Mënyrë Repyahove të përdorni recetë gjalpë repyahovoyi naftës


Duke ecur nëpër livadhet dhe pyjet e grupit mesme, ne u shpesh rrinë në rroba bimë gjembore ferrat ose, më thjesht, rodhe. Për cilësitë unike shëruese të bimëve të njohur healers edhe të lashta! Unë në të vërtetë appreciated ajo filloi, atëherë kur njerëzit mësuan se si të merrni vaj rodhe në sasi të mjaftueshme. Pas të gjitha, ndërsa ata kuptohet qartë se ajo mund të përdoret në mënyrë që të trajtojnë shumë sëmundje dermatologjike e kokës dhe fytyrës, dhe të aplikojnë për të lëkurës dhe sallon e flokëve. Rastësisht, vaj rodhe mund të bëni me duart e tyre. Kjo është një masë parandaluese kemi diskutuar në artikullin "naftës rodhe -. Metodë e aplikimit, recetë vaj rodhe"

Vaj Recipe rodhe Prodhojnë vaj shumë të lehtë. Është e nevojshme që të bluaj rrënjët e rodhe të madhe (rodhe), rreth 50 gram, shtoni në të njëqind gram vaj ulliri. Pastaj tape në shishe, ngrihem në errësirë ​​në 10 ditë, pastaj të sjellë në 100 gradë dhe ziej në zjarr të ulët për 15 minuta. Gati për të ftohur vaj dhe filtri, derdh në një shishe të bukur bosh. Dhe se vaj nuk është duke humbur pronat e saj të mbajtur atë në një vend të freskët të errët. Të jetë i vetëdijshëm se të naftës është i dobishëm për aplikimet, ndërsa ai e mbajti të pastër, të vërtetë të këndshme erë. Kur së pari vaj simptomat zhdukja duhet të ndryshohet për një të ri.


Pronat e shërimit të naftës rodhe Vaj i rodhe përfshin naftës esenciale, shumë minerale, vitamina, acide yndyrore. Në një përzierje e vajit rodhe është inulin, që përmirëson proceset metabolike në trup. Prona vaj të bëjë të mundur që të përdorin atë për të trajtuar sëmundje të tilla si seborrhea, herpes, ekzemë, humbje e flokëve, çrregullime të metabolizmit dhe sosje. Hulumtim kompanitë kozmetike kanë treguar se vaj rodhe mund të rrisin pronat e saj të dobishme dhe pronat e shërimit, në qoftë se ju shtoni kamomil, Propolisi ose piper i kuq. Por mbani në mend se pjesa e ndonjë aditivëve nuk duhet të jetë më i lartë për Maj - 50% për piper të kuq - jo më shumë se 10%.

Mënyra për të përdorur vaj rodhe 1) Për të ruajtur shëndetin e thonjve, aplikoni vaj në çdo gozhdë pjatë gisht natën, veshin doreza pambuku.
2) Ju mund të aplikoni atë në flokët për kontrollin e sëmundjes, seborrhea, zbokth, humbje e flokëve. Kjo sasi e vogël e yndyrat me vaj të larë, flokët e thatë, për të mbajtur atë për larje për 30 minuta. Aplikimi duhet të kryhet në drejtim nga këshilla e flokëve në kokë. 3) A mund të përdor maska ​​shtëpi rodhe. Për të prodhuar një prej tyre për të ngrohur një çift i lugë vaj të madhe rodhe dhe përzierje me vezë e verdhë veze të rrahur.

Pastaj shtoni për përzierje një lugë çaji të konjakut apo raki përzierje dhe thith flokët tuaj, duke u fokusuar në rrënjët. Më shumë flokët duhet të mbulojë celofan topa të mbyllura dhe shall leshi kat. Kjo është e nevojshme për të mbajtur maskë në flokë për disa orë, pastaj pije shampo të preferuar dhe ujë. Recetë e dytë është e mirë, humbje shumë efektive e flokëve ofron kombinuar një lugë çaji mjaltë dhe një lugë vaj të nxehtë rodhe, një shampo të vogël për flokët e thatë dhe lëng i 1 llambë. Aplikoni maskë të ngjashëm në recetë e mëparshme, por në vend të kësaj duhet celofan mbuluar vulë gome flokëve. 4) Për trashësinë e qerpikët dhe vetullat, aplikoni vaj m'yakuvatoyu furçë vetullat, në drejtim të rritjes së flokëve, qerpikët - ngjit pambuku nga ana e jashtme e syrit. 5) Kur ekzemë dermatologjike, lëkurë i krisur në trup dhe fytyrë lejohen vaj rodhe i pastër dhe i lyej ato të dëmtuara. 6) mosha Kushti mund të përmirësojë ndjeshëm të lëkurës kur zbatohet një herë në javë në trup vaj të ngrohtë rodhe dhe të presin derisa të zhytur.

Lëkura rozhladytsya të jetë më fleksibël. Pastaj pat peshqir e saj. Ashtu si çdo produkt natyral natyral, vaj rodhe kërkon aplikim të kujdesshëm, dhe prandaj përdorimi i saj për sufferers alergji duhet të jetë i kufizuar. Eugene,