Çaj recetë me çaj shelg


Barishte shelg (angustifolia Qipro) - e njohur në më shumë se dhjetë shekuj. Gatim çaj Recipes shelg shumë. Kjo pije ka kohë që janë përmendur në dorëshkrim të lashtë ruse, ajo ka kohë që njerëzit të dehur rusë e dinin dhe e donte atë dhe Evropë. Në shekullin e 19-të. barishte shelg eksportohen edhe në mënyrë aktive në Britani. Por, por në të njëjtën shekullit të 19 Rusi ishte importuar çaj shumë indiane dhe si rezultat recetë pije i tij i shëndetshëm ishte harruar. Por kjo nuk është vetëm e shijshme, por edhe shumë i dobishëm edhe për trupin. Një recetë për çaj me çaj shelg është shumë e thjeshtë. Për të bërë çaj nga çaj shelg, ju duhet së pari të përgatisë.

Mblidhni lëng, jeshile, gjethe të forta. Tear një lë pak nga të uzinës për të shmangur dëmtuar atë dhe vitin e ardhshëm përsëri mblidhen çaj në të njëjtin vend. Duke arritur në shtëpi, lë larë, të thata dhe të lehtë podvyalivayut. Për çaj të lirshme - lë të prerë imët për fletë - mos bëj asgjë me ta. Pastaj, në një bord prej druri disa herë prokatayte lë në një pin kodrina druri dhe prerë ata që përfundimisht të eksitohet. Shtroj gjethet fort në një tenxhere smalt dhe të mbuluar me një garzë të lagur lartë, shtytje të lartë. Një çift i herë në ditë ju keni nevojë për të lëvizur gjethet, duke e kthyer krye dhe në fund në mënyrë që ata piqen në mënyrë të barabartë.


Për të gjelbërta lë çaj thith 6.12.24 orë. Për çaj të zi - 2-3-5 ditë. Në këtë rast, sigurohuni se gjethet nuk janë të zabrodyly periodikisht dhe moisturize indeve. Gjethe çaji duhet të jetë e errët kur ato bëhen erë të shijshme - atëherë është koha për të thatë. Future tharë çaj jeshil vetë - natyrisht në hije. Çaj Zi është gjithashtu e nevojshme për të thatë - ose pan, ose dielli, ose në furrë. Nëse ju jeni në diell për të thatë, gjethet përhapur një shtresë e hollë e rrobave dhe të thatë deri tenderit. Nëse ju jeni të thatë në furrë, pastaj nxehet furrë në 100 ° C dhe për gjysmë ore - një orë e bëjnë të lë.

Ajo duhet herë pas here i shikon ato që ata nuk janë djegur. Nëse ju thatë lë në një tigan, pastaj nxjerr çaj në hekur pan dhe thatë e tyre në një zjarr shumë të qetë rreth dyzet minuta. Pas një kohe të caktuar dhe përfshijnë ngrohjes mesme, nxitje me një shpatull druri gjithë kohës, të sjellë një letër për thatësi. Kur gjethet e çajit shelg thatë, i ftohtë, dhe duhet të vënë në kallaj apo pjatë qelqi me një kapak të shtrënguar. Pastaj ata brewed çaj si zakonisht. Ju mund të gatuaj çaj fletë me lule, duke marrë në të tretat - Lule shelg çaj. Duke përdorur teknikën mund të përgatisin çaj nga gjethet e bimëve - currants, raspberries dhe luleshtrydhe.

Shtoni në të komponentëve recetë të çajit me çaj shelg balsam njëjta, nenexhik, lule jasemini, u rrit petals, mjaltë ose rosehips dhe për të marrë një shumë të varieteteve të këtij çaj të mrekullueshme dhe e shijshme! Kjo do të ndihmojë vetëm imagjinatën tuaj!