Përgatitjet Recipes për dimër me panxhar


Panxhar mund të klasifikohen si bimët medicinale. Anthocyanins, substancat që pikturuar ajo e kuqe, të sigurojë rrënjë veti antiseptike. Ai përmban më shumë se perime të tjera, kripërat mangan, normalizimin e metabolizmit dhe të marrin pjesë në rritjen e një organi të ri. Panxhar ka anti-inflamator, analgjezik dhe vetitë antiscorbutic. Ajo është përdorur si një diuretik, laksativ i butë. Çfarë bën ajo Vanadium pengon formimin enë të gjakut në kolesterolit. Ai përmban kalcium, kalium, magnez, natrium, fosfor, klor, squfur, hekur, krom, bor, nikel, zink, jod, bakrit, fluorit; vitamina C, A, PP, B, E, beta-karotene.

Të kujdeset që më parë e që në dimër, trupi pasur mjaft bollëk të tillë të ushqyesve, ai përdor recetave të njohur për përgatitjet dimërore me panxhar. Lëng Assorted Ne kemi nevojë për: 1 gotë me lëng panxhar dhe 2 gota kastravec dhe karrota. Kur të ftohtë ujë perime mia. Qartë ata nga lëkura dhe të metat. Çdo specie kaluar veçmas përmes një shtrydhëse frutash e perimesh. Lëngje Ready Mix në një "koktej". Në natën të marrin jo më shumë se një litër, si i mbushur me pasoja. Në praninë e gurë vrer, mëlçisë, veshkave, përdorni vetëm nën mbikëqyrje mjekësore. I dobishëm në periudhën e rehabilitimit pas sëmundjes.


Shurup Panxhar i pastruar larë dhe prerë në copa. Për supë, të cilat ne pastaj përdorim ishin të pastër, rrënjët, pas prerjes, pije përsëri. Vë në një tigan, të mbushur me ujë të 1/3 perimeve. Cook 04:00. Panxhar i gatuar të prera në kube më të vogla për të bërë më të lehtë për të kapërcyer. Mix mbijetojnë lëng dhe lëng të mbetur gatim nga rrënjët. Strain, shtoni acid limoni (1ore. Per litër lëng), për të bërë korrje do të mund të ruhen për një kohë të gjatë, dhe është vënë zjarri. Llokoçis me një shpatull druri, uvaryuvaly derisa shuma e lëng nuk është ulur me 4-5 herë. Shurup përfunduar është përdorur për të bërë bllokim, bllokime të ndryshme, shtoni pjekje në vend të mjaltit.

Salcë me hudhër 1,5 kg. karrota, 3 kg. panxhar dhe domate pres në një blender. Llokoçis në 2 gota e vaj ulliri, shtoni kripë për shije, sheqer, dhe vënë merak në furrë. Pas çiban, ziej një tjetër 02:00. Hudhër (300 gr.) Crush në shtyp dhe plotësoni atyre salcë për 10-15 minuta para përfundimit të gatimit. Sterilizuar kavanoza dhe pour roll nxehtë vendas. Set mënjanë, i mbuluar me një batanije të ngrohtë. Sallatë me kumbulla Produkte marule, panxhar kilogram dhe paund kumbull. Për shëllirë: një litër të ujit, 100 gr. sheqer, 20 gram. kripë. Gjithashtu, magnolia lë dhe buds karafil. Produkte të shpëlahet me ujë të rrjedhshëm, të prerë në panxhar vija-vija ose roundels.

Kumbulla derdh ujë të valë për 2-3 minuta. Fruta dhe perime të përgatitura vë në alternuara rreshtave të kavanoza, shtoni një nuancë pak. Shëllirë në vlim, të valë dhe të mbushur enët. Bankat roll mbulon. Të gjitha sallatë me panxhar për dimër - gati! Piper sallatë Ajo duhet të jetë i përgatitur panxhar (3 £.) Boil, pastaj të kalojë përmes një rende madhe. Pritini feta bell piper (0,5 kg.) Dhe qepë (0,5 kg.). Për të përgatitur marinadë në një tas hedh 150 gr. sheqer. 200 gr. uthull, 1 tbsp. vaj vegjetal, 2,5 tbsp kripë trashë, 300 gram. ujë dhe vlim. Pa hequr nga të nxehtit, shtoni speca dhe qepë.

