 tbsp. l. miell gruri, 1/2 filxhan kos, 3 lugë. l. vakt i rrënjëve, 1 veze, 2 tbsp. l. vaj vegjetal, kripë tryezë dhe sode buke. Për të përgatitur ushqimin e copa të thata rhizome e çaj shelg mish i grirë në një mulli kafeje. Pastaj përzierje miell me miell gruri, shtoni kripë tryezë, kos, sode, vezë, vaj vegjetal, dridhen dhe piqem ëmbëlsira.

Pi ato shërbejnë me kos ose kefir. Recetë skuqur çaj shelg. Për të përgatitur dy servings e "nxehtë" Merrni 1 vezë 200 g çaj xhiruar shelg dhe një gjysmë gotë me miell. Për të përgatitur këtë pjatë, përdorni një shoots shumë të rinj të çajit shelg, me më shumë se lë në lulëzim. Chicken lëvizje vezë tërësisht. Ikje i veçantë apo një bandë e shelg dip çaj në vezë, pastaj rrokulliset në miell dhe skuq për rreth 15 minuta në vaj derisa të artë ngjyrë kafe. Shërbyer nxehtë në tryezë. Ivan çaj me oriz. Recetë shelg çaj me oriz për 4 servings sugjeron që ju të merrni 1 filxhan oriz, 200 gram -chayu ri shelg, 0,5 gota rrush apo kajsi të thata dhe 0,5 gota e gjalpë.

Së pari, në një tigan alumini me mure të trasha duhet të shkrihet gjalpë. Pastaj në vaj të vluar të skuqura pamjen oriz në të verdhë e tij të zbehtë, shtoni të pan me barishte copëtuar shelg dhe kuzhinier një tjetër 2 - 3 minuta. Vendos kajsi larë, derdh 400-500 ml ujë dhe kuzhinier deri tenderit oriz, para përfundimit të gatimit oriz në një pjatë, ju mund të shtoni 12:25. L. kanellë. Rrënjët Recipe drithëra të çajit shelg. Në 2 servings e qull përgatitur: 0,5 gota rrush, 2 - 3 karrota, 1 filxhan çaj shelg-rrënjë. Në pjesën e poshtme të pan, vend në një karrota rende trashë integruar në të - milled thatë ose çaj rrënjëve të para melchennye shelg dhe përhap në rrush të thatë të lartë ngjyhet.

Hidh në një tigan me ujë të nxehtë në mënyrë që ajo mbulon rrush, të sjellë një çiban, dhe kuzhinier për 3 - 4 minuta. Pastaj të niset për qull në një tigan të mbyllur për 10 minuta. Duke dërguar me gjalpë tryezë palosje ose salcë kosi.