Maska Recipes për rritjen e flokëve


Flokët i mrekullueshëm i gjatë - një ëndërr e shumë grave. Megjithatë, kushtet agresive të mjedisit, predispozicion gjenetik, sëmundje dhe stresi të ndikojë negativisht në rritjen e flokëve. Të rritur shpejtësinë e rritjes, përmirësimin e tyre, ju të ndihmuar maskë e flokëve. Maska Recipes për rritjen e flokëve shumë, kështu që lehtësisht ju mund të zgjidhni. Para se të aplikoni maskë ushqyes, flokët duhet të lahen, pastaj fshij me një peshqir dhe një tjetër flokët e thatë nuk vënë përzierje gatuar. Në dyqane ju mund të gjeni të gatshme maskë flokët, por shumë gjenerata të njerëzve të testuar recetave dhe për këtë ditë, mund të ofrojnë ndihmë të vlefshme në përmirësimin e gjendjen e flokut.

Një nga avantazhet kryesore të maskave me përbërësit bimore dhe shtazore të përgatitura në shtëpi, është siguria e tyre dhe mirëdashësi mjedisore. Në këto receta maska ​​për rritjen e flokëve nuk janë të conditioners kimike dhe preservatives, e cila u jep atyre një fillim të kokës mbi çështjen e shëndetit dhe pastërtisë në krahasim me mostrat dyqan. Le të kujtojmë një disa receta popullore. Paste qepë. Merrni qepë llambë dhe hekura atë në rende, në fund ju do të pulpë qepë, i cili në mënyrë të përkryer të shëruar lëkurën në kokë, të përshpejtuar rritjen e flokëve. Për të aplikuar atë në lëkurë e kokës, përziejnë atë me mjaltë në raportin e 1: 4 dhe të zbatohet për flokët e lagura, butësisht fërkim me lëkurë e kokës.


Në veshin e lartë e kreu i paketës polietileni, Përfundojë atë peshqir të ngrohtë dhe të largohet qepë maskë ushqyes për 15-30 minuta. Pas shpëlarje off maskë me ujë të ngrohtë dhe pije kokës tuaj me ujë, e cila shtuar lëng limoni. Maskë qepë është e mirë, por kjo nuk duhet të përsëritet më shumë se 2 herë në muaj. Maskë për blondes reale. Si përdorimi i kaq shumë maska ​​jep flokëve një hije të errët, ata janë në mënyrë të qartë nuk përshtaten natyrale bjonde. Në rrënjë të këtë një është maskë e ndryshme. Merrni 1 tbsp. l. çaj jeshil, krijoj atë me ujë të valë dhe le të krijoj çaj. Për të pastër flokët larë, të aplikojnë përzierje, të mbuluar atë me mbyllur plastike dhe të përfundojë kokën tuaj për 30 minuta në një peshqir.

Me kalimin e kohës, pije me ujë të ngrohtë. Flokët i fortë dhe i trashë ju do të jetë e garantuar! Maskë vëllim. I përshtatshëm për ata me flokë të bukura që shpejt humbasin vëllim. Përdorimi i shpeshtë i maskave jo vetëm që do t'i bëjë ata më të harlisur, të shëndetshme dhe të trashë, por edhe të përshpejtojë rritjen e flokëve. Por prapa këtë recetë maskë duhet të jenë të përgatitur paraprakisht. Një gotë mjaltë hikërror, kripë dhe një gotë të madhe prej xhami raki duhet të përzierje mirë, pastaj derdh në shishe të lëngshme dhe të lënë për 2 javë në një vend të errët. Pastaj aplikoni maskë në flokët tuaj, të mbuluar atë me mbyllur plastike, peshqir vkutuyte në orë. Kjo maskë - shampo natyrore.

Pas 2 javësh të përdorimit të vazhdueshëm të flokëve tuaj do të thjesht i panjohur: i shëndetshëm, i shëndetshëm dhe me shkëlqim! Maska e bukë thekre. Kjo maskë është gjithashtu duke bërë për shekuj me radhë. Hair pasi efektet e saj janë të trasha, të fortë dhe i shëndetshëm. Ende! Pas të gjitha, bukë thekre e pasur me vitaminë C, e cila është në nevojë e flokut tonë. Kjo maskë është e dëshirueshme për të bërë para se çdo flokët larëse. Për të bërë një maskë, ju duhet të krijoj 3-4 feta bukë thekre vlimi ujë për 1 - 02:00. Pastaj qull me miell misri të rubbed në rrënjët e flokëve. Shef për gjysmë ore qese plastike afër, lidhin një peshqir.

Nëpërmjet kohë, lani flokët tuaj. Pamja e shëndetshme e flokëve, dendësia, lehtësinë e krehje bërë një dhuratë të paçmuar për ju në kthim për interesimin tuaj. Mask - ringjalljen. Dhe kjo recetë është i përshtatshëm për ata që tashmë kanë filluar të shkojnë tullac. Përdorimi sistematik i maskave të ndihmuar të ndaluar humbjen e flokëve. Ajo i përgatitur. Merrni 1 tbsp. l. vaj të nxehtë pluhur, ndonjë balsam flokët dhe infuzion barnatore "vodka piper." Përzierje e tyre së bashku. Kjo maskë, përdorni kujdes, si marrjen e "vodka piper" në shkaqet sytë djeg Mukoza. Tjetra, të marrë një shtupë pambuku dhe fërkim nuk janë vënë me shumë kujdes një strukturë në vend dhe të ikje arna tullac.

Piper shkaktojë rrjedhjen e fortë gjakut të kokës, duke shkaktuar fillimin intensiv të hahet follicles flokët dhe intensifikojnë rritjen e tyre. Për të përshpejtuar rritjen e flokëve, një maskë për të bërë 2 - 3 herë në javë. Për të parandaluar humbjen e flokëve - vetëm 1 ditë në javë. Megjithatë, në mënyrë për të arritur rezultate të qëndrueshme, kjo maskë do të duhet të bëni për 3 m