Pas 7-8 minutash, duke hedhur panxhar, vazhdojnë të ziej për një tjetër 10-12 minuta. Pas heqjes nga të nxehtit, jo ostudzhuyuchy, derdh në kavanoza dhe nallane. Për të mbajtur të freskët gjatë ngrohjes. Sallatë Në 4 kg. Panxhar nevojë për 500 gramë. qepë, 500 gr. piper i kuq, dhe 1,5 kg. domate, 200 gr. sheqer, uthull (6%) dhe hudhër, 400 gram. vaj vegjetal dhe 2 tbsp. lugë kripë. Produkte të lajë, të pastër. Domate Grate, hudhër, shtypur hudhër, pres perimet në shirita. Në tenxhere të vëllimit të skuqura onions në gjalpë, vë kripë, hudhër dhe sheqer. Shto domate, panxhar top të mbushur dhe piper, pour uthull.

Brenda një ore të gatuar në një zjarr të qetë. Pastaj plotësoni në bankat dhe roll. Mysafirët tuaj patjetër do të papritur të gjithë boshllëqet tuaja dhe receta për dimër, por mbi të gjitha, ka shumë të ngjarë, recetë tjetër.
Zasolka me domate Në fund të steril 3 litër. cilindër të konkludojmë lë rrikë, ombrellë fletë qershie kopër, majdanoz modë, dy karafil hudhër, të prerë në copa, 7-9 bizele feta piper një karrota të vogla, qepë unaza, prerje të pastër si gjysmë segmente limon, ngjyrë gështenjë ëmbël panxhar mesatare. Tjetra, mbushur domate shishe, në qafë.

Plotësoni të gjitha 1 litër ujë të valë (!) Marinadë Përgatitur. Mbyllni kapakun dhe e izoluar për gjysmë ore. Pas kohe, uji i ftohtë është drenazhuar, dhe gatuaj atë me shëllirë. Ajo tretur në 150 gram. sheqer, 1.5 cent. l. kripë, 3,5 cent. l. acid acetik (9%), përsëri vlim dhe të mbushur jar me domate. Shpejt rrokulliset dhe duke e kthyer, të lënë deri cool, i mbuluar me një batanije të ngrohtë. Receta panxhar ynë korrësve dyqan nuk do të jetë i plotë pa përmendur zakvashuvannya tyre. Rrënjët turshi Përdor monedhat prej rrënjëve të panxhar vetëm neporchenye. Panxhar e zgjedhur duhet të lahen, pastrohen.

Rrënjët e mëdha të prerë në gjysmë, duke lënë mjaft mesatare dhe të mbushur në një fuçi para-përgatitur. Marrja shëllirë, normën e 30 gram. kripë për 1 litër ujë, derdh ato në një panxhar fuçi 15 cm mbi të. Në krye të vënë një rreth prej druri me të ngarkesës dhe 15 ditë leje të ngrohtë. Mos harroni gjatë fermentimit të pastër atë me shkumë. Panxhar turshi është gati kur uji është i njelmët fuçi me shije të ëmbël dhe kosi. Gëzojnë letargji tuaj dimrit!
Interesante në lidhje me panxhar
Njerëz panxhar filloi të hajë që nga kohët e lashta. Në mesdhetare 1-2 mijëvjeçarit BC. .. Ajo është rritur vetëm si një bimë medicinale.

Në fillim të epokës sonë ishin varietetet e para të kultivuara e panxhar. Përdorur më parë në ushqim sa më shpejt që ajo e lë, dhe rrënjët e përdorur për qëllime mjeksore. Edhe pse perimet me gjethe përmbajnë shumë ushqyesve më shumë se fruta. Përmendja e parë e panxhar në rritje në Rusi Historianëve referohen shekullit X-XI. Por kjo është e përhapur vetëm në shekullin e XIV. Në shekullin XVII, njerëzit filluan të ndajnë saj ushqim dhe ushqim klasën. Edhe pse kjo ndarje është mjaft arbitrar. Panxhar foragjere ndryshon nga panxhar konvencionale vetëm fije të mëdha. Panxhar sheqeri ishte vetëm në 1747 si rezultat i një numri të zgjedhje.

Mbarështuesve solli sheqer në të për 20%. Si rezultat i sheqerit të shekullit të 18 në Rusi janë prodhuar nga panxhar sheqerit, që çoi në braktisjen e plotë të importit të kallam sheqeri.
bakinka,